Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Webber nyert!

Réges régen, egy messzi messzi galaxisban, élt és versenyzett egy ausztrál Formula-1-es pilóta, Alan Jones aki világbajnoki címet tudott nyerni az autósportok király kategóriájában. 29 évvel később, a mai napon honfitársa, a Red Bull Racing versenyzője Mark Webber megnyeri élete első F1-es futamát, ezzel életben tartva saját és csapata világbajnoki esélyeit.[9592]A mai nürburgringi Német Nagydíj ugyan hozott némi látszat izgalmat, ám ha jól megnézzük, egy percig sem volt igazán kétséges a kialakult végeredmény. Használhatjuk a papírforma fogalmát is, ugyanis sejthető volt a Red Bullok mostanában mutatott fölénye, köszönhetően a folyamatos fejlesztéseiknek, és azt is tudtuk hogy a Brawn Mercedesek képtelenek 100%-on teljesíteni az átlagosnál is hidegebb körülmények között. Pontosan ez történt a mai futamon, ahol 18 Celsius fokos levegő hőmérséklet és száraz időjárás várta a komplett mezőnyt. A rajt kissé kaotikusra sikeredett, hiszen már pár méter után átalakultak az időmérőn elért pozíciók, és a két Red Bull hátrébb csúszott. A pole-ból induló Mark Webber rögtön nekiment Rubens Barrichello autójának, és visszacsúszott a második helyre. A manőverért egyébként a steward-ok rögtön vizsgálódni kezdtek, és kiróttak pár kör után Webber-re egy bokszutca áthajtásos büntetést, szemmel láthatóan jogosan. A Red Bull-ok dominanciáját mutatja a tény, hogy dacára a büntetés miatt elszenvedett 15-17 másodperces hátránynak, Webber később vissza tudott állni az élre, és onnantól ki sem engedte kezéből a tényleges vezetést. Ekkora szerencséje nem volt például Lewis Hamilton-nak, aki a rajt utáni adok-kapok-ban bezsebelt egy jobb hátsó defektet, valószínűleg Webber első vezető szárnyától, emiatt az egész hátralévő versenyt szinte végig körhátrányban teljesítette. Néha azért adott némi meteorológiai jelentést, de az információi miszerint két kanyarban is esik, falsnak bizonyultak. Közben csapattársa egy ideig az élmezőnyben küzdött, majd a középmezőny elejében próbálta menteni a mundér becsületét, a végére sikerült is 1 pontot szereznie.[9589]A Ferrari pilótái is remek munkát végeztek, kiváltképp Felipe Massa, akin senki nem tudta versenyben átfűzni magát, ennek meg is lett az eredménye, odaért a dobogó legalsó fokára, begyűjtve az érte járó 6 pontot. Kimi Raikkönen viszont először újra összeakadt monacói barátjával, az addig bámulatosan versenyző Adrian Sutillal (mondjuk itt egyetértve a szakkommentátorokkal, Sutil volt egy hangyányit ludas, az első vezetőszárnya bánta az affért, és egy plusz bokszkiállás), utána pedig a technika ördöge érte utol az idén is saját színvonala alatt autózó finn világbajnokot.A két Brawn szépen lassan kibújt a kezdeti Red Bull szendvicsből, és egyre hátrébb esett a képzeletbeli tabellán. A már emlegetett papírforma körről körre igazolta magát, és Button-ék folyamatosan arra kényszerültek, hogy versenytempóban melegítsenek gumit, ugyanis a szemcsésedéssel a szokásosnál is jobban meggyűlt a bajuk, nem beszélve az így elszenvedett hátrányukról.Közben az élen, rohamtempóban közeledve a verseny vége felé, a két Red Bull, most kivételesen Webber vezetésével uralta a Német Nagydíjat és gyakorlatilag az egész mezőnyt, majd a 60. kör leteltével kéz a kézben átgurultak a kockás zászló alatt, megszerezve a csapatuknak egy újabb Red Bull kettős győzelmet, csökkentve ezzel pontbeli hátrányukat a Brawn GP-hez képest. Egyértelműnek tűnik, hogy semmi sem egyértelmű. Ahogyan Czollner “Gyulám” Gyula elmondta, nem lehet 5 futam alatt VB címet nyerni, abszolút nem egyértelmű a Brawn-ok és Button fölénye, és totálisan nem egyértelmű, hogy ki lesz év végén a bajnok, az egy, aki mindent visz. A következő futamok mindenképpen fontosak és izgalmasak lesznek, a Red Bull 2-3 verseny alatt teljesen befoghatja az élen álló Brawn-Button párost, hogy egy feszültségekkel teli végjátékot kapjanak a száguldó cirkusz szerelmesei. Hölgyek-urak, két hét múlva hazánkban láthatjuk az F1-es sztárokat, jön ugyanis a megkerülhetetlen Hungaroring, ami oly sokszor írta be magát a sport történelem könyvébe. Mához két hétre, önökkel, újra, ugyanitt. A viszontlátásra![F12009:09R]