Trancsírújrázás.

Jó ideje már annak, hogy megírtam a Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr tesztet, amiben kifejtettem, hogy miben király és mely szempontokat figyelembe véve gyenge hazánk fiai és lányai, a NeocoreGames alkotása. Az RPG rendszer iszonyatosan komplexitást mutatott fel, a hamisítatlan WH40K hangulat pedig csak úgy áradt belőle. A Diablo-féle játékmenet kezelése nem volt túl gördülékeny, de némi játékidő után a játékos átléphetett a kezdeti nehézségeken. De ahogy az a játék kinézett…
Félreértés ne essék, ha nincs a v-sync és a stabil framerate hiánya, akkor teljesen korrekt lett volna az összkép. De az előzők hatásának hála, illetve hogy volt alkalmam látni PC-n a cuccot, nagyon gagyinak hatott a konzolos port.
Eltelt 4 év és érdemi javítás ugyan nem sok, de kiegészítő annál inkább érkezett. Temérdek kisebb-nagyobb DLC jelent meg az évek alatt, a világító lábnyom extra látványelemtől kezdve a hosszabb küldetés kampányokon át a történet folytatásáig jött minden.
Mivel a remasterek/remakek aktív korszakát éljük – már egy ideje – a polírozás ezt a művet is elérte. Minek? Mert vannak olyanok, akiknek kimaradt és szívesen belevetné magát a vérgőzös kalandba. Vagy folytatná a kampányát immáron PS5-ön. Így a némileg tupíroz alapjátékot egybecsomagolták az összes kiegészítővel és kiadták PS5-re Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr Ultimate Edition címmel.
Mik ilyenkor az elvárások? Részemről az, hogy ha megjelenéskor nem sikerült a célplatform szintjét elérni – ugyanis attól retek messze volt –, akkor a remastered kiadásnál ez meglegyen. Közel két éve, hogy a jelenlegi konzolgeneráció elstartolt, de még mindig vannak olyan portolók, akiknek ez megugorhatatlan kihívás.
Mielőtt beleugornánk a feketelevesbe vegyük át röviden, hogy mi is a WH40k Martyr.
A játékban egy birodalmi inkvizítorként kell kivizsgálnunk a régóta eltűntnek hitt kolostorerőd (gyk: ezek a hajók kb. olyanok, mint a SW csillagrombolói) rejtélyeit, valamint purgálni a mutánsokat és az eretnekeket megannyi bolygón. Karakterünket három fő kasztból választhatjuk ki, akit aztán három irányba specializálhatunk (értsd: összesen 9 kaszt van), majd a Diablo-játékok által már kitaposott ösvényen mehetünk darálni, lootot gyűjteni, majd az anyahajónkon fejleszteni, kraftolni, személyre szabni, stb. Alapíthatunk saját klánt, valamint barátainkkal mehetünk, hogy együtt irtsuk a mocskokat.
És akkor essünk túl a feketelevesen! A magasabb felbontás, a részletesebb fény-árnyék effektek és törmelékhatások megvannak. De hogy sok helyen még mindig ugyanazok a pocsék textúrák fogadnak, mint 4 éve – amiket már anno is kiröhögött a PS2-es játékok zöme –, az egy vicc! Ahogy a 30 képkocka/másodperc képfrissesség is. Viszont legalább most stabil és már v-sync is van.
Összegezvén technikai oldalról: a játék nem sokkal néz ki szebben, mint 4 éve, és ez egy remastered kiadásnál csöppet ciki.
Hogy írjak valami pozitívumot is: ritka eset, de a PS5-ös Ultimat Edition kezeli a PS4-es verzió mentéseit! Ezen meglepődtem, mert általában az upgrade-elt, vagy PS5-re is megjelent játékok nagy része nem áll szóba, az előzőgeneráció szülte save file-okkal. Itt voltaképpen már telepítésnél lekerül a mentés a felhőből (már ha rendelkezik a játékos Essential tagsággal) és ott folytathatjuk a purgálást, ahol anno abbamaradt.
További hatalmas plusz a játékban, hogy teljesen korrekt fordítással rendelkezik a program, ahogy anno PS4-en is. Így a világhoz hű szövegeket olvashatunk a párbeszédeknél, vagy bárhol a játékban.
Az elvárásokhoz, illetve a hirdetett marketinghez hűen az összes kiegészítés helyet kapott az adatállományban. A legnagyobbnak mondható DLC, a Prophercy, ami a sztori folytatása még egy új kasztot is hozott az alap három mellé.
Sajnálatos módon nincs ingyenes upgrade, de még fizetős se! Ha rendelkezünk is a PS4-es alapjátékkal és megvan az összes DLC, akkor sem lehet a PS5-ös verzióra frissíteni. Az egyetlen megoldás: újra meg kell venni a teljes játékot.
Megvételére csak és kizárólag azokat tudom buzdítani, akiknek kimarad az előző generációban. A hamisítatlan WH40k hangulat, a játékmenet, a végeláthatatlan tennivaló garantáltan odaszegezi a téma iránt érdeklődőket, illetve a zsáner szerelmeseit. Azok számára, akik végigpörgették a PS4-es verziót majdnemhogy pénzkidobás az Ultimate Edition, mert látványilag alig tapasztalható javulás. Viszont ha eddig nem voltak meg a DLC-k, akkor egy öblösebb akció keretén belül jó vétel lehet.
(A játékot a kiadó biztosította tesztelésre. Köszönjük! Megvásárolható a PlayStation Store-ból, ára 20990 Ft.)
Lotar
Nem értem hogy hogy nem sikerül 60 fps-t elérni egy ilyen játéknál…. Pedig imádom ezt a stílust. De ez a verzió kimarad, remélem hogy Extra-ba majd bekerül egyszer…. és akkor egy végigjátszást megér. Az meg nem ér 21000-t -mmint egy round a gaméval. 😉
snike
offline coop elérhető benne?
martin
…csak hát ez a gyanús felülnézetes látvány…