Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Nico Rosberg az élen Melbourne-ben

A mai nap véget ért a várakozás és a melbourne-i aszfaltcsíkon kezdetét vette a 2009-es világbajnokság. Az idei első szabadedzés egy kicsit hűvösebb volt a megszokottnál, ugyanis kellemetlen, zord, szeles időjárás (levegő 18 °C, míg az aszfalt 31 °C-os volt) fogadta a Forma 1-es csapatokat.Az éved első installációs köre az újonc Sébastien Buemi nevéhez főződik, aki 1:41.493-as idővel nyitotta a 2009-es világbajnokságot. A fiatal svájci első körét követően még kint maradt a pályán, hogy tovább javítsa köridejét. Körülbelül fél óra elteltével Kimi Räikkönen is kigördült a bokszutcából, majd a felvezető körét követően alaposan elverte az újoncot, és ezzel az első helyre repítette a Ferrarit.Nem sokkal később Vettel is a pályára gurult, ám a német klasszisnak balszerencsésen indult a 2009-es világbajnokság, ugyanis négy kör elteltével a hidraulikus rendszer felmondta a szolgálatot az autójában, így kénytelen volt a pálya szélére navigálni versenyautóját, és kiszállni az idei első szabadedzésből. Kár, pedig kíváncsiak lettünk volna a kis német teljesítményére. Az edzésen nyilvánvalóvá vált, hogy a téli teszteken kimagasló teljesítményt mutató Brawn GP autói gyorsak. Az új alakulat két pilótája, Jenson Button és Rubens Barrichello folyamatosan az élmezőny tagjait erősítette.[5372]A belsőkamerás felvételeken jól látszott, hogy a pilóták küzdenek az autókkal, hiszen – egy kör alatt – több ellenkormányzást is tettek, azért hogy pályán tudják tartani az autóikat. A melbourne-i aszfalt még így az első szabadedzésen is nagyon piszkos volt ahhoz, hogy a versenyzők tiszta köröket tudjanak teljesíteni. Néhány versenyző, például Felipe Massa a pálya utolsó kanyarjában vétette el a féktávot, ahogy honfitársa, Nelsinho Piquet is megnézte közelebbről a célegyenes végi kavicságy minőségét. Az edzés felénél Kimi Räikkönen újra a pályára gördült, és 1:26.750-es köridejével az utolsó percekig magabiztosan tartatta az első helyét.Räikkönen lágy gumikon futott ideje úgy tűnt elég lesz a győzelemhez, ám az utolsó pillanatban a Williams két versenyzője átvette a vezetést, méghozzá nem is rossz idővel, így Nico Rosberg és japán csapattársa, Kazuki Nakajima zárta az élen a 2009-es világbajnokság első szabadedzését. [B]A 2009-es Formula 1-es világbajnokság Ausztrál Nagydíjának, első szabadedzésének végeredménye[/B][F12009:01P1]A hétvége nem mindenki számára úgy alakult, ahogy azt szerették volna. Sebastian Vettel a hidraulika meghibásodása miatt már az edzés legelején kiállni kényszerült. Ám még Vettelnek az autója romlott el, addig Lewis Hamiltonnak valami más problémája lehetett, ugyanis addig míg csapattársa az ötödik legjobb időt autózta, addig Hamilton a legjobb tízbe sem tudott bekerülni, és a 16. helyen zárta az edzést.