Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Ma este Lyon – Bayern München meccs!

[B]Lyon (francia) – Bayern München (német)Bajnokok Ligája elődöntő 2. mérkőzés(Összesítésben: 0-1)[/B]Tippeld meg a pontos végeredményt és nyerj 500 PSC kreditpontot. 3×500 bogyó megy majd ki ajiba, melyet a helyesen tippelők között sorsolunk ki.Tipped 20:30-ig tedd meg, utána játék lezárva.Arjen Robben, a mesterlövész! Valahogy így emlegethetik mostanában a kiváló holland támadót Münchenben, főleg, miután múlt hét szerdán a Lyon elleni első mérkőzésen is bombagólt lőtt. Ez cseppet sem szokatlan tőle, hiszen a nyolcad- és negyeddöntős ellenfeleken is az ő mesteri góljainak köszönhetően jutott tovább a Bayern.Nézzük mi történt még az első összecsapáson.Igen óvatosan kezdett mindkét csapat, de inkább a németek támadtak… vagyis inkább csak támadgattak. Azt már látni lehetett, hogy a gallok a kontrákban bíznak. Aztán a 10. perc után varázsütésre megélénkült a mérkőzés: előbb Daniel van Buyten szerezhetett volna vezetést csapatának, majd Bastian Schweinsteiger fejese után foghatták a fejüket a hazai szurkolók. Két eltékozolt lehetőség után is tovább rohamozták Lloris kapuját, de nem sikerült gólt szerezniük.Egészen a 31. percig váratott magára az első vendéghelyzet: a szöglet utáni Ederson kapáslövésbe léptek bele a germán védők. Hat perccel később Ribéry egy tőle elpattant labda után csúnyán Lisandro López bokájára taposott. Érkezett is Rosetti vezetőbíró, villant a piros lap a kezében. Mehetett is a vétkező játékos zuhanyozni idő előtt. A kiállítás megzavarta a tíz főre fogyatkozó germán csapatot. Már nem is volt olyan lendületes és ötletes a támadójátékuk a francia játékmester nélkül. A szünetig nem változott az eredmény sem. Gólnélküli döntetlen állással vonultak pihenőre a két gárda játékosai.A második játékrészben aztán folytatódtak a hazai rohamok. Lahm tálalta Müller elé a labdát, de a csapattárs nem tudta gólra váltani a nagyszerű beadást, egyszerűen nem találta el a labdát. Nem sokkal ezután egyenlő létszámmal folytatták az összecsapást a csapatok: az ezen estén ámokfutást rendező Toulalant is kiállította a játékvezető: nyújtott lábbal ment Pranjic felé, amiért megkapta a jól megérdemelt sárga lapját. De mivel már a második sárgája volt, ezért automatikusan érkezett is a piros lap Rosettitől. Ez volt az első olyan BL-elődöntő-mérkőzés, amelyen két piros lap is született. Egyenlő létszámnál a hazaiak voltak jobbak, a 69. percben gólra váltották a fölényüket. Robben lőtt kapura messziről, a jobb sarokra tartó lövésbe beleért Müller, így becsapta a védeni igyekvő Lloris kapust és hálóban kötött ki a játékszer. 1-0!Az UEFA a fantasztikus formában futballozó Robbennek adta a gólt, ezzel pedig így pályafutása 10. BL-találatát szerezte meg a holland mesterlövész. Továbbra is támadott a Bayern. Robben nagy kedvvel lőtt továbbra is kapura, a 85. percben hatalmas löketét Llorisnak kellett hatástalanítania. A végére maradhatott volna a csattanó, de a 89. percben a vendégek helyzeténél Govou 17 méterről a bal alsó sarok mellé lőtte a lasztit. Ezzel maradt a minimális gólkülönbségű müncheni siker. Egygólos előnnyel utazhattak Lyonba a németek.Két eltiltott játékosra nem számíthat a vendégek szakvezetője, Louis Van Gaal: a kiállított Ribéry, valamint Pranjic is kihagyja a mai derbit. Viszont jó hír, hogy visszatérhet eltiltásból a védelembe Badstuber, és a középpályára Marc van Bommel is.A galloknál pedig éppen a hátvédsorral van gond: Lovren, Cris és Boumsong játéka is kérdéses ma este, Tolulalan pedig eltiltás miatt nem fog csapatba kerülni.Érdekes mérkőzésre van kilátás, hiszen a hazaiaknak támadniuk kell, mert legalább két találat szükséges a továbbjutásukhoz, de nem nyílhatnak ki túlságosan az esetleges kapott gólok miatt. Az ugyanis egyenlő lenne számukra a kieséssel.Te is figyelemmel követheted az összecsapást a TV2 csatornán 20 óra 45 perctől.Jó szurkolást!