Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Ma este Barcelona – Arsenal meccs!

[b]FC Barcelona (spanyol) – Arsenal (angol)Bajnokok Ligája negyeddöntő 2. mérkőzés[/b](Összesítésben 2-2)Tippeld meg a pontos végeredményt és nyerj 500 PSC kreditpontot. 3×500 bogyó megy majd ki ajiba, melyet a helyesen tippelők között sorsolunk ki.Tipped 20:40-ig tedd meg, utána játék lezárva.Európában talán ez a két csapat játssza a legszebb futballt! Ha tőlem valaki azt kérdezné, hova menjek, ha szép focit akarok látni, válaszom az lenne: menj a londoni Emirates Stadiumba, vagy a barcelonai Camp Nou-ba.A két gárda legutóbbi találkozójak a 2006-os BL döntőjében zajlott le. Akkor a katalánok örülhettek, hiszen 2-1-re legyőzték a Thierry Henryt is felvonultató ágyusok ellen. Most újra összecsapnak, de Henry már az ellenfelet szolgálja. Nyolc csodálatos évet töltött az Arsenalnál, imádták a szurkolók és ő is imádta a klubot. Már három éve, hogy magánéleti válsága miatt elhagyta Londont. Aki ellenfélként tapsot kap az Emirates-ben, az nagyon különleges ember lehet. “Titi” ilyen, merthogy így becézik a rajongók.Az Arsenal – egykori – ikonja hazatért!Az odavágón fergeteges rohamokkal indított a Barca. A hazaiaknál csak másodpercekig volt a labda. Húsz perc elteltével engedett a nyomás. Addigra akár már több góllal is vezethetett volna a vendégcsapat. De egyelőre elmaradtak a gólok, mert Almunia kapus többször ziccerben hárított. Ezután magához tért végre az ágyus egylet is. amit mi sem bizonyít jobban, hogy Nasri előtt adódott egy lehetőség azonban a labda elkerülte a kaput. Ráadásul Arshavint le kellett cserélni sérülés miatt, és ezzel is gyengült a londoni középpályás sor. A félidőig már eseménytelenül telt el az idő, leszámítva egy Bendtner helyzetet, ám a dán csatár kapuralövését már lesállás előzte meg. A szünet után aztán folytatódtak a katalán rohamok, de ezúttal már góllal. Ibrahimovic kapott jó indítást, majd a kissé kinn álló Almunia felett a kapuba emelt. 0-1.Pár perccel később egyenlíthettek volna a londoniak: Clichy beadása után Bendtner közelről a kapusba fejelte a labdát. Hatalmas helyzet maradt kihasználatlanul! Sőt, a következő pillanatokban már az ellenfél előtt adódott nagy lehetőség, és Ibrahimovic ezúttal sem hibázott. 0-2.Úgy tűnt, hogy kezd eldőlni a továbbjutás kérdése. Egy kis idő elteltével Wenger, a hazaiak menedzsere pályára küldte a fiatal Walcottot. Ez a csere meg is hozta a gyümölcsét: Bendtner indította a jobb szélen az angol támadót, aki erőszakosan betört a tizenhatosra, majd a kapu közepébe lőtte a játékszert. Valdés a katalánok hálóőre csak belekapni tudott a labdába. 1-2.Néhány perc múlva az aranylabdás Messi hozta a frászt a hazai drukkerekre: kissé kisodródott helyzetből lőtte Almuniába a bőrt.A 85. percben aztán büntetőhöz jutott az Arsenal: Bendtner fejelte a tizenhatoson belül álldogáló Fabregashoz a labdát, aki fordulásból próbálta meg bevenni Valdés kapuját – de a katalán csapat kapitánya, Puyol szabálytalankodott vele szemben. Busacca vezetőbíró megítélte a büntetőt, majd kiállítással jutalmazta a szabálytalankodó játékost. (A büntető jogos volt, de a piros lapot túlzásnak tartom.) A tizenegyest a sértett végezte el, a balra elvetődő kapus mellett bombázta a kapuba a labdát. 2-2.A hátralévő öt percben már nem változott az eredmény, így némi meglepetésre a fiatalokkal teletűzdelt ágyusok döntetlent értek el a BL favoritja ellen.A mai derbivel kacsolatban viszont fájhat a feje Wengernek, az Arsenal menedzserének, hiszen rengeteg londoni játékos van a maródiak listáján. Biztosan nem lép pályára: Gallas, Gibbs, Djourou, Ramsey, Robin van Persie, Fabregas valamint az orosz kedvenc Arshavin sem. Sőt, a hétvégi bajnoki mérkőzésen Song is megsérült, ezért ő sem utazott el Barcelonába.A katalánoknál egy sérült van és további két eltiltott labdarúgó sem szerepelhet még az esti mérkőzésen. Ibrahimovic, aki az Emirates-ben két gólt vágott a múlt héten, megsérült a spanyol bajnokság hétvégi fordulójában, de már a bemelegítésnél. A két eltiltott: a csapatkapitány Puyol és Piqué. Ők ketten voltak eddig a középső hátvédpár, most viszont ki kell hagyniuk az összecsapást. Ebből még akár gondok is lehetnek hátul a Barcánál. Bár, még így is ők az esélyesebbek a továbblépésre…Nagy lesz az iram, ebben biztos vagyok. Szép foci vár ránk a TV2-n 20 óra 45 perctől. Jó szurkolást!