Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Luca Lorenzini és Jordan Tresson nyerték…

Mint azt bizonyára tudjátok, most hétvégén zajlott Silverstone-ban a [B]Playstation[/B] és a [B]Nissan[/B] közös versenysorozata, a [B]GT Akadémia 2010[/B]. Pénteken még 18-an voltak a srácok, akkor még mind elhitte, hogy nyerhet és egy olyan karriert kezdhet el, ami örökre megváltoztathatja az életét. Öt igen kemény napon vannak túl, és mint azt előre tudni lehetett, csak két ember maradhatott a gáton. Ők [B]Luca Mantova[/B]-ból, [B]Olaszországból[/B] és [B]Jordan Villers[/B]-ből, [B]Franciaországból[/B]. Tizenhatuknak tehát véget ért a verseny, rengeteg élménnyel és versenytapasztalattal.A két győztesnek azonban csak most kezdődik! Hétfőtől ugyanis kezdetét veszi az az intenzív tréningprogram, ahol [B]nemzetközi C verseny licence[/B]-et szereznek. Az azonban már most biztos, hogy kettejük közül csak egy nyerhet: mégpedig egy versenyülést a jövő évi európai GT4 kupasorozatban, ahol egy [B]Nissan 370Z GT[/B] versenyautót fog vezetni a szerencsés. [17993] A bíráknak sem volt egyszerű dolga. Nekik kellett „szelektálniuk” a versenyzők közül: aközül a 18 közül, akik az 1.2 millió online Gran Turismo Time Trial versenyző közül került ki anno.[B]Eddie Jordan[/B] megjegyezte: nem gondolta volna, hogy ezek a fiatalok nulla versenyzői előélettel képesek lesznek a feladatok elvégzésére. Egy kisebb balesetet kivéve nem volt semmi probléma. Végezetül megdicsért minden indulót, szerinte mindannyian nagyszerű versenyzők.[17992]Ez az apró baleset az utolsó nap történt. Az a Jordan, aki az egyik nyertes lett, végül a hideg gumikon túl sokat kockáztatott és az autó oldalát kicsit átépítette. [B]Rob Barff[/B] autóversenyző szerint azonban a baleset elég komoly volt, a pilóta jókora ütést kapott, de Jordan iszonyat jól szerepelt egész hétvégén és biztos benne, hogy még egyszer ilyen hibát nem fog elkövetni.A pályán egyébként azzal a 350Z-vel köröztek, amelyik teljesen megegyezik [B]Lucas Ordonez[/B]nek azzal az autójával, mellyel a második helyen végzett a spanyol a tavalyi GT4 Euro kupasorozatban. A küzdelem során 10 perc bemelegítés, 10 perc időmérő edzés, majd 20 perc verseny következett versenyzőcserével szimulálva, ami nem takart mást, mint hogy a pilótának be kellett állnia a boxba, le kellett venni a kormányt, ki kellett ugrani, körbe kellett futni az autón, majd beszállni és menni tovább.[17994] [I]„Ez egy hihetetlen utazás volt mindannyiuknak, de leginkább a két győztesnek – mondta [B]Herbert[/B] – de megmutatták, hogy képesek a feladatra: versenyszinten elvezetni egy Nissan GT4 autót.”[/I][B]Sabine Schmitz[/B] szintén elismerően nyilatkozott: [I]„Nagyon élveztem. Hihetetlen volt a sok fiatal tehetséggel együtt dolgozni. Ők a virtuális versenypályákról érkeztek, beültek a valódi autókba, és tudták hol kell fékezni, hol kell kanyarodni. Ez is azt mutatja, hogy milyen élethű is a Gran Turismo játék!”[/I][B]Jordan Tresson, Franciaország:[/B][I]“Aggódtam az esélyeimet illetően a ma reggeli balesetem miatt, nagyon boldog vagyok, hogy végül megcsináltam! Csodás, hogy a Nissan és a PlayStation ilyen lehetőséget adott nekem!”„A legjobbat fogom kihozni magamból az elkövetkező két hónapban. Ha végül nem én kapom meg a GT4-es ülést, még többet kell majd tanulnom!”[/I][B]Luca Lorenzini, Olaszország:[/B][I]„Jordan nagyon gyors volt, próbáltam legyőzni, de nem ment. A másik két srácnál jobb időket mentem, tudtam, hogy továbbjutok. Nagyon boldog vagyok, hogy a Nissan és a PlayStation megrendezte a GT Akadémiát! Egy lehetőség számomra, hogy úgy éljem az életem, ahogy az álmaimban szerepel!”[/I][B]Marco Calvo, Spanyolország:[/B][I]“Egy kicsit csalódott vagyok, de Luca és Jordan gyorsabbak voltak nálam. A jobbkormányos autó vezetése nehézkes volt számomra. Még többet akarok versenyezni és szeretnék ide visszajönni újra. Az álmom, hogy autóversenyző legyek.”[/I]