Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Hamilton nyerte az éjszakai futamot Szingapúrban

[12624] Elnézvén a hétvégi edzéseket (nem beszélve a tavalyi futamról) elgondolkoztam a verseny előtt, hogy vajon lesz-e Safety Car. Ha másért nem, már ezért is számítani lehetett izgalmakra. Persze nem ezért nézünk Forma1-et, de ezen a pályán nagy a valószínűsége a balesetnek. A két Brawn pilóta, akik harcban állnak az első két helyen a világbajnoki címért csak a mezőny közepéről rajtoltak (miután Barrichellot öt rajthelyes büntetéssel sújtották a váltócseréje miatt. Nincsenek jobb helyzetben a Red Bull pilóták sem, akik még beleszólhatnak a cím sorsába. Bár Vettel a második helyről indulhatott, de az utolsó motorjával állt ma rajthoz, ami semmiképp nem bírja ki az évad végéig.[12610] A rajtot Hamilton nagyon jól kapta el és megőrizte az első helyét, míg Rosberg megelőzte Vettelt és feljött a második helyre. A két Brawn is nagyon jól rajtolt köszönhetően annak, hogy a mezőny közepén lassabb és jobban megtankolt autók közül rajtoltak.A rajt után Hamilton, Rosberg, Vettel, Webber, Glock, Alonso, Barrichello, Kubica volt a sorrend. A nyitott rádiókommunikációnak köszönhetően mi nézők is beleláthatunk mi is folyik a háttérben, a boxban, de ugyanezeket a beszélgetéseket a csapatok is hallják így meríthetnek belőle ötleteket, fontos információkat. Most is ez történt. Sutilra rászóltak, hogy hagyja abba Alguersuari üldözését, mert a motorja túlmelegszik, erre a mögötte érkező Fisichellára is azonnal rászóltak, hogy ő pedig igyekezzen Sutilra felzárkózni emiatt. Alguersuari egyébként láthatóan lassabb volt a mögötte érkezőknél és feltartotta azokat.Sutil az utasítás ellenére tovább üldözte Alguersuarit, centiméterekre követi autóját. Eközben Fisichella és Liuzzi is csatázott egyel hátrébb.A pontversenyben vezető Button eközben csak a 10 helyen volt.A Toyota egyik autójáról leszakadó alkatrész több körre megkeserítette a versenyzők életét. 2-3 kanyaron keresztül sárga zászló volt érvényben több körön át, aminek a következtében itt nem lehetett előzni. Pár kör múlva egy merész pályamunkás beszaladt és kiszedte ezt az alkatrészt.Vettel kezdte meg a kerékcserét és a 7. helyre jött vissza. Rosberg volt a következő, ám amikor végzett és jött vissza a pályára hibázott, átlépte a fehér vonalat, aminek a következtében egy boxutca áthajtásos büntetést kapott, ezzel el is ment a versenye, pedig nagyon jól ment a második helyen.[12614] Hamilton a 20. körben jött ki kerékcserére és alig, hogy visszatért, Sutil, aki még mindig üldözte Alguersuarit már nem bírta cérnával és bevágott mellé, de megpördült és mivel türelmetlen volt és azonnal vissza akart térni a pályára, az érkező autók közül Heidfeldével ütközött, minek következtében leszakadt az első szárnya és Heidfeld versenye véget ért. Be is jött a Safety Car a sok pályára került törmelék miatt. [12629] A boxban ismét megtörtént az ami tavaly Massának sikerült. Alguersuari – a Sutillal való csatájában kifáradhatott – hamarabb indult el mint ahogy a tankolással végeztek volna. Magával is rántotta a tankoló csövet és a szerelőket. Szerencsére senki nem sérült meg.[12626] A Safety Car hosszú körökön keresztül kint volt, mert Sutil nem állt ki a sorból – lévén lekörözött volt ekkor – és ezért nem lehetett elindítani a versenyt. Egyszer csak kiállt a boxba és befejezte a versenyt. Ez után azonnal kiállt a Safety Car és mehetett tovább a futam. A sorrend ekkor Hamilton, Rosberg, Vettel, Glock, Alonso, Barrichellom, Kovalainen, Button volt. Rosberg csak két körrel később ált ki a büntetését letölteni, ennek köszönhetően nem a mezőny végére, hanem a 14. helyre állhatott vissza.Közben jött a hír, hogy a versenybíróság vizsgálni fogja a verseny után Sutil és Heidfeld esetét, aminek következtében még Sutilt meg is büntethetik.A 34. körben Vettel jobb oldalsó tükre letört és elszállt, majd a következő körben ráment a rázóköre, de olyan szerencsétlenül, hogy a hátsó diffúzorából két nagyobb darab le is tört. És hogy ez ne legyen elég, a boxban gyorsan hajtott, ezért kihívták egy áthajtásos büntetésre. Büntetése után a 9. helyre tudott visszajönni.A 45. körben Webber fékje felmondta a szolgálatot és az autó irányíthatatlanul a falba csapódott. Hamilton azonnal kijött a boxba ezt látva, ha netán egy újabb Safety Car lenne, jó pozícióban legyen, de nem volt szükség beküldeni a biztonsági autót.A 48. körben váratlanul mindkét Torro Rosso kiállt a boxba, mint később kiderül fékproblémájuk volt, mint ahogy Webbernek is. Button a boxkiállásakor megelőzte csapattársát, ezzel is bebiztosítva az előnyét a vb pontversenyben.8 körrel a vége előtt Buttonra rászóltak, hogy iramodjon Vettel után, mert a németre rászóltak, hogy a fékjeivel gondok vannak. Button így is tett, mire nála is előjöttek hasonló gondok, ekkor maga Brawn szól az angolra, hogy úgy menjen, hogy az autót be kell hoznia a célba. [12628] A versenyt végül Hamilton nyerte Glock és Alonso előtt. Webber kiesésével a matematikai esélye is elszállt a vb cím megszerzésére.[F12009:14R]