Partihangulat… a nappaliban.

Aki imádja a jó zenéket és sűrűn hallgat mixeket, talán már elgondolkodott azon, hogy belekóstoljon a DJ szakmába. Vélhetően erre alapoztak a fejlesztők, amikor megálmodták a Fuser alapkoncepcióját. A Harmonix az elmúlt néhány évtizedben finoman szólva letette a névjegyét a zenés témában. Óriásit mentek a Rock Band szériával, ami tulajdonképpen etalonnak számít még a mai napig is a ritmusjátékok között. A legújabb termékükben egy brutálisan hangulatos fesztiválon keverhetjük a jobbnál jobb muzsikákat a népnek. Aki hozzám hasonlóan ki van éhezve egy igazán minőségi zenés szórakozásra, az tartson velem, mert a virtuális tömeg már alig várja, hogy fesztiválhangulatot teremtsünk!
Első körben szeretnék kitérni a játék borsos árcédulájára, ami leginkább a licencelt zenék miatt van. Ha túltettük magunkat ezen a sokkon és kifizettük a tripla A címekre jellemző összeget, akkor kezdődhet a móka. Amennyiben éltünk az előrendeléssel és nem voltunk restek beruházni a VIP verzióba sem, akkor több, mint 100 zeneszámhoz juthatunk hozzá. Ez igencsak kielégítő mennyiség, főleg annak tudatában, hogy minden egyes dal tovább növeli az élvezeti faktort és a variációk lehetőségét. Kezdésnek egy extrém ruhákba belebújtatott és a kiegészítőkkel teleszórt karaktert kell kreálnunk, aki jól mutat a keverőpult mögött. Ha a kozmetikázással megvagyunk, akkor pedig indulhat is a bulizás. Már a menüből egyből kiderül, hogy a készítők az offline és az online szórakozási formában rejlő lehetőségeket is kiaknázták. Legfelül találjuk a kampány részleget, ahol több, mint 6 órányi szórakozást kínáló egyjátékos módban nyomhatjuk a zenéket a népnek.
Az egyjátékos karrierünk során a szakma összes fortélyát kitanulhatjuk, sőt a végére már egészen meglepő trükkökkel is találkozhatunk. Ahhoz, hogy mi legyünk a fesztiválon a legjobb lemezlovas, nem kell mást tenni, mint figyelni az igényekre, pontosan időzíteni a droppokat és a váltásokat. A játékmenet lényegét a zenék megfelelő keverése adja. Egy adott számból minden esetben 4 elemet lehet a keverőpultra vinni, ami lehet a vokál, a zongoradallam, a gitárszóló, vagy a dobolás. Ha egy nótának mind a négy elemét kitesszük a pultra, akkor megkapjuk a teljes egészet, ahogy az eredetileg meg lett álmodva. A jó ütemeket elkapva ráhelyezhetünk egy másik dalt az eredetire, ezzel felbontva a jól ismert ritmusokat, és így pedig valami egészen újat tudunk kreálni. A számok összekombinálása több tízezer opciót rejt magában, így simán megcsinálhatjuk, hogy egy régebbi 50 cent rap alapra rátesszük a legújabb Dua Lipa éneket. A kezelőfelület és a tanulás tempója is zseniálisan jól be lett lőve.
A történet előrehaladásával mindig kapunk néhány beszélgetős dialógust, és ha elég kitartóak vagyunk, akkor újabb fesztiválhelyszíneket is feloldhatunk. A tartalmi része a játéknak még így a megjelenés közvetlen közelében is szédületes. Kielégítően hosszú karrier áll a rendelkezésünkre, brutálisan sok licencelt dalból tudunk válogatni, amik a későbbiekben csak bővülni fognak, és a bulihelyszínek kinézetét is sokféleképpen tudjuk variálni. A Harmonix zenés játékaiban sohasem kellett csalódnunk és ez most sem lesz másként. Az egyjátékos pályafutásunk végére már egészen extrém keverési módszereket is megtanulhatunk, ami egyfelől már felesleges, másrészről viszont az utolsó pillanatig is képes valami újat mutatni a játék. A legjobb dolog ebben az egész zenés egyvelegben, hogy a kezdők és a profik számára is ugyanolyan élvezetes lesz. Már az egészen egyszerű váltásokból is tök jó muzsikákat lehet kihozni, aki pedig már egy világhírű sztár DJ szintjén érzi magát, annak is bőven akad kihívás.
A játék addiktív, a jó dallamok visznek előre, illetve a korábban végig bulizott helyszínekre is vissza lehet menni, hátha sikerül megszerezni az 5 csillagos értékelést. Ha jól nyomjuk, akkor az online és az offline eventek segítségével zenékre elkölthető pontokat és kozmetikai elemeket oldhatunk ki. Összességében végig azt éreztem, hogy jól átgondolt a kivitelezés. A helyszínek és a karakterünk csicsázása csak egy plusz, ami akkor lenne indokolt, hogy ha a játék többi része rendben van és nincs összecsapva. A Fuser bizony hozza a szintet és egy kicsit sem indokolt a fejlesztők ekézése, mert a karakterünk fizetős cuccokkal való teleaggatása itt tényleg csupán egy kiegészítés, amivel élhetünk, de nem kötelező. Se jobbak, se pedig népszerűbbek nem leszünk attól, ha bikiniben küldjük fel a karakterünket. A szokásos single opciók között az egyik legjobb szórakozást meglepő módon a freestyle játékmód adta. Itt mindenféle kötöttségek nélkül tudjuk kiélni magunkat. A kezelőszervekkel tulajdonképpen eggyé válva létrehozhatunk elképesztően király muzsikákat, amiket természetesen a nagyközönség számára is elérhetővé tehetünk. Ez bizony a végtelen kísérletezés melegágya, és egy ilyen szintű kreativitást igénylő stuffnál bizony jól jön, ha van helye a megtorlásnak, és pontlevonás nélküli kibontakozásnak.
A fejlesztők alkotásaiban a többjátékos lehetőségek mindig fontosnak és kihagyhatatlannak számítottak. Ez jelen teszt alanyánál sincsen másképpen, viszont a kibontakozás és a részletek felfedezését inkább akkora hagyjuk, amikor éppen egyedül mixelgetünk fejhallgatóval a fejünkön, kizárva a külvilágot. A multiplayer szegmens kapcsán viszont tudjuk egymás ellen tolni, ahol a cél, hogy minél komolyabb, gyorsabb és bonyolultabb elemeket használjunk fel az eszköztárból, figyelve a megfelelő ritmus eltalálására. Élvezetesnek nagyon élvezetes, viszont a legjobb nótákat egészen biztosan nem egy ilyen csata közben fogjuk összepakolni. További érdekesség, hogy a remek ranked rendszernek köszönhetően az online partikban is kifejezetten jól elszórakoztam. A teljesítményünkhöz mérten folyamatosan kapunk tapasztalati pontokat és új tárgyakat, világítást, tűzijátékot és egyéb hangulatfokozó elemeket.
Több perce morfondírozok a befejezésen, mert konkrét hibával nem találkoztam a tesztelés során. A multis meccsek kissé nehézkesen akartak összejönni, de a megjelenés után egyre több lett a virtuális DJ és már ezzel sem volt különösebb gond. Az a nagy helyzet, hogy nem sok hasonló cím van a piacon, így még hasonlítani is nehéz lenne bármi máshoz. Egy biztos, ha valaki ezt a szintet megakarja ugrani, mind tartalomban, mind élvezeti faktorban, annak bizony nagyon nehéz dolga lesz. A kialakult helyzet és a nehézségek miatt 2020 az egyik legrosszabb év volt, viszont a Fuser üde színfoltot hozhat azoknak a playereknek a nappalijába, akik hozzám hasonlóan csak egy jót akarnak bulizni.
(A játék VIP Editionjét a kiadó biztosította tesztelésre. Köszönjük! Az alap kiadás 20990 Ft-ért, a VIP pedig 32999 Ft-ért vásárolható meg a PlayStation Store-ból: utóbbi 25 extra letölthető dalt, egy “Gilded Rabbit” sisakot, egy “Fuser Fest” és egy “Remix Runner” ruhát, valamint a “Shatterfall Video Wall” csomagot tartalmazza.)
Richard
Hasonló összegekért a Guitar Herohoz és a DJ Herohoz talán hangszerek is jártak.
Nem vagyok az efféle zenék híve, de kipróbálnám.
Greg
Kreatív játéknak tűnik. Mondjuk ezen a téren a PS3 is már robbantott és ott egy egyedi kontrollert is adtak a DJ Hero-hoz. De ez más… itt jobban bele lehet nyúlni a számokban.
Greg
*számokba
Lotar
Kipróbálnám. Dj Lotar. Hm, jól hangzik! ;D