Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Keresés hírekben
Keresés cikkekben
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
State of Play 2020. augusztus 6.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
Tokyo Game Show
Ubisoft Forward

Yakuza 3

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Fórumok PlayStation 3 játékok Yakuza 3

288 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      Matild
      Felhasználó
      • Kommentek: 99
      • LvL.1

Imádom, de soha többet még egyszer… 😀

Y3

PSN_ID: Travis_HUN

Matild
      Felhasználó
      • LvL.1

Egyre ritkábban tévedek ide, de gondoltam most írok pár sort, mert itt talán több a Yakuzás. 😀
      Szóval Yakuza 3. PS3-on játszom, a maga fordítási gyerekbetegségeivel, mahjong, shogi és hostess klubok nélkül, de ahogy hallottam PS4-en meg dobták a transzis mellékküldetéseket, a cigizést, meg apróságokon változtattak, mert az “sértő” bizonyos szegény szerencsétleneknek. A Yakuza 5 miatt megvan lemezesen a PS4-es remaszti, de nem tudom mennyi kedvem így elé valaha leülni, a cenzúra egy nagy no-no, nem támogatjuk.
      Meg aztán, nem hiszem, hogy valaha hajlandó lennék még egyszer rászánni az időt a platinára, mert ez valami agyfasz. 😀 Ezek a minijátékok, te jó ég. Sikerült átszenvednem magam a nagyján, de most lehet megtört valami, mert a batting cage és (főleg) a golf valami kegyetlen. Már csak ezek maradtak, de nem tudom sikerülnek-e, mert nagyon nem állnak nekem kézre, hiába olvasok és nézek róluk mindent a neten, de nem megy. Ja és utána még IF7 csaták befejezése és utolsó mellékküldi Amon-nal, amiről csak szart hallani milyen nehéz, és utána is még hátra lesz az egész Extra Hard fokozat és az Ultimate Skill mode… szerintem kihullik az összes hajam, mire ez összejön, ha egyáltalán. 😀
      Végtelen tisztelet és kalapemelés azoknak, akik kitudták platinázni ezt.

Egyébként ennek ellenére nagyon szeretem ezt a játékot, ez volt nekem a belépő a szériába és ha objektíven nézve messze nem is a széria csúcsa, de a legközelebb ez áll a szívemhez. Még mindig nem játszottam a későbbi részekkel, de a sztori egésze persze, a vége basszus, Kiryu karakterfejlődése és persze Rikiya… az abszolút best.

Kenshinxxx
        Felhasználó
        • Kommentek: 613
        • LvL.7

Sajnos a golfozás itt a leggyengébb, későbbi részekben már sokat javult, változtattak a játékmenetén.

Nekem már az elvette a kedvem a platinázástól, hogy a batting cage-nél az utolsó nehézség az az, hogy már célkereszt sincs! Na menjenek az anyjukba. Szerencsére a 4-ben már nem volt ilyen hülyeség.

Ha nem is ez a topic, de remélhetőleg a Yakuza 7 topic-ja novemberben felpörög. 8)

Üdv a fedélzeten!

"You sold journals of secret techniques to buy a cell phone?"

Matild
          Felhasználó
          • LvL.1

Azóta letudtam az IF7-et és Amon-t, úgyhogy kész végre az összes mellékküldi. (ez az arany pisztoly jól fog jönni Extra Hard fokozaton) Illetve a batting cage-nél sikerült megéreznem végre az időzítést, úgyhogy az Easy, Normal és Hard mód kész, de ez a célkeresztmentes szarság, ahogy írod, lesz az igazi erőpróba. Utána meg a golf, amiből fogalmam sincs, hogy keveredek ki. 😀

Köszi amúgy, de nem fogok szerintem gyakran idekeveredni, csak ha éppen kiakarok írni magamból valamit, de már alig fórumozok itt. A Yakuza 7 pedig hát… a spoiler elkerülés miatt kétlem, hogy benéznék, nekem még hátra van a teljes sztori a 3 után, úgyhogy ésszerűen kell nézelődnöm. 😀 Még akkor is ha új helyszín/főszereplő és nyugaton idióta mód dobták a sorszámot, mert “ez egy soft reboot höhö..”, de nem véletlen, hogy maradt a 7-es a címben Japánban, lesz itt valószínűleg történeti kapcsolódás, amit nem akarok máris megtudni. 😀

Kenshinxxx
          Felhasználó
          • LvL.7

Csupán 4 rész (Kiwamikat és Dead Souls-t nem számolva)!

Mi az a csekély 400 óra? Ennyire nem érsz rá? 😀

Én ebben az évben lenyomtam két részt, de már hiányzik.

Mióta játszasz a sorozattal? Hogyan találtál rá? Csupán kíváncsiságból kérdem.

Matild
          Felhasználó
          • LvL.1

Hiába az egyik kedvencem, szerintem nem áll messze a valóságtól az a szöveg itt, hogy “ha egyet láttál, mindet láttál”. 😀 Nyilván ez egy túlzás, de én alapvetően nem szeretek leragadni egy szérián, vagy hasonló játékokon egymás után, mert hamar kiégnék. Nekem kell némi idő két hasonló kaland között, és amilyen sok játékkal akarok játszani, meg amekkora a backlogom, nem sietem el. (és én beleszámolom a Dead Souls-t is 😀 Meg a Kenzan-Ishin párost is jó lenne megnézni valamikor, nem is beszélve a Judgment-ről)

Amúgy első találkozásom a szériával az 576 Konzol lapozgatásai által lehetett, akkor jó ideje nem PS-eztem, csak Nintendo-m volt, majd Wii mellé vettem végül PS3-at 2011-ben, és ugrottam egyből a szériába a Yakuza 3-al. Annyira bejött a story, hogy folytatás helyett előbb leakartam tudni az első két részt, de PS2-t még évekig nem vettem, így kissé lemaradtam. 😀 Aztán meglett és lenyomtam végre mindkettőt, és most jutottam újra a 3-hoz (kb. 9 évvel később :D), de akkor már nemcsak a story miatt volt értelme újra elővenni, hanem platinumozásra is adtam a fejem, úgyhogy most ezzel szórakozom.

KaiRong
          Felhasználó
          • Kommentek: 1172
          • LvL.12

Sok biztatót nem tudok mondani a platinázással kapcsolatban 😀 Nekem a Dead Souls meg az első és második rész remasterének kivételével mindegyik Yakuza platina megvan, és hiába az 5. rész és az Ishin volt a leghosszabb / leggrindelősebb, de a harmadikat utáltam a leginkább a nehézsége miatt. A golf az nekem full random lett meg, a baseballra a korábbi részek miati ráéreztem, de amivel én a leginkább megszenvedtem, az a billiárd volt, meg később az Ultimate Skill. Amon simán meglesz, ne parázz. Az Ex-Hard konkrétan a vicc kategória, az arany pisztollyal két-három shot egy ellenfél, és még a bossokat is játszva ki lehet vele iktatni, kb. speedrunolni fogod vele a játékot. Szóval a nehezének egy részén már túl vagy 😀

Egyébként a sorozat pont a negyedik résszel vett egy új irányt, akkor lett tobbszereplős az irányítható karakterek kore. Plusz PS4-en a Zero az kotelező darab, hands down a legjobb Yakuza, minden szempontból pionír és újító.

物の哀れ

Matild
          Felhasználó
          • LvL.1

Na, egy ideje már nem írtam, de csak azért, mert az említett extra hard batting cage-el és a golffal szenvedtem idáig. Már kezdtem komolyan feladni a dolgot, annyira szemét csaló paraszt mindkét minijáték (nekem a pool jóval könnyebben jött), volt, hogy napokig be sem kapcsoltam a gépet, hogy feldolgozzam az utolsó ütésnél / lyuknál való rontást, amivel kukáztam az egészet… De valami csoda folytán sikerültek végre, úgyhogy már megkönnyebbülten kezdtem el ma az ex hard nehézséget. A kis pisztoly majd segít lenyomni, a legvégén meg majd valahogy kiszenvedem az Ultimate Skill módot, és vége.

Kíváncsi leszek nagyon a O-ra, hiszen azt tartják a széria legjobbjának, de mivel szeretek eredeti megjelenés szerint pótolni játékokat, így előbb mindenképp a 4/Dead Souls/5 hármasfogattal akarok játszani. A platinumozástól meg így a 3 okán már nem félek a többi részt illetően. 😀

Kenshinxxx
          Felhasználó
          • LvL.7

“ha egyet láttál, mindet láttál”

Naaaaa…. ez nem volt szép. 😀

Tény, hogy vannak benne visszatérő motívumok, de azért ugyanazzal sosem játszottunk. Nálam sokáig a 4 vitte a prímet, aztán a 0-val eléggé odatették magukat, dehát hol van az még neked. 😀

Én is szeretek szünetet tartani, sőt még 2 hasonló stílusú játékot sem játszok egymás után, de év elején nem volt mit nyomni, aztán azért jött a 3 után nálam a 4. Ezúttal viszont nem tudtam kiplatinázni, elfogyott a türelmem, pedig anno PS3-on sikerült. (Talán öregszek..? :D)

Kenzan és Ishinnel kapcsolatban abban bízok, hogy egy remaster, vagy jobb esetben egy remake formájában eljut hozzánk.

Egyébként a Kiwamikkal játszottál vagy PS2-n gyűrted le az első két részt?

2-t nagyon szerettem.
          (Japánok bezzeg megkapták a HD verziót belőle PS3-ra meg Wii U-ra… -_-)

Matild
          Felhasználó
          • LvL.1

Hiába volt/van népszerűsége csúcsán a franchise, és persze a SEGA bármit kitalálhat, de én nagyon valószínűtlennek tartom, hogy nyugatra hozzák őket, ha eddig nem tették. Persze vannak szamuráj setting-es játékok, de ilyen spin-off-ot gondolom nem hiszik, hogy eladható lenne nyugaton. Bár kitudja, mindenesetre én erre nem várok, majd pótlom japánul, ha eljön az idő.

PS2-n vannak meg, így annyira ez a Kiwami dolog nem érdekelt, persze biztos jók. Az első résznél talán még meg is érné a próbát, hiszen a szériából a leginkább technikailag “elütőbb” darab, azzal a béna angol szinkronnal megfejelve, de a 2. rész már bőven korrekt PS2-n is.

PlayStation.Community
      Adminisztrátor
      • Kommentek: 583
      • LvL.6

Yakuza 3

KaiRong
      Felhasználó
      • LvL.12

Igen, digitalisan (meg majd februarban fizikailag) is csak a collection bundle erheto el

物の哀れ

Kenshinxxx
      Felhasználó
      • LvL.7

Így van, külön nem kapható. :/

simon7109
      Felhasználó
      • Kommentek: 149
      • LvL.2

A remastered csak a fullos kollekcióban érhető el? Keresgéltem de nem találtam külön.

PSN: misi2mezei

Onimushaman
      Felhasználó
      • Kommentek: 3092
      • LvL.31

A Persona 5 és más elvették az időmet, de nyugger tempóba azért haladok. Leragadtam a 4. fejezetben, kicsit sok ott a tennivaló.

señor

KaiRong
      Felhasználó
      • LvL.12

A nyár Japánban is uborkaszezon 🙂

物の哀れ

288 hozzászólás mutatása