The Last of Us Part II

Fórumok PlayStation 4 játékok The Last of Us Part II

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
242 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      OriginSoul
      Felhasználó

Említsük meg Ágoston Balázst is, akinek megvan az Artbook, az találkozhat a nevével.
      Korábbi interjú vele

VictorVance
      Felhasználó

Na, most értem a végére, de eléggé vegyesek az érzéseim, ezt még emészteni kell. Tetszett is, meg nem is.

gugello
      Felhasználó

Végére értem a történetnek, a lehető legjobbat hozta ki a történetből Noughtyd Dog, egyenlőre ennyit tudok most írni… 🤧

jime
        Felhasználó

kicsoda? 😀

ayrtonsenna88
      Felhasználó

DURVÁN SPOILERES!!!!

Ez a történet zseniális! Egy gond van vele, ami miatt mégis harakiri. Az hogy 2013-ban megjelent a The Last Of Us. Ha ez az első rész, ha nem tudjuk ki az a Joel, ki az az Ellie, egyszerűen csak bemutatja a The last of us kegyetlen világát, akkor tökéletesen működik. Nincsenek jók és rosszak, csak jó vagy rossz cselekedetek és a játékos eldöntheti kivel szimpatizál. De volt egy előzmény sztori, ahol megismertük Ellie és Joel történetét és sok játékos abszolút kedvenc videojáték karakterei lettek. Ezzel a mély érzelmi kötődéssel várták a legtöbben a játékot. Innen, erről a pontról nem válthat az író vissza objektívre, hogy a szereplőket kívülről, vagy valaki más szemszögéből lássuk, jelen esetben épp Joel gyilkosának nézőpontjából. Ez anno a Metal Gear Solid 2-ben sem működött, mindenki Snaket akarta irányítani. Pedig ott még dráma sem volt. Hiába értjük a szándékot meg a mondanivalót, hogy a gyűlölet gyűlöletet, az erőszak pedig erőszakot szül és a végén mindenki mindent elveszít, ez így ebben a formában emészthetetlen, mert nem lehet a játékost az imádott karakterei ellen fordítani. Ez az ami miatt a sztori a saját kardjába dől. És bárcsak objektív lenne, de Seattle végére Abby inkább pozitív, Ellie (a játék fő karaktere) pedig inkább negatív. Ami a színházban történik az pedig Ellie teljes, totális megsemmisítése. Ahelyett, hogy a játék második felében kicsomagolták volna Ellie személyiségének nem csak a mélységeit, de a magasságait is, mélyebben belementünk volna a lelki vívódásaiba, ehelyett átvettük Abby irányítását, akit kurvára senki nem akart nem hogy irányítani, de látni sem Joel kivégzése után, végig kell vergődni magunkat az ő történetszálán. Ami egyébként sokkal érdekesebb és eseménydúsabb mint Ellie történetszála (még egy tasli Ellienek). De sajnos a játék ezen részét nem lehet igazán élvezni, mert a f@szomat se érdekli Abby. Hiába lett a játék legjobb karaktere. Igen, a legjobb, mert Ellie meglehetősen szürke ebben a játékban. Ugyanis a játék FŐHŐSÉT, Elliet elfelejtették a középpontba helyezni, akkor amikor igazán kellett volna. A játékosok valamiféle katarzist vártak, amit megélhetnek Ellien keresztül Joel halála után. Ehelyett tömény depressziót kaptak és két kudarcba fulladt bosszút. Abby pépesre veri a fejét, haza zavarja, majd Ellie újra neki fut… sunyi bosszúállóként. Tegyem ki a polcra Ellie szobrát? Minek? Ebben a játékban semmilyen emberi értéket nem képvisel. Csak sajnálatot érzek. A durva mégis az, hogy az első rész olyan erős kötést hozott létre, hogy így sem lehet elengedni a kezét. Az ND megtette. Megsemmisítette a videójáték történelem két meghatározó karakterét és ezzel saját magát is. Fura dolog ez a nézőpont… 2013-ban ezzel a játékkal ugyanúgy a mennybe mentek volna, de most 2020-ban mégis mindenki a pokolba kívánja őket.

jime
        Felhasználó

totál egyetértek!!

szerintem kicsit alábecsülték, hogy mennyire szerette Joel-t mindenki. elképzelni nem tudom, hogy azok akik megszerették a karaktert, teljesen nyugodtan játsszák tovább Abby-vel.

hiába lökik a bullshit dumát, hogy jajjj de hát ebben a világban mindenki rossz ember blablablaa, ki nem szarja le?! ettől még nem vágok hozzá jópofát 😀

Luke
          Felhasználó

Nem becsultek ala, csak meg akartak mutatni hogy a szeretett karakteruk egy onzo, brutalis gyilkos, csak ugye ez nem esett le senkinek. En teljesen nyugodtan jatszottam Abby-vel, mert neki legalabb volt nyomos, realis ertheto indoka a tettere. (Gondolom Te Abby helyeben, boldogan futkaroznal a mezon, es nem akarnad megtorolni ami tortent)

• A hozzászólás módosításra került: 1 hét, 2 nap telt el-Luke.
          ayrtonsenna88
          Felhasználó

SPOILER

Alábecsülték, vagy direkt csinálták? Sokan Mannyben látják Druckmannt, aki ugye leköpi Joelt. Nem tudom, mindenesetre azokat a játékosokat, akik imádták Joelt és Elliet tényleg szembe köpték. Mindenki más jól szórakozik a játékkal.

Anori
        Felhasználó

Spoiler!!!

Szerintem baromira nem érdekli őket a “népharag”. A lényeg, hogy videojáték-történelemet akartak írni azzal, hogy a maximálisan szeretett két főhős közül az egyiket brutálisan meggyilkolják, a másikat meg testi-lelki nyomorékká teszik a játék végére. Ilyen nem volt még soha, enyhébb formában sem.

ayrtonsenna88
          Felhasználó

SPOILER

Ez kurva jól hangzik. 😀 Az Uncharted 5-ben meg összehozzák Sullyt és Draket mert olyan még nem volt. Csók jelenet is lesz, 8 pontos.
          Utálom azokat a játékokat amiben maximálisan kiszolgálják a játékosokat, és az egész csak egy innen-onnan összelapátolt fos. Viszont azt sem lehet hogy a játékost teljes mértékben kihagyják a játékból, főleg nem egy folytatásnál. Pl. az Abby szál egy filmben működne, végignézzük merre járt, mit csinált. DE egy játékban, hogy igazából te vagy ő, nem nagyon működik.. Nem láttam senkit aki azt az elejétől a végéig élvezte volna.

Luke
          Felhasználó

Szerintem ez pont a jatekban jobban mukodik. En elveztem az elejetol a vegeig es akiket ismerek es jatszottak vele ugyanezen a velemenyen vannak!

ayrtonsenna88
          Felhasználó

SPOILER

Kérdezhetek valamit?
          Egy tízes skálán, ahol az 1 a “hatalmas trauma volt, három napig nem tudtam aludni”, a 10 pedig a “sosem szórakoztam ilyen jól, mennyei boldogságként éltem meg”, hogyan értékelnéd azt a részt, ahol Abbyvel Elliet kell fojtogatni?

Luke
          Felhasználó

Nekem 10-es volt minden pillanata a jateknak! Mivel ez csak egy jatek, ezert a helyen kell kezelni, nehogy mar egy jatek miatt traumat erjen! Imadtam a tortenetet es a megvalositast! Amugy is  Abby volt a kedvencem es az inkabb pozitiv karakter szamomra. (Az ND jol tette hogy Abby-t is megismertuk, mert  sajnos sok jatoksnak nem esett le, hogy az elso resz  szereploi negativ, brutalis karakterek)

Anori
          Felhasználó

Kihagyják a játékost?

Nem láttál olyat aki élvezte volna?

LOL

ayrtonsenna88
          Felhasználó

SPOILER

LOL vagy nem LOL, nem láttam olyat. De ha valaki azt mondja, hogy “Ne már hogy ezt végig kell csinálni…”, akkor kihagyták a játékost.
          De olyat láttam, hogy a Joel eset után valakinek kurva rossz hétvégéje volt és megpróbálták lebeszélni a játék folytatásáról. A szórakoztatás a játék célja, vagy a traumatizálás?

rolmanus
          Felhasználó

Ha nem láttál olyat, akkor nem görgettél kicsit lejjebb, ahol írom, hogy nemcsak az Abby kampány, de Abby karaktere is messze szimpatikusabb volt, mint Ellie. 😀 Én konkrétan örültem, hogy inkább őt irányíthatom, Ellie bosszúja – pláne azután, hogy tudta, mit tett Joel – számomra soha nem volt átélhető. Engem az első rész vége teljesen elválasztott érzelmileg Joeltől. A második rész gyönyörűen bemutatta, mennyire megviselték a történtek, milyen súlyos terheket cipel magával, de ettől függetlenül számomra az első perctől logikus volt, hogy magának köszönheti ezt a sorsot. Addig, amíg azt hittem, akár csak a játék 30-40%-át is egy újabb Joel-Ellie kaland teszi ki, egyszerűen nem is érdekelet az egész. 😀

ayrtonsenna88
          Felhasználó

Irigyellek. 😀 Nagy mákod van hogy nem szeretted Joelt. Megkaptad helyette Abbyt.

trx
          Felhasználó

Manapság ugyanaz a célja, mint a filmeknek. Nem pusztán szórakoztatás. A nézőre – jelen esetben a játékosra – akar hatni, gondolatokat ébreszteni. Ennek a játéknak ez nagyon durván sikerül. Épp emiatt 10/10.

Az meg, hogy a tökéletes időzítéssel jelent meg, az külön bónusz. Ez a sztori pofánveri az embert. Rádöbbenti, hogy mennyire szánalmasan szar lény, és ez sokaknak nagyon nem tetszik, mert ugye az igazság fájdalmas. Ettől méginkább telitalálat.

ayrtonsenna88
          Felhasználó

SPOILER

Nem a történet egészével van baj. Még csak nem is a mondanivalóval. Egyébként le merem fogadni, hogy sokakat nem is érdekel mi a mondanivalója. Inkább azzal, hogy nem akarsz azok ellen fordulni akiket szeretsz. Még akkor sem ha egy szánalmas szar alak. Mert a másik oldalon is egy szánalmas szar alak áll. Itt nincs igazság. De ha lenne is. Az igazság fontosabb, mint az akit szeretünk? A bajban nem állunk ki mellette? Ha valaki megöli egy hozzátartozómat utána nem megyek el vele sörözni. Ezért emészthetetlen az Abby szál. Főleg ami a végén történik. Ha ez senkiből nem váltana ki semmilyen felháborodást, vagy ellenérzést én akkor kezdenék el igazán félni, hogy merre is tart ez a világ. de ha valaki ezt zseniális húzásnak tartja -én elfogadom-, de kell hozzá némi mazochizmus.

Luke
          Felhasználó

Abby miert szanalmas szar alak? Mert megoltek az apjat es az emberiseget halalra iteltek ezert agyonveri aki megolte az apjat es tobbieket brutalisan. Hat bocs de en is ugy jarnek el. Itt Joel-ek a rossz fiuk, jatszd ujra az elso reszt es lehet leesik! (kb az elejetol brutalisan kinyirnak mindenkit, de ez persze nem gond)

• A hozzászólás módosításra került: 1 hét, 3 nap telt el-Luke.
          trx
          Felhasználó

Ehhez szerintem nem kell mazochizmus. Az pl a Sátántangóhoz kell. 😀

SPOILER!

Itt egész egyszerűen – szerintem – tényleg annyin akadtak ki az emberek, hogy nem az van, hogy van 1 db hős, akivel végig kell darálni az egészet, hanem az, hogy azt is látod, hogy akiket ledarálsz tulképp azok is normális emberek, akik túl akarnak élni. És ezt szerintem sokaknak nem veszi be a gyomra. Nem agyatlan zombikat meg velejéig gonosz névtelen ellenségrengeteget kell gyakni, hanem megmutatja, hogy akiket pár órája nagy élvezettel kaszáltál lefelé, tulképp tök normális emberek. Ezt nagyon sok ember gyomra nem veszi be, mert a mai világban az van egy csomó ember fejében, hogy pl. az arabok semmi mást nem csinálnak, csak a keresztény embereket robbantgatják felfelé meg terrorizálják halomba… De arra nem veszik a fáradságot, hogy megismerjék a másik felet is, meghallgassák amit mondani szeretne, mit gondol a világról, hogy viszonyul az idegenekhez stb. Csak az a pár fanatista idióta, akik tényleg elvakultan esnek neki mindennek és mindenkinek, aki nem olyan meg nem úgy gondolkozik mint ők, na azok alapján ítélnek el több százszor annyi embert akik amúgy szintén elítélik a sok fanatista őrültet… És ez megvan a keresztény oldalon is, csak ott a robbantgatás helyett más eszközöket vetnek be. De mindegy. Az emberiség amúgy is vastagon megérett a kihalásra.

Amúgy nem tudom, hogy nektek feltűnt-e, de Ellie amúgy egyszer nem kérdezi meg, hogy miért, csak vérgőzös fejjel menni kell bosszulni… tulképp a végén fogalma sincs arról, hogy kinek a lányát vadászta, csak annyi, hogy mit tett. A miért az nem érdekli. És ez a baj amúgy a mai világban is. Senkit nem érdekel egy-egy dolog kiváltó oka, csak az, hogy mi történt és mi lesz utána. És az történt vele, amit megérdemelt. (Igazából szinte mindenkivel az történt a történetben, amit megérdemelt, kivéve azt a néhány szereplőt, akiken keresztül kellett gyalogolnia a kiscsajank, hogy eljusson a gyúrós csajig, aki amúgy szintén azt kapta a végére, amit megérdemelt) Bennem rohadt nagy üresség volt a végén. És kb fél órán keresztül csak néztem, hoyg akkor itt most tulképp mi a rák, de arra jutottam, hogy ez így ebben a formában tökéletes. Az én gyomrom is nehezen veszi be, de ha valami random hepiend lett volna a vége, akkor valsz a kutya nem állt volna le másokkal vitázni, arról, hogy ez most akkor így jó-e vagy sem.

És szerintem ezzel a játékkal jött el az a pont, amikor már nem lehet egyértelműen “szórakoztató”iparról beszélni a videojátékok esetében. És valsz majd a nagy game of the year meg mindenféle egyéb díjaknál pont ez lesz az oka annak, hogy hozzávágnak egy raklap GOTY díjat, vagy hogy pont egyet se. Mindkét esetet tökéletesen meg fogom érteni, de szerintem idén már nem lesz semmi, ami ekkorát fog ütni gyomorba.

ayrtonsenna88
          Felhasználó

Nem tudom mi az a Sátántangó de nem most fogom megnézni. 😀

SPOILER

És vajon hányan fogják belevízionálni a történetbe mindazt amit leírtál, vagy okulni belőle? Az, hogy Elliet a játék a sötét oldaláról is bemutatja, azzal nem volt bajom. Inkább azzal, hogy úgy is hagyta.
          Ma visszanéztem a játékból a szülinapos részt. Talán a játék legfelemelőbb része. Mindenki ebből szeretett volna többet, Joel és Ellie különleges kapcsolatából. Ehelyett megkaptuk Abbyt 10 órában, ahogy próbál megmenteni két kisgyereket. Ezzel van baja a legtöbb embernek.

trx
          Felhasználó

okulni meg nem nagyon szoktak az emberek ilyesmikből. mert ez “csak” egy játék. okulni – talán – akkor okulnának, ha velük történne, de az emberek többsége még akkor sem okul semmiből, amikor már  hatodik alkalommal csapja pofán ugyanaz a szar. megy, hoyg hetedszerre is pofáncsapja. ilyenek az emberek. ezen nincs mit szépíteni. nem véletlen, hogy a történelem is folyton megismétli önmagát.

trx
          Felhasználó

Hogy hányan vizionálják bele, amit én gondolok, na azt nem tudom, Node ugye ez az egész pont ettől szép. Nekem ez jött le. Másnak meg valami más. És beszélünk róla. Druckman is ennek örül, hogy az emberek beszélnek róla. Szerintem még annak is örül, hogy ennyien kiakadtak. 🙂

SPOILER!
          Joel és Ellie különleges kapcsolata az kb pont ugyanaz mint Abby meg Lev kapcsolata. (Najó, nem pont ugyanaz, de ott is egy hasonló kötődés lett) Szerintem amúgy semmi különleges nincs benne. Joel elvesztette a lányát, és 20 év után jött valaki, aki betöltötte az űrt. De ettől még az maradt aki, és hazudott Ellienek, arról, ami történt a kórházban. És amikor erre Ellie rájött, akkor kicsit eltört benne valami, mert azt hitte, hogy van valaki, akiben 100%-ig megbízhat, de aztán rájött, hogy mégse. Mindettől független még mindig toronymagasan Joelben bízott a legjobban, és ő volt neki a biztos pont az életben.

OriginSoul
          Felhasználó

“A szórakoztatás a játék célja, vagy a traumatizálás?”
          Pont ettől jó, úgy szórakoztat, hogy közben lehoz az életről, mert ez a világ nem egy csodálatos szép hely, ahol boldogságban élnek az emberek.

Nekem is voltak olyan pillanataim, mikor nem akartam csinálni ezt meg azt, de úgy éreztem, hogy pont ez a célja Neil Druckmannek, hogy megmutassa, hogy nem jó érzés ezt vagy azt tenni. Érzelmileg nagyon megmozgatott, és ez kellett is.

Alig várom, hogy valamikor átéljek újra ilyet a játékok között!

ayrtonsenna88
          Felhasználó

Értem. Én örülök neki, hogy neked az elejétől a végéig tetszett. A játék minden tekintetben kiemelkedő, viszont a történetnek van olyan része ami megosztja a játékosokat. Mestermű vagy hatalmas zsákutca? Nézőpont kérdése. Erre próbáltam rávilágítani a fő kommentemben.

OriginSoul
        Felhasználó

SPOILERES az alábbi

Nem értek egyet azzal, hogy Abby bármiben is jobb lenne Ellienél, kb egy szinten vannak.
        Teljesen emberi karakterek, azok közül is szerintem a legjobbak(azért, mert egy kannibálról nem tudom elképzelni azt az okot, amiért szeretnünk kellene, de lehet erről fog szólni a PART3 :D).
        A színházban Abby-t Lev állította le, nem maga hozta meg a döntést, az hogy leállt az is Lev-nek köszönhető, nem Abby jóindulatán. Kb olyan a kapcsolatuk Lev-vel, mint Joel és Ellie közötti kapcsolat.
        Ellie oldala is érthető, hogy miért megy a farmról vissza bosszút állni. Nem tudott Joel-nek megbocsájtani, pedig akart ugye. Ez ott volt benne, ezt a fájdalmat nem akarta átérezni, nem akart ezzel foglalkozni lelkileg, összetört volna. Ez majd akkor realizálódik benne, mikor már fojtogatja Abby-t, ekkor ugrik be neki a Joel tornácos jelenete. Ekkor múlik el a haragja, és egyúttal Joel-nek is megbocsájt legbelül. Ezzel tisztára most az indulatokat önmagában.
        Bár elveszített mindenkit, de mint embernek nem volt más választása, pszichológia az egész. Az embernek vannak rögeszméi, amit mindenképpen meg akar tenni. Akár csak arról legyen szó, hogy első nap meg akarod venni a PS5-öt, és semmi sem jöhet közbe, ezért meg is teszel mindent. 🙂
        Persze, ez nem olyan erős, mint egy bosszú.

Nagyszerű volt azt is látni Abby-ben, hogy ő lett maga Joel, ahogy a WLF ellen fordult a gyerekek miatt. Pedig mondta az elején, hogy hogyan tehet olyat egy ember, mint Joel. 🙂
        Hát így. Lehet ez nem volt olyan mértékű, mint Joel tette, de hasonló volt ez is.

Nekem is voltak olyan érzéseim játék közben, hogy nem akarom Abby-t irányítani, de ezt szépen feloldották a végére, sőt, jobban megkedveltem a karaktert, mint Ellie-t, az után jött a színházas rész.
        Ez kitartott nálam addig, amíg majdnem megölte Abby-t, de az után ráeszméltem én is, hogy miken ment át Ellie, és ő miért nem engedte el ezt hamarabb. De örültem, hogy a végére sikerült neki önszántából megtennie.

Nálam ez mestermű lett. Inkább egyben látom a két részt, mint külön-külön, annyira harmonikus az első résszel. A végén nem is gondoltam arra, hogy bármibe belekössek.

ayrtonsenna88
          Felhasználó

Nem, nem jobb Abby. De azért azt egyértelműen érezni lehet, hogy minden létező formában próbálják Abbyt szerethetővé tenni. Szereti a kutyákat, a könyveket, a gyerekeket stb. Elliet bosszújának pedig súlyt adnak, megmutatják hogy akiket megöl, nevük, személyiségük, történetük van. Próbálják kiegyenlíteni a két karaktert. Érthető. De nem nagyon működik, mert 5-10 óra alatt nem lehet kiegyenlíteni a két karaktert. Ami a színházban történik az pedig a legrosszabb ami Ellievel történhet. Egyszerűen szánalmassá teszik. Ott simán Ellienek kellett volna felül emelkednie. Lev megsebzi, hogy ne ölje meg Abbyt, majd Lev kimenti Abbyt, Dina pedig megtalálja Elliet. Majd végig ott motoszkált volna a fejében hogy nem tudta befejezni amit elkezdett. És onnan ugyanúgy folytatódhatott volna a történet. Az hogy Abby kétszer is megkíméli az életét és Ellie másodjára is utána megy kicsit szánalmas… De persze nem volt más választása. A vége legalább fölemelő volt, “legyőzte”, amit egész végig várt a játékos de nem ölte meg amivel saját magának elhozta a megváltást. Ott, belül könyörögtem hogy ne ölje meg. De nem Abby, hanem Ellie miatt. De ekkorra már sajnos mindent elveszített.
          Ezt a történetet azok tudják igazán élvezni akik nem játszottak az első résszel, vagy akik kicsit objektívebben tudják szemlélni a két karaktert. De ha körülnézel a neten, az emberek zöménél ez nem működik és meg is tudom érteni.

OriginSoul
          Felhasználó

Nálam teljesen koherens volt a sztori, és működött, pedig én is vagy 2x kijátszottam az első részt. Sőt, az első részt tartottam a legjobb videójátéknak az életem során.
          Most már a Part 2 érte el ezt a szintet, sőt meg is haladta.
          Egyszerűen tovább tudtak lépni történet mesélésben.
          A sztori engem is teljesen leszívott, de úgymond mégis örültem neki, mert egy nagyszerű történetet láthattam. Nincs fekete-fehér alapon.
          Ki tudja, hogy akit a hírekben olvasunk, hogy megölte a valakijét, akkor az egy velejéig romlott ember vajon? Vagy csak így védekezett?

Ettől még láthatod így az egészet, de én meg pont nem találtam hibát az egészben, teljesen jól reflektál az első részre.

Bárcsak látnék ilyen történeteket filmek terén is! 🙁 Alig vannak már jó filmek…

probi
      Felhasználó

Sajnos a végére értem nálam is lement a stáblista. Szerencsére sikerült szinte minden spoilert, trailert elkerülnöm így teljes volt a varázs, összességèben egyetértek a leírtakkal. Első nekifutásra, Hard fokozaton, nem sietve 35 óra volt.

Egy dolog zavart egy kicsit, hogy több mint a fél játékot egy másik karakterrel kellett játszani és Ellie teljesen a háttérbe szorult. Erre felkészülve se voltam. Jó volt látni, hogy megnyílik a LoU világa de nem ilyen formában képzeltem el.

Luke
        Felhasználó

Miert szorult volna hatterb Ellie karaktere? A jatek nagyobb reszeben vele kell jatszani es rola szol a tortenet.

ayrtonsenna88
          Felhasználó

SPOILER

Én nem éreztem úgy, hogy Ellie megkapná a megfelelő támogatást, ami egy főszereplőnek kijár. Inkább úgy éreztem, hogy két főszeplője van a játéknak. Ellie karaktere nagyon jó, de nem éreztem benne azt az átütő erőt, mint az első részben. Ha semlegesen tudnék hozzáállni lehet Abby szimpatikusabb lenne mint Ellie. A bosszúja is kudarcba fulladt. Mindenki meghalt csak az nem akinek igazából, kellett volna. Elindultak, hogy seggbe rúgják Abbyt, ő pedig szépen haza zavarta őket. Elég megalázó és ezzel a játékost is megsebzik. Mert a játékos Ellie bőrébe akar belebújni, Abby bőrébe nem tud és nem is akar (nyilván vannak kivételek). Ezért is írtam, hogy Abby történetéből kihagyták a játékost mert senki nem akar vele azonosulni. Seattle végén felmerült bennem a kérdés, hogy akkor ennek a történetnek most ki a fő karaktere? A játék legvégén, amikor Ellie megbocsájt Joelnak, és ezáltal értelmét veszti, hogy megölje Abbyt és elengedi akkor éreztem azt, hogy na ez a mi Ellienk, vagy valami hasonlót.

rolmanus
        Felhasználó

Őszintén szólva én nyomtam volna Abbyvel az egészet! 😀

rolmanus
      Felhasználó

Jóságos úristen, de kiidegelt a vége érzelmileg. 😀 Nagyon kerek lett a sztori, szinte tökéletes, és a befejezésből is kihozták a legtöbbet talán. Őszintén szólva én játékmenetében nem tudom annyira hova tenni, bár dramaturgiailag zseniális csavar, játékmenetileg talán ártott a dolognak, hogy “ketté van törve”. Főleg, hogy az első fele a nehézkesebb. Ettől függetlenül egyszer majd még talán végigviszem később, ha már leülepedett ez az élmény. 😀

Névtelen
      Inaktív

Írtam a blogokhoz egy rövidet a tapasztalataimról, spoilereket tartalmaz, de aki már végzett a sztorival, jöjjön és beszélgessünk a játékról!

TLoU Part II. Szerintem. !!Spoileres!!

Greg
        Felhasználó

Nahh végre már más is blogol.   😉

Old_Raiden
      Felhasználó

Amikor Ellie egyszer csákánnyal verte szét egy Németjuhász fejét, megértem miért lett ez Petunak negatívum. 🙂 Na ott én is felkiáltottam, hogy : ” Áááh, aztat !” Elképesztően brutális a játék mindentéren !

Luke
        Felhasználó

Virtualis “kutyarol” beszulnk….:)

242 hozzászólás mutatása