The Last of Us Part II

Fórumok PlayStation 4 játékok The Last of Us Part II

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
242 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      MrBubbels
      Felhasználó

Befejeztem a “játékot”. Ilyet még szerintem videojáték nem váltott ki belőlem.

!!!Spoiler!!!

A alkotás bizonyos elemi fenomenálisak. A grafikáról nem akarok írni, azt mindenki vágja, a hangok zenék szintén zseniálisak. A játékosok mozgásai eszméletlen élethűek és a harc is kurva jó. Maga a játékmenet nekem kicsit a végefelé unalmas kezdet lenni. Például már nem vagyok hajlandó fiókokat nyitogatni innentől kezdve a váló életben sem. 🙂

Sztori az én véleményem szerint élvezhetetlen volt. Én imádtam az első részt és Joel minden döntésébe beletudtam élni magam. Tudom ,hogy ő sem volt szent. De ahogy őt megalázzák a második epizód elején nekem rányomta a bélyegét az egész folytatásra. Nem beszélve arról az értelmetlen döntésről, hogy az elején megútáltatják veled Abbyt csak azért, hogy a játék második fele arra menjen ,hogy megpróbálják megszerettetni veled őt. És valamilyen szintén müködik (tériszony, kutyák imádata, bűntudat, szerelmi háromszög), csak az a bibi, hogy egy percet sem akartam vele lenni. Onnantól kezdve, hogy őt kellett irányítani motivációt vesztett az egész és csak a végére akartam érni minél hamarabb. Tele van értelmetlen döntésékkel a játék. Abbyvel amikor Ellie ellen kellett küzdeni 10 percig csak hagytam ,hogy öljön meg. Az is vicces ,hogy a sebhelyeseknek simán megbocsájt Abby és kockára teszi az életét értük pedig ők is megölték volna az apját kérdés nélkül, de Joel hiába menti meg az életét…

Sajnos egyáltalán nem szórakoztam jól a végigjátszás alatt. Talán az egy pozitívum ,hogy Tommy legalább túlélte.

Harmadik részt én most nem biztos, hogy szeretnék, de egy jó Multi jöhetne arra vevő lennék.

Aki23
        Felhasználó

Spoiler

Amúgy joel miért lett megalazva? Konkrétan vagy egy tök ilyen jelenet az 1-ben amikor joel ver szét egy megbillincselt embert. Többen írták, h meglett alázva csak nem értem miért. Szerintem ez is szimplán csak a kötődés miatt alakult így ki az emberekben, de nálam vhogy nem jött le úgy, h ott megakarjak alazni.

MrBubbels
          Felhasználó

Ti egyetértetek egymással, én meg azokkal aki szerint megölni (és leköpni) Joel 10 percel miután megmenti Abby életét egy golfütővel (szadista módon) méltatlan az egyetlen szerethető karakterre nézve. Ugyanis Joel tett amit tett az első rész végén, valszeg minden szülő ugyanezt tette volna. Az apa lány kapcsolatra a második rész megjobban rávilágít véleményem szerint.

De nem kell mindenkinek egyetérteni.

Aki23
          Felhasználó

Azt értem, h miért gond, h megöltek sokaknak, azt nem értem, h miért volt meg alázva. Amúgy meg ez az egész nekem tisztára olyan mint amikor egy tömeggyilkos szülei, rokonai, barátai mondják, h de jó ember volt, szerette a családját stb. Minden ember vhol jó, még Hitlerrol is el lehetne mondani ilyet a család szemszögéből. Joel sorsa meg alapból nem csak az 1 végén alakult max az váltotta ki a tényleges dolgot, azért összeszedett dolgokból kijon, h joel jó pár undorító dolgot csinált, ellie igazából mondja is dinanak. Ettől függetlenül én akkor se bántam volna, h nem ölik meg, mert én is vmilyen szinten meg szerettem, de objektíven nézve kijárt neki.

MrBubbels
          Felhasználó

Egy sima fejlövés köpés nélkül is megtette volna. Értem Abby motivációját, de ő is egy kíméletlen, szadista, álszent gyilkos ,mint ahogy arra többször utalnak. Joel a túlélésért ölt meg a szerettei védelmében. Abby ,Isaac kedvenc Scar mészárosa meg kedvtelésből és bosszúvágyból.

TnT
          Felhasználó

SPOILER

Abby kit ölt meg kedvtelésből? Úgy látszik már sokat felejtettem, de kedvtelésből (hobbiból, élvezetből, csak mert megteheti) gyilkolászásra nem emlékszem még a csak elbeszélt dolgokból sem. Ha most azt akarod kihozni ebből, hogy korábban ölt Scar-okat Isaac utasítására, akkor ezt ennyi erővel beírhatod Abby-nél is a “túlélésért ölt” mezőbe.

Joel védte Ellie-t, ezért megölt mindenkit, így Jerry-t is. Jerry védte az emberiséget, a gyógymódért megölte volna Ellie-t, és az útjába álló Joel-t is, ha teheti. Régi, filmes klisé, hogy az arctalan tömeg élete kevésbé számít mint azé az egy emberé, akihez már érzelmek kötnek, de azért használják ennyiszer, mert egyszerűen így működünk és könnyű átérezni. Te feláldoznád bármelyik szerettedet azért, hogy megments milliónyi idegent? Nem hiszem… Ellenben meg tudnál bocsájtani Joelnek, ha a hátralévő életed egy ilyen világban kéne leélned, csak mert Joelnek fontosabb volt Ellie élete a tiédnél, a családtagjaidnál, barátaidnál? Most az egy egészen más kérdés, hogy a gyógymód elkészülésével helyre billent volna-e az egyensúly a világban, valószínűleg egyébként nem, a poliszok ugyanúgy gyilkolnák tovább egymást, csak most főleg a ellenszerért a megmaradt javak mellett. De kérdezhetném azt is, hogy a saját apád vérbe fagyott hulláját látva érdekelne-e, hogy a gyilkosa túlélésért és a szerettei védelmében ölte meg. Abby pontosan ugyanazt az utat járta be amit az emberek 99%-a járt volna az ő helyében, mert ugye azt azért te sem hiszed el, hogy Joel nem ölt volna meg mindent és mindenkit bosszúból, ha Ellie vagy Tommy köt ki a vértócsában.

Joel egy régi, jobban kibontott karakter, természetes reakció hozzá kötődni alapértelmezetten, de attól még objektíven nézve semmivel sem pozitívabb karakter Abby-hez képest, ha a tetteik alapján ítéljük meg őket.

MrBubbels
          Felhasználó

Még egy apró gondolat Abbyről. A végére gyakorlatilag identitását veszíti. Zokszó nélkül öli a sajátjait és a sebhelyeseket azért, mert hirtelen !bűntudatot! kezd érezni. Ez inkább szánalmas ,mint érthető. De persze erre is lehet mondani ,hogy csak a túlélés végett…

MrBubbels
          Felhasználó

Abby kedvtelésből ölt dolgot onnan veszem ,hogy hallgasd meg ,hogyan beszél a Seraphiteokról egészen a szigetükre érkezésééig. Meg ahogy mondjuk Mel áll Abbyhez. Kicsit más, de az is jellemzi Abbyt ,hogy simán kefél egyet a volt pasijával annak ellenére, hogy tudta ,hogy Mel terhes volt Owentól. Ez konkrétan hányinger volt mindkettőjüktől.

Egyébként itt az egyik legnagyobb buktató a sztorikban. Semmi nem utalt arra ,hogyha el is végzik Ellien a műtétet akkor biztosan megtudják “menteni” a világot egy olyan időben ahol a penicillin szerzés is szinte lehetetlen feladat volt. Mégis ,hogy gyártottak volna elegendő ellenszérumot? Sosem tudjuk meg.

A másik meg amit nagyon sokan elfelejtenek. Ellienek látszólag fogalma sem volt az első részben, hogy a “szérum” az életébe került volna. Csak nem hallgatták el élőle ezt a kis részletet a jóságos Tűzbogarak? Ezért tudott neki hazudni Joel. Ami az addigra köztük kialakult kapcsolat miatt teljesen érthető volt számomra. Kiket mentettek volna meg amúgy? A huntereket, a Seraphiteokat, Isaacéket, meg a Viperokat? Az emberek totálisan egymás ellen voltak addigra. Látszólag nem volt kiút.

• A hozzászólás módosításra került: 1 hét, 1 nap telt el-MrBubbels.
          • A hozzászólás módosításra került: 1 hét, 1 nap telt el-MrBubbels.
          rolmanus
          Felhasználó

Ennél jobban nehéz összegezni. Amúgy meg lehet érteni a srácokat is valamennyire, jobban ragaszkodnak a klasszikus “főhős”, “főhősök” gondolatához, mint amennyire ezt ez a történet támogatja. Szerencsére olyat bőven találnak.

OriginSoul
          Felhasználó

SPOILER

Teljesen egyet értek, nem értem mi a megalázó ebben. Inkább nevezném egy nagyon érzelmes, megrázó események, ami nem csak Ellie-t üti gyomron, hanem a játékost is. Ez kellett. Pl. Dina halálának nem lett volna akkora hatása a játékosra.

Aki23
      Felhasználó

Mindig megy a fika, h sablon folytatások vannak, most az ND legalább húzott egy merészet. Az meg, h ilyen hatása lett, Druckmann előre mondta, h sokkolni akarja az embereket. Én csak azt nem értem, h sokan miért ennyire elutasitok? Jó meghalt egy olyan karakter akit sokan megszerettek, de ettől függetlenül szerintem nem ez miatt az egy pont miatt kellene az egész játékot véleményezni.

rolmanus
        Felhasználó

Mert már a kérdést sem értik. 😀

jime
      Felhasználó

@Luke

teljesen mindegy mit gondolsz, vagy, hogy én mit gondolok, az emberek többségét nem érdekli, hogy Abby igy vagy Abby úgy.

kemény amúgy miket irogattok Joel-ról, micsoda egy gonosz figura volt, aztakurva, végig kellett gonoszkodni vele az első részt, ez mindjárt mindet megmagyaráz!!

ha ezeket akkor irogatjákot itt, a fórumról elzavarnak titeket 😀

Luke
        Felhasználó

@jime Nyilvan nem akarlak meggyozni semmirol, de ezt a “tobbseg” dolgot sosem ertettem mire alapozzak az emberek. Szeretik bemondani, hogy tobbseg igy tobbseg ugy, de kozben fogalmuk nincs. 😀

(Szerintem tok jo, hogy a jatek ilyen vitat valt ki es legalabb van mirol ertekezni, keves jatek tudja ezt elerni!) Remelem azert vegigtoltad, mert azert erdemes!

jime
          Felhasználó

végig, persze, irtam is, hogy valamelyest változott a véleményem.

de még mérgesebb lettem igazából, mert alattomos és manipulativ módon kedveltetik meg veled Abby-t

jasi
        Felhasználó

jime most már fejezd be légyszi. Értelmesen el lett mondva h kevés vagy ehhez a játékhoz értelmileg, érzelmileg, minden értelemben. Kérlek távozz a topikból. Menjél fortnájtozni ahhoz talán elég érett vagy 😂😂

jime
          Felhasználó

sajnos azt sem birom feldolgozni 😀

rolmanus
        Felhasználó

De ez a Trójai Pék vagy kicsoda is mekkora idióta, beszél itt hülyeségeket, mit tud ő a karakterről. 😀 https://screenrant.com/last-us-part-2-joel-morals-villain/

jime
          Felhasználó

10/10 ez is 😀

rolmanus
      Felhasználó

Ayrtonsenna88-nak, csak a lenti választömbbe már beleőrülök: még azt sem mondanám, hogy nem szerettem Joelt. Inkább csak azt, hogy elengedtem őt, és a tettei után maximálisan logikusnak tűnt, hogy a bevezető azok következménye. Ahogy az később be is igazolódott. Ahogy az is, hogy Abbynek a legjobb oka volt rá (és ennek ellenére nyilván ugyanúgy rosszul tette).

ayrtonsenna88
        Felhasználó

Jahh, már én sem tudom követni.
        Lehet ez a történet hatással lesz a játékiparra. A következő Tomb Raiderben majd a Trinity egyik megölt katonájának fia megerőszakolja, majd brutálisan kivégzi Lara Croftot a játék elején és végigkövethetjük az ő történetét. Az apja igazából jó ember volt, de elszegődött katonának, hogy el tudja tartani a családját. Otthon állat menhelyet tartott fönn, a fiút pedig egy árvaházból fogadta örökbe, amivel értelmet adott az életének. A visszaemlékezésekből pedig megtudhatjuk Lara hogyan ölte meg, végezte ki válogatott módszerekkel az egész csapatot. Akik fizetett zsoldosok voltak és azt sem tudták hogy mit keresnek a dzsungelben, mert hogy ellenség sem volt, csak az a régész lánynak álcázott szörnyeteg. 🙁

rolmanus
          Felhasználó

Megcsinálhatnák, csak a Tomb Raidernek valószínűleg – a The Last of Usszal ellentétben – nem célja az emberi gyarlóság kényelmetlen kérdéseit feszegetni.

jime
          Felhasználó

maradhatunk a Naughty Dog keretein belül is. mekkora geci gonosz brutális karakter az a mocsok Nathan Drake már, nem?? 4 részen keresztül megöltünk vele vagy 10.000 embert. azt még poénkodott is..

teljesen normális lenne ha egy folytatásban, Joli néni megjelenne tibetből, aztán agyonvernék egy járókerettel. semmi gond nem lenne, megérdemelte. aztán végigjátszatnák a játékot vele xD

szerintem 10/10 lenne, szólok is Druckmann-nak twitteren, lehet megcsinálja 😀

rolmanus
          Felhasználó

De az Uncharted egy baromi hangulatos és látványos hülyeség, soha nem is szánták többnek. 😀

jime
          Felhasználó

szerintem sorolhatnám holnapig a cimeket, te akkor is megmagyaráznád.. xD

rolmanus
          Felhasználó

Nincs nehéz dolgom. 😀

jime
          Felhasználó

megérte visszajönnöd fórumozni! 😀

rolmanus
          Felhasználó

Áh ne aggódj, most egy évig megint nem játszom semmivel, szóval lehet itt rentelni tovább. 😀

Greg
      Felhasználó

Elolvastam ayrtonsenna88 véleményét. Vele értek egyet. Így szinte a kedvem is elment a játéktól…. hogy ilyen a sztorija….    🙁

ayrtonsenna88
        Felhasználó

Szerintem nyugodtan játszd végig mert amúgy minden tekintetben kiemelkedő a játék. És lehet rád más hatással lesz.

VictorVance
        Felhasználó

Az mondjuk komoly, hogy minden spoilert elolvasol a játékról 😀 Nem baj, majd YouTube-on végigjátszod ezt is, mint a többit 😀

Greg
          Felhasználó

VictorVance kíváncsi voltam már mi ez a nagy megbolydulás…. jah youtube-on…. a Days Gone-t is épp “azon” játszom.   😉

arhatati
          Felhasználó

Kevésbé lesz hangos a ps. 😀

• A hozzászólás módosításra került: 1 hét, 2 nap telt el-arhatati.
          HolfyTeebee
          Felhasználó

😂😂😂👍

HolfyTeebee
        Felhasználó

Neked már a megjelenés előtt sem tetszett a játék…

Olvastál olyan kommenteket is, akiknek tetszett? Mert bőven van ám ilyen. Vagy csak maradtál a kaptafánál és olyan kommentre hivatkozol, ami a régi véleményeddel is megegyezik? 🤔

Greg
          Felhasználó

Holfy Teebee de a megjelenés előtt még tetszett. Olvastam mást is igen….Joel-t (is) sokan megkedveltük az első részben… ez így hiba volt…. úgy érzem… ennyi.

TnT
      Felhasználó

A végére értem én is, nálam működött ami sok embernél nem,

SPOILER

a totális gyűlöletből át tudtam fordulni és megszeretni a másik oldalt, Abby szála még egy fokkal jobban is tetszett. A vesztőhelyes zárás talán egy kicsit már sok volt, de nagyon bele tudtam élni magam, ahogy Ellie beáldozta a családot az értelmetlen bosszúhadjáratért és hazatért az üres farmra.

SPOILER vége

Érdekes látni, mennyi játékos kiakadt a történeten, nekem minden logikátlansága ellenére hatalmas élmény volt, már most mennék tovább a sztorival, ha tehetném.

jasi
        Felhasználó

spoiler

A végén annál a harcnál sokalltam be. Tudtam h úgyis az lesz a vége h mindenki megy a dolgára, de ez még kellett bele. Ahogy Ellie rátette a kést Lev nyakára már csak röhögtem. Egyszerűen nem tudtam már komolyan venni. Én tök jól meglettem volna ha az első farmos fejezetnél véget ér a sztori. Ettől függetlenül nekem jobban tetszik mint az első rész. Sőt talán ez a legjobb ps4 exkluzív, szerintem.

HUN_hatrix
      Felhasználó

Csilingelt a platina… 😉❤️

rolmanus
      Felhasználó

Szerintem nagyon fontos, és nagyon helyes üzenete volt a Naughty Dognak, hogy oda vitték tovább Joelt (és szeretete mellett megrögzött ragaszkodásán keresztül) Elliet is, ahova kellett. Nekem még fel is értékelte az első részt.

242 hozzászólás mutatása