Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Keresés hírekben
Keresés cikkekben
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
EA Play Live 2021
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Future Games Show: Spring Showcase
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Gamescom 2021
Gamescom 2021 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
PS5 Tudtad?
PSC Gyorsszavazás
State of Play 2020. augusztus 6.
State of Play 2020. február 25.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
The Game Awards
The Game Awards 2020
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

The Last of Us Part II

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kezdőoldal Fórumok PlayStation 4 játékok The Last of Us Part II

253 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      Greg
      Felhasználó
      • Kommentek: 3980
      • LvL.31

HUN_hatrix
        Felhasználó
        • Kommentek: 7977
        • LvL.31

De a játékban nem így néz ki. Ez agy szar. 😉 😀 😀

Sakamoto
      Felhasználó
      • Kommentek: 3076
      • LvL.31

Végre beszereztem, végigvittem (aztakurva de hosszú volt), átéltem, szemléltem, elámultam, elfanyalodtam, nem értettem, csalódtam, aztán pozitívan is, felkurjantottam, kérdőre vontam, könnyeztem, aludtam rá egyet, elismertem. Ez a játék volumenben több mint eddig bármelyik másik, de a legnagyobb hatású filmek java részét is kenterbe veri. Mint játék pár dolgot fel lehet róni neki, de enélkül is hajlok jelenleg a mestermű jelzőre. Erre a játékrendezésre láthatóan nem volt felkészülve a játékosközönség, túl progresszívat alkotott a ND. Én személy szerint nagyon köszönöm nekik, hogy nem játszottak biztonsági játékot, keresztülvitték a víziót, vagy ha már olyan sokan állítják, Druckmann despota kiskirályként rákényszerítette az egész stúdióra. 😀

Egyébként végigolvastam a megjelenés óta itt született szinte össze hozzászólást. A címet elolvasta és értelmezte mindenki? Igen, a “part” szóra gondolok. (Ahogy ezt leírtam, az jutott eszembe, hogy a PART II így magyarul annyira egybevág a végjátékkal, hogy szinte fáj.)

Nem akarom bemagyarázni az ellentábornak hogy ez igenis egy jó játék. Inkább azt kérdezném, hogy ha ennyire látványosan kér/kényszerít a játék arra, hogy kicsit nyíltabban gondolj rá, próbáld átdrótozni az agyad, miért olyan baromi nehéz? Ha már annyira konkrét elvárásokkal kezdtél neki, magadra vess.
      A zsigeri utálat a játék iránt valószínűleg ugyanonnan ered, ahonnan a felvonultatott kultúrák, rasszok, vallások, nemek ellen érzett utálat is. A The Last of Us egy transznemű videójátéksorozat. Ennél komplexebb narratív eszközt talán még sosem láttam.

RajkoS
        Felhasználó
        • Kommentek: 9
        • LvL.1

Aludtál rá egyet? Te tudtál utána aludni? Én a stáblista után késő este elmentem sétálni mert kicsit túltolta bennem az érzéseket. 😁

A zsigeri útálat az Én észrevételem szerint onnan jön, hogy ha valaki eltér a megszokottól és valami merőben újjal próbálkozik akkor az már egyből útálotot szül. Ebből következik az, hogy egyáltalán nem nyitott és befogadó a többség a merőben más vagy új dolgokra.

Egyébként teljesen egyet értek az írásoddal.

VictorVance
          Felhasználó
          • Kommentek: 2619
          • LvL.27

Szerintem ez a zsigeri utálat, amit a játék kapott, eléggé összetett dolog, amiben legalább akkora szerepet játszik a mostanra szinte teljesen felhígult popkultúra, mint az, amit Te említettél.

VictorVance
          Felhasználó
          • LvL.27

Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy végigjátszom még egyszer, persze közvetlenül az első rész után.

Sakamoto
          Felhasználó
          • LvL.31

Nekem is talán azt kellett volna, de kicsit munkának éreztem. Régen szerintem legalább hat-hét alkalommal vittem végig az elsőt, úgy voltam vele hogy mindenre emlékszem. Hirtelen megvettem a 2-t, és rögtön muszáj volt kezdeni. Egyelőre kerékbe törte a “majdnem 100% GoW menetet Nehéz fokon”, pedig már éleztem a Leviatánt a ködfarmolásra meg Sigrunra. 😀

Az ellenérzésekhez még annyit kifejtenék, hogy érdekes indokok, érvelések születtek. Szerintem tényleg jól párhuzamba lehet állítani a játékhoz és a mássághoz fűződő érzelmeket. És maradjunk a szexuális beállítottságnál. Ha valaki azt mondja, hogy szar a játék, mert hogy merték ilyen irányba vinni a narratívát, gusztustalan, de közben úgy érvel, hogy nagyon elfogadó, mert jól kijön homoszexuálisokkal, az szép dolog. De ez a kettő nem ugyanaz. Ez a játék olyan, mintha nagyon közeli barátod vagy gyereked jelentené be, hogy meleg. Azt is ugyanolyan jól viseli az illető?

VictorVance
          Felhasználó
          • LvL.27

Szerintem a legtöbbeknél még csak nem is a szexuális tartalmak verték ki a biztosítékot. Ha csinálnának egy felmérést, véleményem szerint simán esélyes, hogy többen utálnák a játékot Joel kinyírása, Abby karaktere és Ellie személyiségének sötét irányba való elvitele miatt, mint a PC-téma miatt, ami ebben a játékban szerintem egyáltalán nincsen túltolva, sőt pl. Ellie leszbikussága már az első részben is ki volt fejtve valamennyire.

Sakamoto
          Felhasználó
          • LvL.31

Kicsit elbeszéltünk egymás mellett. Tisztában vagyok azzal, amit írtál. A mássá válás elfogadásával vannak problémák. És a TLoU II nagyon más lett, mint amit az első “ígért”. Persze nem ígért semmit, csak bemagyaráztuk magunknak. Én ezzel állítottam párhuzamba egy szeretted mássá válását. Nem tudom, kik voltak, nem is akarnék kiemelni senkit, de voltak olyan hangok, hogy igazából jó játék, csak ne lett volna az első része. Ez ugyanaz a védekezés, mint hogy elvagyok a meleg ismerőseimmel. 🙂

A Ellie irányultsága nem volt meglepő, de mellette is van ilyen téma bőven. A történet magja szempontjából ezek az elemek nem kellettek volna bele, szimbolikusan mutatják be a játék képének alakulását és hogy hogy viszonyulunk hozzájuk. Egyébként a zsinagógában úgy éreztem, hogy oké, itt kicsit túl lett tolva. 😀

Sakamoto
          Felhasználó
          • LvL.31

Azt nem mondanám, hogy érzelmileg traumatizált, inkább fejben próbáltam helyre tenni a dolgokat, úgy maradt velem. Közben persze itt-ott nagyon beleestem a karakterek helyébe, és ott tudtam megkönnyezni. Egyébként is tegnapelőtt valamikor késő délután érhettem a végére, az alvással este nem volt baj, de jó pár napra az egész PS most megpihen. És szinte biztos, hogy legközelebb is ez fog pörögni, valószínűleg Valósághűn, nulláról. Az első kört egyébként nehezen nyomtam, de pár óra után feljebb kellett venni az alapanyag-arányt, mert frusztrálóan tele voltam mindennel, és minden harcot lopakodva kezdtem.

HUN_hatrix
      Felhasználó
      • LvL.31

jasi
        Felhasználó
        • Kommentek: 276
        • LvL.3

Szerintem jó választás lenne.

mentoloshypo
          Felhasználó
          • Kommentek: 3877
          • LvL.31

Inkább klúni
          Ő most úgyis aktuális 🙂

Greg
          Felhasználó
          • Kommentek: 3980
          • LvL.31

Klúní már öreg….

Lotar
          Felhasználó
          • Kommentek: 999
          • LvL.10

Áhhh, Clúni? Neviccelj.

HUN_hatrix
      Felhasználó
      • LvL.31

Abby arcmodelje kinek öltözött Halloweenkor? 🙂

CountofHell
      Felhasználó
      • Kommentek: 1899
      • LvL.19

Én grounded-on fogtam hozzá kezdésnek assistek nélkül a maximális élmény miatt majd ezután csináltam egy permadeath végigjátszást és begyűjtöttem mindent így lett 100% platina. A történetet emésztenem kellett még néhány napig de a gameplay és a flashback-ek nagyon ott vannak, a grafika sem szégyenkezhet, a zenékről -amikor van zene- nem is beszélve. Szerintem erősen túlpontozott játék de én még így is adnám rá a 8.5 -et.

MrBubbels
      Felhasználó
      • Kommentek: 641
      • LvL.7

Ez egyszerre vicces és érdekes. 🙂

mr_richi77
      Felhasználó
      • Kommentek: 61
      • LvL.1

Sziasztok! Kinek sikerült már végigvinni a Grounded módot? 🙂
      kb pár százszor meghaltam de sikerült! 🙂
      Gondos taktikával elkerülhető a legtöbb harc is 🙂

Sparrow
      Felhasználó
      • Kommentek: 2938
      • LvL.30

Srácok, a grounded fokozatról van valami infó?

253 hozzászólás mutatása