Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Keresés hírekben
Keresés cikkekben
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
EA Play Live 2021
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Future Games Show: Spring Showcase
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Gamescom 2021
Gamescom 2021 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
PS5 Tudtad?
PSC Gyorsszavazás
State of Play 2020. augusztus 6.
State of Play 2020. február 25.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
The Game Awards
The Game Awards 2020
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward
Videó

Politika – minden, ami belefér

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kezdőoldal Fórumok Dühöngő Politika – minden, ami belefér

• This topic has 4,369 hozzászólás, 103 résztvevő, and was last updated 1 month telt el by trx.
4,145 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      trx
      Felhasználó
      • Kommentek: 702
      • LvL.8

Böff.
      Na, a ner megveszi a vodafont. 700+ milliárdért. Ti fizetitek.
      Iskolát fűteni viszont nincs pénz. Meg tanároknak rendes fizetést adni…

Greg
      Felhasználó
      • Kommentek: 4074
      • LvL.31

Pár száz vagy pár ezer tüntetővel sajnos nem lehet megváltani a világot. Ha ez így marad akkor ennyi volt…..  ?

trx
        Felhasználó
        • LvL.8

nem fog ott menni senki tüncizni.
        ezért:

Rockstar69
        Felhasználó
        • Kommentek: 771
        • LvL.8

Majd talán ősszel, ha megjönnek az első számlák. Sokan nem is értik, hogy itt nem pár ezer forintos emelkedésről van szó. De igazából én később sem számítok olyan nagy megmozdulásokra.

mentoloshypo
          Felhasználó
          • Kommentek: 3958
          • LvL.31

10-ből 9.9 magyar előbb mozdulna meg amiatt hogy például a facebook-ot lekapcsolják az országban mint a saját és családja érdekében.

mentoloshypo
        Felhasználó
        • LvL.31

A fotel lázadók országa vagyunk, mit vártál?

Greg
          Felhasználó
          • LvL.31

Egy csomó ember azt írja hogy ha majd többen lesznek akkor kimegy. Na de ha az emberek többsége erre vár akkor soha nem gyűlik össze a kritikus tömeg.

mentoloshypo
          Felhasználó
          • LvL.31

Így van. Ez (is) olyan tipikusan hülye magyar mentalitás  hogy ha majd a szomszéd Jóska elmegs egy ilyen megmozdulásra akkor ESETLEG én is kimegyek…

Bezzeg az internet adó miatt százezrek mentek ki.

jime
      Felhasználó
      • Kommentek: 4759
      • LvL.31

trx
      Felhasználó
      • LvL.8

https://telex.hu/direkt36/2022/05/17/ilyen-volt-belulrol-az-ellenzeki-kampany-osszeomlasa

ezt érdemes elolvasni.

Nem is baj, hogy nem nyertek. A baj, hogy maradt a 2/3 és a mihaszna nácik is betették a s*ggüket a parlamentbe. élülön a takonygerincű tóthlacival, akik kb azonnal el is kezdték nyomni az orosz propagandát a parlamentben.

teljes agyi nyomor ez az ország.

Greg
      Felhasználó
      • LvL.31

Nah megalakult az új bohócszínház. És csak egy egy legény volt talpon e vidéken aki nem aszisztált ehhez a nyomorult alakulóüléshez.

kobe
        Felhasználó
        • Kommentek: 103
        • LvL.2

Hadházyra gondolsz?

Greg
          Felhasználó
          • LvL.31

Igen.

Anori
      Felhasználó
      • Kommentek: 71
      • LvL.1

Puzsér Róbert

Le vagyok sújtva vasárnap óta. Szabályos depresszióba estem. Lehet, hogy a nemzet nem temetkezik, de én hallom a gyászmisét. Nem az a bajom, hogy egy kormányt négyszer egymás után kétharmaddal megválaszt a nép. Ettől lehetne még Magyarország polgári demokrácia. Nekem az a bajom, hogy az egész ország, annak teljes politikai-gazdasági hatalma és valamennyi intézménye már több, mint egy évtizede egy személyen belül van. Egyetlen szó írja le ezt: önkényuralom. Az a bajom, hogy ehhez képest még a Horthy-rendszer is pluralizmus volt: nyilván a kormányzónak volt a legnagyobb hatalma, de a miniszterelnöké is jelentős volt – ugyan hol mérhető Gulyás Gergely döntési szabadsága Bethlen Istvánéhoz? Nekem nem az fáj, hogy a jobboldal vezeti az országot – Antall József ellen soha semmi kifogásom nem volt, és ma sem volna. Aki picit is ismer, az tudja, hogy ha valaki nem akarja a poszkommunistákat hatalmon látni, az én vagyok. Aki picit is ismer, az tudja: nekem nem az fáj, hogy Kunhalmi Ágnesből, Szabó Tímeából, Dobrev Klárából meg Vadai Ágnesből nem lesz miniszterasszony – ettől a tudattól még jobban is alszom. Nekem az fáj, hogy Magyarországon jog helyett kegy uralkodik, és ennek az állapotnak a megváltoztatására most már semmi esélyt nem látok.

Vasárnap estig azt hittem, hogy az én nemzedékemnek is jár egy rendszerváltás, amikor helyrehozhatjuk az 1990-es meg a 2010-es elhibázott rendszerváltásunkat, amelyeket az önkényeskedő, polgárháborús uszító, tolvaj Gyurcsány Ferenc meg az önkényeskedő, polgárháborús uszító, tolvaj Orbán Viktor mára ezzé a Magyarországgá tett. Azt hittem, az én nemzedékemnek is jár az esély egy új honfoglalásra – tisztábbra, demokratikusabbra, nyíltabbra, őszintébbre, erkölcsösebbre, mint a nemzeti vagyon szétlopásába meg a klientúra felhízlalásába torkolló 1990-es és 2010-es elrugaszkodás. Azt hittem, látni fogom egy új, középutas jobboldal meg egy új, középutas baloldal eljövetelét. Azt hittem, látni fogom a társadalmi megbékélést. Azt hittem, Magyarország demokrácia lehet és jogállam lehet, azt hittem, egy nap meghaladható lesz a közgyűlölet, és az ellenséges kurzusok rászoríthatóak lesznek arra, hogy megosszák egymással a hatalmat. Ez az illúzióm tört darabokra vasárnap. Alvás és ébrenlét közt szőtt ábránd egy új, boldogabb, szabadabb korszakról, amikor Magyarország és a magyarság végre felzárkózik. Nagyon óhajtottam az esélyt ennek a méltányosabb, konszenzuálisabb és igazságosabb Magyarországnak a megalapítására, úgyhogy amikor megláttam a nyilvánvaló erkölcsi különbséget az ellenzéki előválasztáson induló karrierpolitikusok meg a hódmezővásárhelyi polgármester között, látni véltem, amint a horizonton felderengenek ennek a rendszerváltásnak a körvonalai. Ezt az erkölcsi különbséget az ellenzéki magyarok többsége is látta, és Márki-Zay Pétert Orbán Viktor kihívójává választották.

A kormányfővel és rendszerével morális problémám van: látom, hogy professzionálisak, de nem hiszem el egy szavukat sem. Mindent hatalmi technikából, és semmit sem meggyőződésből tesznek – s innen érthető meg az igazi bajom az ország örökös miniszterelnökével, Orbán Viktorral: nem ő tartozik Magyarországhoz, hanem Magyarország tartozik hozzá. Ezért nem kell megosztania a hatalmát senkivel – így született az a helyzet, hogy Magyarországot nem a jog, hanem a kegy szervezi meg. Nos, emiatt az Orbán Viktorra vonatkozó morális deficit miatt a szavahihetőséget illető tetemes különbség a miniszterelnök meg a hódmezővásárhelyi polgármester közt az én szememben az erkölcsi megújulás kitörési pontjának tűnt – vasárnap azonban kiderült, hogy a magyarok egyáltalán nem fogékonyak erre az erkölcsi különbségre. Ezt pedig, ha demokratának vallom magam, el kell fogadnom. Ugyan ki vagyok én, hogy jobban tudjam a magyaroknál, mi a jó nekik? Miért kéne ennek az országnak polgárosodnia, ha nem volt polgárosodva soha, és ha fél a polgárosodástól? Azért, mert elnézve Svájcot és Kirgizisztánt szerintem neki az lenne jó? És ha nem akarja? Miért kéne megosztania Orbán Viktornak a hatalmát bárkivel, ha a magyarok azt akarják, hogy minden hatalom Orbán Viktoron belül legyen? Azért, mert az én igazságérzetemnek az felelne meg? Miért kéne Magyarországon a jognak érvényesülnie a kegy ellenében, amikor a magyaroknak évszázados tapasztalatuk, hogy a Kárpát-medencében a jog semmit nem ér, a kegy meg bármit? Az én ízlésemnek áldozzon a magyarság ezzel? Miért kéne, hogy a magyaroknak a miniszterelnök szavahihetősége fontosabb legyen, mint a profizmusa? Azért, mert nekem fontosabb? Miért kéne a jobboldali meg a baloldali magyaroknak megbékélniük? Mi van, ha ők gyűlölni akarják egymást, mert ha nem tehetnék, azt sem tudnák, hogy kik? Az én lelki békémért békéljenek meg? Miért kéne a magyarokhoz tartoznia Orbán Viktornak, ha a magyarok akarnak Orbán Viktorhoz tartozni? Az én kedvemért? Miért kéne Magyarországnak nyugati orientációt folytatnia? Azért, mert énszerintem meg Géza fejedelem szerint meg István király szerint az a jó? És ha a magyaroknak az nem jó?

Rájöttem: nincs alapom ahhoz, hogy jövőt óhajtsak a hazámnak. A legtöbb, amit tehetek, hogy azon a napon, amikor a magyarság azt igényli, a polgárosultság, a nyugatosság, a hatalommegosztás meg a társadalmi megbékélés érvényesítésének normái nálam legyenek, és azokat fel tudjam kínálni neki. Ha pedig ez a nap soha nem jön el, ha minden szavamat a pusztába kiáltom – hát így megy ez rendjén errefelé. Ennek bölcsességére jutottam. Az álom szertefoszlott, helyébe lépett a józanság. A horizonton derengő ábránd délibáb volt: megbékélésre, hatalommegosztásra, polgárosodásra soha nem volt esély. Túl rettenetes történelem járt erre. Szegény megvert, megtört, meggyötört magyarság. Szegény népem.

martin
        Adminisztrátor
        • Kommentek: 3163
        • LvL.31

Azt kaptuk, amit kértünk. Úgy kapjuk, ahogy kérjük.

Anori
      Felhasználó
      • LvL.1

Magyarország így válik Európa szégyenévé.

Stefano Bottoni:
      “Orbán Ukrajnával kapcsolatos álláspontja esetében szintén megjelent a tudatos kegyetlenség, mert a szavazatmaximalizálást abban látta, ha kihasználja az ukránokkal szembeni, a háttérben megbújó előítéleteket. A választási kampányban a Fidesz új ellenségképet alkotott magának: Zelenszkijből lett az új Soros, ami ugyanolyan politikai termék, mint a migránsok, a sorosozás és a gyurcsányozás. Ezekkel a marketing üzenetekkel pedig az a probléma, hogy beépülnek a kollektív tudatba, a közbeszédbe és alakítják is azt. Ezek miatt a politikai termékek miatt szűklátókörűség veszi körül világpolitikai kérdésekben a magyar társadalmat. Szörnyű azt látni, hogy az emberek tömegesen kritikátlanul veszik át a párt álláspontját, és még okos emberek is hihetetlen butaságokat, álhíreket terjesztenek.

Orbán Viktor és a Fidesz-KDNP kommunikációja hatására a magyar lakosság jelentős része úgy gondolja, hogy az ukránok maguknak keresték a bajt. Azt sulykolták, ez a zsidó elnök, ez a Zelenszkij, Soros meg Biden, a nyugatiak embere, és nekünk úgy kell kimaradni a háborúból, hogy valójában csendben, Putyinnak szurkolunk. Ez undorító.

Leginkább az fáj, hogy ismerősök, barátok azonosulnak ezzel a propagandával, továbbadják azt a közösségi médiában vagy a sajtóban. Magyarország és a magyar nemzet nagy árat fog fizetni ezért, mert nem lesz kegyelem az oroszpárti álláspont miatt Magyarországgal szemben, és nem lesznek szövetségeseink, akik megvédhetnének.

Ott leszünk hagyva meztelenül, a saját félrement igazságunkkal, agymenéseinkkel és a rosszul kiválasztott szövetségesekkel. Egyszerűen tanulni kellene a történelemből.

Magyarország az első világháborúban kitartott egy szövetség mellett, a második világháborúban még rosszabb álláspont mellett tartott ki, és mindkét esetben meg volt ennek a következménye. Szerbia kivételével, amit NATO-erők bombáztak 1999-ben, Magyarország az egyetlen ország Európában, ahol a kormány és közvélemény jelentős része úgy nyilvánul meg ebben az agresszióban, a háború témájában, hogy az agresszor mellé áll, mert ez van a sorok között. Én is tudok olvasni a Fidesz sorai között. Aki pedig ebből politikai hasznot akar húzni, az egy szintre kerül a hullarablókkal.

12 éves kormányzásának a mélypontjának tartom azt, hogy a Fidesz békének álcázott Putyin-párti retorikát folytat, már csak azért is, mert valószínűleg akkor is nyertek volna a választáson, ha nem így állnak a háborúhoz, és nem taposnak rá az áldozatokra. De megtették, ezzel pedig részemről átléptek a vörös vonalon.”

martin
      Adminisztrátor
      • Kommentek: 3163
      • LvL.31

Az ellenzéki “összefogás” választás utáni reakcióit látva valószínűleg a kormánypárti és ellenzéki szavazók is jobban jártak, hogy nem sikerült a váltás.

Greg
        Felhasználó
        • LvL.31

Orbán se lesz sokkal jobb. Még jobban elszáll az arca és még többet fog lopni…hogy a többi patkányságról már ne is beszéljünk.

Old_Raiden
          Felhasználó
          • Kommentek: 1591
          • LvL.16

Most majd a 2000Ft-os kilós kenyeret nehéz lesz ellopni, bár 2026-ra ugyanúgy elfelejthet mindent ez a nép !

Anori
        Felhasználó
        • LvL.1

Számomra nem az a probléma, hogy nem nyert az ellenzék, hanem az, hogy 6 millió ember szerint itt minden a legnagyobb rendben van, nem is lehetne jobb. A vérnyilas pártról most nem is akarok beszélni. https://hirklikk.hu/kozelet/negy-honapon-belul-hatalmas-gazdasagi-valsag-lesz-magyarorszagon/396213

Greg
          Felhasználó
          • LvL.31

Anori szerintem te még nem láttál “vérnyilas” pártot. Azok nem úgy néznek ki mint akikre te gondolsz.

Old_Raiden
          Felhasználó
          • Kommentek: 1591
          • LvL.16

Greg szerinted a “Mihasznák” mi ?
          Adta volna az ég, hogy ha Darálós Dóriék mentek volna picsába ! Inkább került volna be a Kutya párt !

VictorVance
          Felhasználó
          • Kommentek: 2630
          • LvL.27

Szerintem a Mi hazánk egyértelműen a Fidesz zsebpártja. Mondjuk azt sem értem, hogy a picsába tudtak bejutni a Parlamentbe. Torockai echte vicc kategória, komolyanvehetetlen, a többiekről nem is beszélve.

Anori
          Felhasználó
          • LvL.1

LOL, te barom.

Greg
          Felhasználó
          • LvL.31

Agyhalott Anori.

Anori
          Felhasználó