Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Keresés hírekben
Keresés cikkekben
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Future Games Show: Spring Showcase
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Gamescom 2021
Gamescom 2021 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
PS5 Tudtad?
PSC Gyorsszavazás
State of Play 2020. augusztus 6.
State of Play 2020. február 25.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
The Game Awards
The Game Awards 2020
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Mortal Shell

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Címkézve: 

26 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      jime
      Felhasználó
      • Kommentek: 4484
      • LvL.31

tegnap befejeztem én is, már NG+ban tevékenykedek.

az első 10 órát azt külön kell értékelnem, mert rohadtul nem tetszett az elején a játék 😀

kb csak anyázásból állt az egész, folyamatosan elbuktam mindent.

nekem nagyon nehezen állt rá az agyam erre a lassabb harcra, én ezektől mindig agyfaszt kapok, a dodgeolást mondjuk még mindig elég használhatatlannak tartom, vagy működik vagy nem, nem lehet rá számitani.

de szerencsére a játék felénél eléggé elkapott a dolog, az egész atmoszféra, hangulat, az zseniális.

remélem csinálnak még hasonló játékot, amit majd még tovább csiszolgatnak.

LadyV
      Felhasználó
      • Kommentek: 763
      • LvL.8

Úristen. Ez a final boss. Majdnem kipicsázott. De ő is meglett elsőre. Negyedórát szerintem elbaszakodtam vele. Na már csak a familiarity trophy meg a obsidian/no shell végigjátszás maradt hátra. Nem tudom nekiálljak-e most szenvedni, vagy inkább fejezzem be a Ghost of Tsushimat.

Az obsidian meg a no shell végigjátszás, az ugye nem jelenti azt, hogy 2x kell no damage-dzsel letolni? Csak mert az egyik aszongya egyáltalán ne vegyek föl shellt, a másik meg, hogy adjam föl ami rajtam van meg az összes többi shellt.

jime
        Felhasználó
        • LvL.31

nagyon flexelsz itt látom 😀

no shell run-ban is fel lehet adni a shell-eket.

LadyV
          Felhasználó
          • LvL.8

végre valami kihívás 😀

LadyV
      Felhasználó
      • LvL.8

Új végigjátszásban odáig jutottam, hogy már egy főbosst is elporoltam elsőre. Eddig két halálom volt, amikoris sarokba szorítottak és meggrouprape-eltek az enemyk. xD

LadyV
        Felhasználó
        • LvL.8

*Vagyis kettőt. =D

HolfyTeebee
          Felhasználó
          • Kommentek: 1133
          • LvL.12

Ha ilyen jól megy, akkor te simán rámehetsz a no hit run-ra 😉

Csak rástresszelek, hiába próbálom. Sose tudtam úgy játszani, hogy ne kapjak be ütéseket. Még biztos meg fogom próbálni, de ha nem érzem, akkor elhagyom a platinázást.

LadyV
          Felhasználó
          • LvL.8

Szerintem ahhoz nekem is nagyon sokat kéne gyakorolnom. Olyan nem volt, hogy egy boss ne üssön meg legalább egyszer. Az egyik troll majdnem no damage lett, de a végén csak megsebzett kicsit. Shell nélkül agyvérzést kaptam volna szerintem. De egy NG+ biztosan lesz, mert mindjárt vége és még nem éltem ki magam. 😀

• A hozzászólás módosításra került: 7 months, 2 hét telt el-LadyV.
          HolfyTeebee
          Felhasználó
          • LvL.12

Az ng+ még nálam is pörög, ott már +10re húzhatod a fegyvert. Szerencsére annyit lootoltam, hogy volt még 5db a tarsolyban. Úgyhogy maxolva kezdem. Az újra felfedezett mentőhelyekre pedig automarikusan lehet teleportolni, időt spórolni.

Amilyen rövid, úgymond, annyira jó is. Lehetett volna még pár boss harc.

LadyV
          Felhasználó
          • LvL.8

Am tényleg kár, hogy ilyen rövid. Tegnap kezdtem és ma már be is fejezhetném, ha akarnám, és nem állnék le ribanckodni.

LadyV
          Felhasználó
          • LvL.8

Na, de jó, hogy elkezdtem fejleszteni másik fegyót is, rögtön elpazaroltam hármat akkor…

Final boss előtt vagyok, de előtte még kiszedek pár trofit. 3. főboss után volt két zuhanásom a setét fellegekben, szal már összesen négy halál eddig. Remélem NG+-ban nem lesznek ilyen csírák. Mármint a bossok. 😀

LadyV
      Felhasználó
      • LvL.8

Új karit kezdtem, minekután elcsesztem a fegyófejlesztést. És le is gyaktam a tutorial bosst. Keringőztünk vagy 10 percig. 😀

LadyV
      Felhasználó
      • LvL.8

Ma délután kezdtem el tolni és csak most sikerült letennem. Valósággal meg kellett erőszakolnom magam (“Csak még egy világot hadd fedezzek föl”, bár már kifolyt a szemem.) Rég szippantott be játék ennyire. Nagyon értékelem, hogy bőven van benne kihívás és para, de nem non-sense szivatás. Épphogy megvan 10 a halálozásaim száma, 5 boss harcból eddig mind sikerült elsőre. :O Ezt a hardened harcrendszert mintha rám szabták volna, minden enemy kivétel nélkül beszpja a trückös támadásaim. 😀 Azért a no shell végigjátszást nem vállalnám be, megutálni nem akarom.

• A hozzászólás módosításra került: 7 months, 3 hét telt el-LadyV.
        HolfyTeebee
        Felhasználó
        • LvL.12

Azért ez durva, nekem nem ment ilyen egyszerűen az első végigjátszás. Már az ng+is keményebb, de ott már +10-re lehet a fegyvert kovácsolni, és így tovább. A no shell trophy szerintem alap játékban úgymond esélytelen. A hardened mód még inkább. Nekem 3 trófea hiányzik, no shell, hardened és 50000 tar elköltése.

Láttam 30 perc alatti végigjátszást, ha ki akarjuk platinázni, komolyan meg kell tanulni védekezni.

LadyV
          Felhasználó
          • LvL.8

Amúgy ezelőtt Hellpointoztam (az mondjuk pont platina xD). Az sokkal könnyebb, játékt, mégis elég sokszor kinyúvadtam, mindenféle ostoba hibák, meg meglepetésszerű lesebződések miatt. Itt nincs olyan, hogy egyből megmurdelek egy csapástól vagy mozdulattól. Ha figyelsz, nem halsz meg, még a bossnál sem, csak türelmesnek kell lenni, és kivárni a megfelelő pillanatot a támadásra.

LadyV
          Felhasználó
          • LvL.8

(Márpedig krvára figyeltem, mert az első pár órában egyáltalán nem fejlesztettem, hanem 6-7000 tarral rohangáltam a világ végére.)

LadyV
          Felhasználó
          • LvL.8

Annyira szuper a védekezés meg a dodge (ha jókor nyomkodot, már-már valószerűtlenül sebezhetetlennek érzed magad, nem úgy, mint a DS-ben, ahol még pajzzsal együtt is kilapulsz, meg gurulás közben is elcsípnek), hogy parryzni még nem is próbáltam. De gondolom majd később, ahogy egyre keményebb lesz, azt is el kell sajátítani. Viszont nem hiszem, hogy megkísérelem platinázni. Manapság nem szoktam annyi időt és energiát beleölni egyetlen játékba, mivel halomra sorakoznak a jobbnál jobb gammák.

HolfyTeebee
          Felhasználó
          • LvL.12

Pedig a parry nagy királyság. Kb, mint egy védekező “estus flask”.

Mondjuk a no hit run-hoz nem ajánlott, én sose voltam az a parry/riposte király.

jime
      Felhasználó
      • LvL.31

valami estus-féle életöltő van a játékban? vagy végig gombázni kell??

HolfyTeebee
        Felhasználó
        • LvL.12

Majd elfelejtettem, a parry elég jól tölti vissza az életet.

HolfyTeebee
        Felhasználó
        • LvL.12

Nincs. Gomba vagy rántott patkány 😂😂😂

De a legjobb, ha meg se sérülsz 😉

martin
      Adminisztrátor
      • Kommentek: 3043
      • LvL.31

Most ez komoly, hogy ha egyszer lemegyek ahhoz a nyomorult szarfaszú havas mártír gecihez, akkor onnan addig nem tudok sehová visszamenni, amíg meg nem ölöm?

HolfyTeebee
        Felhasználó
        • LvL.12

Nem rak vissza halál után az utolsó mentési ponthoz? Vagy maga a havas pályáról nem jutsz vissza?

martin
          Adminisztrátor
          • LvL.31

Halál után a boss előtti terembe tesz vissza, ahol a kehely van. Ha visszafutok a fenti bosshoz, ott pedig egy kő miatt nem tudok kimenni.

HolfyTeebee
          Felhasználó
          • LvL.12

Na megnéztem… hát le kell verned, ha ki akarsz jutni.

Meg fog változni a pálya szerkezete, miután legyőzted, és akkor fogsz kijutni.

HolfyTeebee
          Felhasználó
          • LvL.12

Az szopó. Múlt héten volt 2 frissítés, lehet azzal jött. Mert mind a 3 boss előtt könnyen ki lehetett maxolni a fegyvert. Lehet ezért.

Holnap ránézek, hogy nálam is ezt csinálja e.

martin
          Adminisztrátor
          • LvL.31

Tehát akkor nincs megoldás? Ha nem győzöm le a bosst, akár meg is baszhatom magam?

LadyV
          Felhasználó
          • LvL.8

Pont ott hagytam abba. Már előre félek, milyen lehet a boss.

• A hozzászólás módosításra került: 7 months, 3 hét telt el-LadyV.
          HolfyTeebee
          Felhasználó
          • LvL.12

Mondhatjuk így is. Később lesz egy vehető maszk a mentőhelyeknél, és oda teleportálsz, ahova akarsz. Azt hiszem egy adott páncélt kell maxra húzni hozzá.

martin
      Adminisztrátor
      • LvL.31

Én a havas mártírnál vagyok, még nem vágom, mi a nyitja.

HolfyTeebee
        Felhasználó
        • LvL.12

Még a boss fight előtt vagy? Vagy hol akadtál el?

HolfyTeebee
          Felhasználó
          • LvL.12

Érdemes amúgy mind az 5 acid-et fölszedni előtte, mivel 2 életcsíkja van. 3x csúszik egyenesen feléd, azokat dodge-olni kell. Befejezett kombóinál karddal ráugrani, 1-2t rácsapni. Második fázisban elég sokat jégkorizik, ami amúgy elég vicces, azután egy thrust attack-ot tol feléd, ezt hardened módban blockold és ismételd. Amikor fagyaszt, azonnal hardened mód, amíg véget nem ér.

Neked hogy tetszik?

martin
          Adminisztrátor
          • LvL.31

A felfedezés tetszik, a világ tetszik, de a játék összességében szerintem erősen átlagos.

26 hozzászólás mutatása