Mivel játszol éppen?

Fórumok Dühöngő Mivel játszol éppen?

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
4,890 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      Hot Sauce
      Felhasználó

Resident Evil 2

Leon története befejezve. Nagyon jó játék volt, egyvalamit sajnálok: kaptam ajándékba kezdésnek örök lőszerű pisztolyt, gépfegyvert, RPG-t. Azt hittem, hogy ennek csak az elején van szerepe és csak tutorialként használhatom. A fenét. Mivel a játékban egész végig elérhető volt ugyanaz a tároló,  egész játék alatt semminek nem voltam szűkében. Főbosst RPG-vel két lövéssel kinyírtam. Hát nem volt így akkora kihívás, már az elején discardolni kellett volna.

Egyre jobban elkezdett érdekelni a széria története. Nekem először a RE5-höz volt szerencsém, az is bejött. Utána a negyedik résznek álltam neki, mert nagy hírneve volt. 10 évvel megjelenése után nekem már nem volt annyira lenyűgöző a maga technikai visszamaradottságával. Aztán jött most nekem ez a RE2 remake.

Utánaolvastam a többi rész történetének úgy nagyjából. Egy oldal szerint a legtöbbet szidott RE6-nak volt a legjobb, legkomplexebb története, ami még Kojima MGS részeivel is vetekedik. Mondjuk akkor nem értem, miért az a rész volt a legrosszabb.

ColdHand
        Felhasználó

Ha a közvetlenül a stáblista előtt csak annyi történt, hogy Leon találkozott a vonaton Claire-ékkel, akkor koránt sincs vége a sztorinak.

Hot Sauce
          Felhasználó

Ezt hogy érted?

Azt tudom, hogy van a Claire sztorija, annak majd máskor nekiállok. Meg láttam a végén a Cliffhangert hogy valami feszíti ki a kaput, meg azt is tudom, hogy más RE játék folytatja ezt a történetet.

Ezen kívül mire gondolsz?

ColdHand
          Felhasználó

A teljes sztori úgy épül fel, hogy Leon 1st run és Claire 2nd run. Ha most a menüben a Claire 2nd runt választod, akkor “átélheted” a csaj szemszögéből is a kalandot. Ha azt is végigviszed, akkor meglátod, majd, hogy mi feszegette az ajtót. Azzal lesz vége ténylegesen a történetnek. Szóval eddig csak a felével vagy kész. 🙂

Ha Claire-rel nem 2nd runt nyomsz, hanem teljesen új játékot indítasz, akkor azzal megint csak csak a játék első felével leszel kész.

VictorVance
        Felhasználó

Gagyi játékmenet, hollywoodi blockbusterekhez hasonló over-the-top hülyeségek, túltolt hatásvadászat, állandó ide-oda rohangálás a munícióért, végtelenített boss fightok tömkelege és hasonló finomságok jellemzik az RE6-ot. Nem tudom ki mondja, hogy a története vetekszik az MGS-sel, de az biztos, hogy nem ebben a világban él, vagy valami nagyon komoly cuccot szedett 😀

Ennek a játéknak konkrétan a legrosszabb epizódok mellett (Survivor, ORC, Umbrella Corps) van a helye.

arhatati
          Felhasználó

:D:D:D Minden szóval egyetértek.

Resident Evil-ben az 1 remake (ugye GC-n), a Resi 2 és Zéró, meg CV. Nálam az elsőt leszámítva (az a best) a következő 3 említett rész kb egy helyen szerepel, aztán a 3.

A többi, amit említettél, hogy TC-t idézzem,”ipari hulladék”.:)

TCr
        Felhasználó

Próbáld ki a demóját és megtudod. Ipari hulladék.

HADESZ
      Felhasználó

Residente 7 VR.Sosem játszottam a simával sem de ez így nagyon király.

Greg
        Felhasználó

Én VR-ban tuti nem próbánám ki. Alapból is majd beszartam de VR-ban tuti instant szívroham lenne.  🙂  Pláne úgy hogy nem emlékszem már pontosan hol voltak a jump scare-ek.

HADESZ
          Felhasználó

Pedig nagyon ütős.Pláne,hogy totál ismeretlen számomra.Egy párszor én is hátra ugrottam:) kicsit szokatlan volt a VR viselése de óránként kb 10-15 perc szünet teljesen kényelmesen lehet játszani.

Greg
          Felhasználó

* próbálnám

KaiRong
      Felhasználó

Trials of Mana

Kifejezetten jól sikerült a remake. Az alapjait tekintve abszolút hű az alapokhoz, viszont a harcrendszert sikerült élvezetes módon modernizálni. Szerencsére csihi-puhira van bőven lehetőség. Most járok a játék fele környékén (chapter 3 vége), és most nyílt ki a harcrendszer annyira, hogy taktikázni is kell akár már egy erősebb mobnál is (hardon játszom). Az optimalizálás hagy némi kívánnivalót maga után, a nemrégiben kipucolt meg újrapasztázott PS4 Pro ventije pörög mint az állat, ilyet még az FF7 Remake meg a Horizon alatt se produkált, pedig a Mana nem kéne, hogy túl sok erőforrást zabáljon a mezei Unreal engine-jével. Na de ez legyen a legnagyobb baj 😀

Drakengard 3

Szembejött egy lemezes verzió, és lecsaptam rá, ez az utolsó PS3-as játék a wishlistemen. Neki is kezdtem szombaton. Azért ezt így kiadni a PS3 életciklus legvégén igazi WTF volt: az hagyján, hogy ronda meg clunky (a Nier is az volt), mert annak tud egy egyedi bája lenni. De ez még emellett olyan FPS dropokat produkált, amit én még játékszoftvernél nem tapasztaltam. Nem tartom nagyigényűnek magam e téren, nem sírok 60 FPS / 4k teljesítményért, nálam már a pszeudo stabil 30 FPS / full HD is bőven az élvezhető státuszban van, de itt sajnos onnan indulunk, hogy 15 és 25 között szór a normál menetben, aztán a harcban 15 körül stabilizálódik, de ha sokan vannak a képernyőn és/vagy varázslatot használ valaki, akkor single digit FPS lesz. Kár ezért a technikai nehézségekért, mert amúgy maga a koncepció zseniális, Yoko Taro minőségű: szatirikus, fekete humorral átitatott világ, a megszokott, a barátság és szeretet erejére támaszkodó JRPG főhősökkel ellentétben  itt egy antihősnőt irányítunk. Baromi jók a párbeszédek, és ellentétben a JRPG-k többségével, itt talán az angol hang jobb is, mint az eredeti japán (és nemcsak azért, mert nem minden van feliratozva).

Astral Chain

Ezzel is sikerült haladni, a játék felénél járok. Az utóbbi évek legjobb, leginnovatívabb hack’n’slash játéka. Kár, hogy a sztori egy gyenge anime színvonalán mozog.

HADESZ
      Felhasználó

Retrózás Ps3 Assassin’sCreed 1,2-trilógia stb.Nagyon király.

jime
      Felhasználó

Final Fantasy XIV

..a gyásznak tették ezt most ingyenessé, tudtam, hogy nekem ezt nem szabad kipróbálni…

már most nem akarok menni se aludni se dolgozni, soha többet xDD

KaiRong
        Felhasználó

6 hónap napi játékot igényel a platina, just saying 😀

jime
          Felhasználó

egy pillanatig nem fordult meg a fejemben, még az se, hogy megnézzem a trófeákat 😀

hallottam amúgy, hogy tényleg ilyen brutál 900-1000 óra.

VictorVance
      Felhasználó

Mafia II: Definitive Edition

A hangulat és a feeling összességében még mindig adja, de ez a kiadás sajnos nem több régi, már gyógyulásnak induló sebek újbóli feltépésénél.

Lotar
        Felhasználó

Reméljük, hogy az első rész majd “jobban adja”. / Amúgy meg annak örülnék a legjobban, ha az eredeti verzió is rajta lenne a lemezen – feljavított ( U- ) HD textúrákkal, 16x AA-val, megnövelt látótávolsággal, fejlesztett fény/árnyék effektekkel, 4K/60FPS-sel… ;D (( vagy csak simán a PC-s verza is elég lenne ). /

Greg
      Felhasználó

Dark Void

Végigjátszva. Érdekes volt. A jetpack-es légi csaták nagyon tetszettek látványos volt bár magát a teret néha szűknek éreztem. Úgy értem hogy repültem valaki üldözött a boost-al elrepültem messzire a pálya széléig ahol a játék automatikusan visszafordított és az üldözőm már szinte ott is volt. A skorpiószerű óriásrobotok elintézése is tetszett. Összességében jó volt de azért még egy kis törődés nem ártott volna neki…. kicsit néhol érződik az összecsapottság. És a helyszínekből is jó lett volna még egy pár (mondjuk egy rommá lőtt város, stb). Már a menünél is érezni lehetett egy enyhe “fapadosságot”.

Burzum
      Felhasználó

Little Nightmares Complete Edition

Store-os vásárlás volt, ami nagyon nagyon ritka alkalom nálam, de már bánom, hogy megvettem. Régóta szemeztem már a cuccal, jó árban is volt tegnapig, szal bevállaltam, de bár ne tettem volna. Maga az atmoszféra, grafika, a szürreális történések okésak, de a játékmenet kurvára kiakasztó! Így utólag marha vicces, hogy anno az Outlast játékoknak azt rótták fel, hogy teljes egészében trial and error-ok, de így utólag azok az LN szintjéhez képest szinte GTA szabadságot nyújtanak! 😀 Meg a hülye perspektívának köszönhetően is összevissza lehet lezuhanni a pályáról. Mostmár ha megvettem végigtolom, de ilyenkor örülök, hogy szint ecsak dobozos cuccaim vannak, mert ha valami nem tetszik, legalább túl lehet adni rajta. Ez meg már marad…

4,890 hozzászólás mutatása