Mivel játszol éppen?

Fórumok Dühöngő Mivel játszol éppen?

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
4,870 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      Greg
      Felhasználó
      • Kommentek: 3533
      • LvL.31

Skacok eddig ez a legjobb Resident Evil játék  !!! 

LV426

VictorVance
        Felhasználó
        • Kommentek: 2374
        • LvL.24

Hirtelen már azt hittem, hogy végre megvetted a játékot.

Örülünk?

Greg
        Felhasználó
        • LvL.31

És az első kulcs amit kioperáltam. 

LV426

arhatati
          Felhasználó
          • Kommentek: 361
          • LvL.4

Nálam ugyan itt villanykörte volt. 😀

Mi ez hagymás bab? Nem, krumplis hal.

HADESZ
      Felhasználó
      • Kommentek: 1336
      • LvL.14

Felturbózott Mortal11 Kombat(+15000)az egykoron (30000)prémiumhoz:) Aftermath.Ki bővített story mód és 2-régi 1-régi kedvenc vendég karakter.Sheeva,Robocop,Fujin lássuk mit tudnak nyújtani.

CountofHell
      Felhasználó
      • Kommentek: 1779
      • LvL.18

Sudden Strike 4  – PS4  2017
      Magyar fejlesztésű II. világháborús RTS, autentikus harckocsikkal és ágyúkkal, talán semmit sem hagytak ki a fejlesztők a játékból, van itt akár SU-122 és Tigris I-II is, szinte minden amit akkor bevetettek a háború ideje alatt.
      A játékban talán a legjelentősebb ütközeteket tudod levezényelni és erre a játékra jellemző, hogy a terep adta lehetőségeket is ki lehet sőt ajánlott is melegen kihasználni mert az utánpótlás véges de nem szűkös és nincsenek ásványbetakarító kombájnok és tankokat magukból szüntelenül kidobáló tankgyárak sem.
      Minden egységnek megvannak a specifikus támadóképességei és eszközei pl. a mesterlövészek távolról egy őrszem pl. Officer segítségével kilőhetik az ágyút kezelő német katonákat és akár azonnal el lehet foglalni és csatába állítani a frissen elkobzott harckocsit vagy ágyút.
      Minden küldetés megkezdése előtt választani kell a három doctrine közül, hogy melyikkel szeretnél játszani, van infantry, armoured és support doctrine attól függően, hogy melyik egységeket részesítem előnyben. Pl. ha jobban szeretem távolról ágyúkkal megritkítani az ellenséges haderőket akkor a support doctrine-t választom. Ezen belül a doctrine-ok képességei aktiválhatóak vagy deaktiválhatóak aszerint, hogy hány küldetést csináltam meg és hány csillagot gyűjtöttem be.
      A missziók alatt a játék érméket osztogat amiket a játék pontokban adja hozzá a küldetés kiértékelésénél továbbá azt is, hogy mennyi sérülést szenvedtem el és a küldetés ideje alatt mennyi egységet és katonát vesztettem el, ennek függvényében a végső kiértékelésnél megkaphatom akár a legmagasabb 3 csillagot is amivel meg is nyitottam a challange-t az adott misszióhoz ami extra kihívást jelent valamilyen specifikus nehezítéssel ami általában az ellenséges haderők vagyis a német hadsereg tapasztaltabb egységeit jelenti vagy akár nekem van kevesebb erőforrásom.
      A legtöbb küldetésben légi támogatottságot is kaptam, ezt a lehető legnehezebb helyzetekben éri meg bevetni de nagyon fontos, hogy ezt megelőzően az ellenséges légvédelmet ki kell iktatni mert egy pillanat alatt lelövik a saját bombázó repülőim.
      A játék még abban is különbözik a hasonló RTS játékoktól, hogy a harckocsik és a bakák üzemanyagai és ami még fontosabb a lőszerei folyamatosan fogynak és javításra valamint gyógyításra esetleg újraélesztésre szorulnak. Erre minden küldetésben kaptam elegendő utánpótlást pl. szállító járművek formájában.
      Összességében egy szép játék, csapatostól nem ajánlott irányítani minden esetben az egységeinket mert elkezdenek össze-vissza forogni vagy a lehető legtávolabbi útvonalat fogják választani de vannak küldetések amikor sietni kell ilyenkor nincs választás viszont azok a terepek általában eléggé nyitottak így túl sok gondot sem okoz.
      A hanghatások és a zene is szintén egész jók, az ágyúk lövései minden más hanghatást elnyomnak és nagyot szólnak a robbanások effektjei látványosak.
      A játék kellően nehéz mivel az utánpótlás véges és minden pályán több feladatot is kaptam, viszont a játék rettentően lassú és vontatott , rengeteg türelem kell hozzá, nekem nagyon lassú a játék mert én a CnC-hez és a StarCraft-hoz szoktam nem ehhez.
      És szerintem nehéz is,nekem pl. a CnC Red Alert 3 hard-on könnyebb volt a kampányt végigjátszanom sőt mondhatnám, hogy kutyafüle volt a SS4 kampányához képest. Még a szövetséges kampány hátra van, a német és orosz küldetések alapján írtam a véleményem.
      Ha pontoznom kellene a játékot én 8-at adnék rá.

PSN - CountofHell_HUN

MrBubbels
      Felhasználó
      • Kommentek: 536
      • LvL.6

Most jövök egy kiadós Bioshock marathonból és az ilyen szintű játékok után mindig nehezen találok mást ami ennyire lekötne, szóval most belekezdtem megint egy pár kalandba.
      Journey to a savage planet:  jó kis móka, könnyed szórakozás.
      Dead Cells: imádom, már majdnem ott tartok mint ahol abbahagytam Switchen.
      Saints Row the Third Remastered: ez is a könnyedsége miatt tetszik. Rajongója nem vagyok a sorozatnak, de el lehet vele bohóckodni.
      Aladdin + Lion King collection (lehet nem ez a pontos cím): ez kiborítoan nehéz. Anno csukott szemmel vittem végig ezeket a játékokat, most viszont szívok mint Cheech and Chong fénykorukba.
      Ja meg közben megy az Infinite is néha, de az kit érde….

CountofHell
        Felhasználó
        • Kommentek: 1779
        • LvL.18

Esetleg a Prey-t próbáld, ezt ajánlanám. A Prey áll legközelebb a Bioshock trilógiához.
        A Talos 1 űrállomás a legjobban kidolgozott pályadizájnt megérdemelné és a játék befejezései zseniálisak ezzel szemben a Bioshock befejezései közül már csak talán a 2-re emlékszem.
        Egyes Typhoon-ok ( Prey ellenségek ) kidolgozottságát kifogásolnám, mintha nem jutott volna rá idő de nem titkolom, hogy nekem a Prey jobban tetszett mint akármelyik Bioshock.

PSN - CountofHell_HUN

MrBubbels
          Felhasználó
          • LvL.6

Köszi, de amúgy megvan a Prey (boxra) csak még nem igazán került rá sor. Gondolkodtam is, hogy már ideje lenne ránéznem, csak mindig közbe jön valami. 🙂

Nova
        Felhasználó
        • Kommentek: 1725
        • LvL.18

Akartam már kérdezni, hogy toltad-e a Dead Cells-t.
        Én is elővettem újra. Sőt végre bezsákoltam a DLC-t is hozzá.
        Szuper még mindig.
        Az Aladdinra emlékszem valamennyire. Az a vicc, hogy manapság az ilyen platformerek, illetve metroidvania játékokkal többet szívok mint pl. egy Dark Souls/Nioh-val.
        A Dead Cells-ben is van ilyen, hogy sérülés nélkül verj le ilyen olyan boss-okat.
        Kb. 1 sikerült idáig, pedig anno hetekig/hónapokig toltam. 😀

" I'm my own worst enemy "

MrBubbels
          Felhasználó
          • LvL.6

Dead Cells nálam is nagy kedvenc. 🙂 Szinte megjelenés óta megvan Switchen, de amióta az Animal Crossing kijött nem nagyon jutok hozzá. 😀
          Ránéztem valamelyik nap a DC trófeáira és láttam amit te is írtál, hogy sérülés nélkül kell lecsapni Bossokat… Na az nem az én műfajom. 🙂 De a játék szerintem is még mindig zseniális. Próbáltam tegnap legalább egy Boss cell-el végigjátszani, eddig sikertelenül. 🙂

Nova
          Felhasználó
          • Kommentek: 1725
          • LvL.18

Szerencsére nekem nincs Switch-em, mert tuti sokat lennék az AC-ben. 🙂
          Én is az egy Boss cell végigjátszást próbálom, nem sok sikerrel.
          Az a sértetlen boss harc sem szándékosan sikerült elhiheted. 😀
          Amúgy most jött egy új patch. Néhány újdonság is akad benne, nem csak javítások. Bírom, hogy még mindig adnak a játékhoz extrákat.

" I'm my own worst enemy "

Hot Sauce
      Felhasználó
      • Kommentek: 114
      • LvL.2

Resident Evil 2
      Leon története befejezve. Nagyon jó játék volt, egyvalamit sajnálok: kaptam ajándékba kezdésnek örök lőszerű pisztolyt, gépfegyvert, RPG-t. Azt hittem, hogy ennek csak az elején van szerepe és csak tutorialként használhatom. A fenét. Mivel a játékban egész végig elérhető volt ugyanaz a tároló,  egész játék alatt semminek nem voltam szűkében. Főbosst RPG-vel két lövéssel kinyírtam. Hát nem volt így akkora kihívás, már az elején discardolni kellett volna.
      Egyre jobban elkezdett érdekelni a széria története. Nekem először a RE5-höz volt szerencsém, az is bejött. Utána a negyedik résznek álltam neki, mert nagy hírneve volt. 10 évvel megjelenése után nekem már nem volt annyira lenyűgöző a maga technikai visszamaradottságával. Aztán jött most nekem ez a RE2 remake.
      Utánaolvastam a többi rész történetének úgy nagyjából. Egy oldal szerint a legtöbbet szidott RE6-nak volt a legjobb, legkomplexebb története, ami még Kojima MGS részeivel is vetekedik. Mondjuk akkor nem értem, miért az a rész volt a legrosszabb.

nem szósz, hanem száúcse

ColdHand
        Felhasználó
        • Kommentek: 3731
        • LvL.31

Ha a közvetlenül a stáblista előtt csak annyi történt, hogy Leon találkozott a vonaton Claire-ékkel, akkor koránt sincs vége a sztorinak.

Nem én írom a szabályokat. Én csak kitalálom őket!

Hot Sauce
          Felhasználó
          • Kommentek: 114
          • LvL.2

Ezt hogy érted?
          Azt tudom, hogy van a Claire sztorija, annak majd máskor nekiállok. Meg láttam a végén a Cliffhangert hogy valami feszíti ki a kaput, meg azt is tudom, hogy más RE játék folytatja ezt a történetet.
          Ezen kívül mire gondolsz?

nem szósz, hanem száúcse

ColdHand
          Felhasználó
          • Kommentek: 3731
          • LvL.31

A teljes sztori úgy épül fel, hogy Leon 1st run és Claire 2nd run. Ha most a menüben a Claire 2nd runt választod, akkor “átélheted” a csaj szemszögéből is a kalandot. Ha azt is végigviszed, akkor meglátod, majd, hogy mi feszegette az ajtót. Azzal lesz vége ténylegesen a történetnek. Szóval eddig csak a felével vagy kész. 🙂

Ha Claire-rel nem 2nd runt nyomsz, hanem teljesen új játékot indítasz, akkor azzal megint csak csak a játék első felével leszel kész.

Nem én írom a szabályokat. Én csak kitalálom őket!

VictorVance
        Felhasználó
        • Kommentek: 2374
        • LvL.24

Gagyi játékmenet, hollywoodi blockbusterekhez hasonló over-the-top hülyeségek, túltolt hatásvadászat, állandó ide-oda rohangálás a munícióért, végtelenített boss fightok tömkelege és hasonló finomságok jellemzik az RE6-ot. Nem tudom ki mondja, hogy a története vetekszik az MGS-sel, de az biztos, hogy nem ebben a világban él, vagy valami nagyon komoly cuccot szedett 😀

Ennek a játéknak konkrétan a legrosszabb epizódok mellett (Survivor, ORC, Umbrella Corps) van a helye.

Örülünk?

arhatati
          Felhasználó
          • Kommentek: 361
          • LvL.4

:D:D:D Minden szóval egyetértek.
          Resident Evil-ben az 1 remake (ugye GC-n), a Resi 2 és Zéró, meg CV. Nálam az elsőt leszámítva (az a best) a következő 3 említett rész kb egy helyen szerepel, aztán a 3.
          A többi, amit említettél, hogy TC-t idézzem,”ipari hulladék”.:)

Mi ez hagymás bab? Nem, krumplis hal.

TCr
        Felhasználó
        • Kommentek: 4111
        • LvL.31

Próbáld ki a demóját és megtudod. Ipari hulladék.

"Mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!"

HADESZ
      Felhasználó
      • LvL.14

Residente 7 VR.Sosem játszottam a simával sem de ez így nagyon király.

Greg
        Felhasználó
        • LvL.31

Én VR-ban tuti nem próbánám ki. Alapból is majd beszartam de VR-ban tuti instant szívroham lenne.  🙂  Pláne úgy hogy nem emlékszem már pontosan hol voltak a jump scare-ek.

LV426

HADESZ
          Felhasználó
          • LvL.14

Pedig nagyon ütős.Pláne,hogy totál ismeretlen számomra.Egy párszor én is hátra ugrottam:) kicsit szokatlan volt a VR viselése de óránként kb 10-15 perc szünet teljesen kényelmesen lehet játszani.

Greg
          Felhasználó
          • LvL.31

* próbálnám

LV426

KaiRong
      Felhasználó
      • Kommentek: 1144
      • LvL.12

Trials of Mana
      Kifejezetten jól sikerült a remake. Az alapjait tekintve abszolút hű az alapokhoz, viszont a harcrendszert sikerült élvezetes módon modernizálni. Szerencsére csihi-puhira van bőven lehetőség. Most járok a játék fele környékén (chapter 3 vége), és most nyílt ki a harcrendszer annyira, hogy taktikázni is kell akár már egy erősebb mobnál is (hardon játszom). Az optimalizálás hagy némi kívánnivalót maga után, a nemrégiben kipucolt meg újrapasztázott PS4 Pro ventije pörög mint az állat, ilyet még az FF7 Remake meg a Horizon alatt se produkált, pedig a Mana nem kéne, hogy túl sok erőforrást zabáljon a mezei Unreal engine-jével. Na de ez legyen a legnagyobb baj 😀

Drakengard 3
      Szembejött egy lemezes verzió, és lecsaptam rá, ez az utolsó PS3-as játék a wishlistemen. Neki is kezdtem szombaton. Azért ezt így kiadni a PS3 életciklus legvégén igazi WTF volt: az hagyján, hogy ronda meg clunky (a Nier is az volt), mert annak tud egy egyedi bája lenni. De ez még emellett olyan FPS dropokat produkált, amit én még játékszoftvernél nem tapasztaltam. Nem tartom nagyigényűnek magam e téren, nem sírok 60 FPS / 4k teljesítményért, nálam már a pszeudo stabil 30 FPS / full HD is bőven az élvezhető státuszban van, de itt sajnos onnan indulunk, hogy 15 és 25 között szór a normál menetben, aztán a harcban 15 körül stabilizálódik, de ha sokan vannak a képernyőn és/vagy varázslatot használ valaki, akkor single digit FPS lesz. Kár ezért a technikai nehézségekért, mert amúgy maga a koncepció zseniális, Yoko Taro minőségű: szatirikus, fekete humorral átitatott világ, a megszokott, a barátság és szeretet erejére támaszkodó JRPG főhősökkel ellentétben  itt egy antihősnőt irányítunk. Baromi jók a párbeszédek, és ellentétben a JRPG-k többségével, itt talán az angol hang jobb is, mint az eredeti japán (és nemcsak azért, mert nem minden van feliratozva).

Astral Chain
      Ezzel is sikerült haladni, a játék felénél járok. Az utóbbi évek legjobb, leginnovatívabb hack’n’slash játéka. Kár, hogy a sztori egy gyenge anime színvonalán mozog.

物の哀れ

HADESZ
      Felhasználó
      • LvL.14

Retrózás Ps3 Assassin’sCreed 1,2-trilógia stb.Nagyon király.

4,870 hozzászólás mutatása