Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Keresés hírekben
Keresés cikkekben
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
EA Play Live 2021
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Future Games Show: Spring Showcase
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Gamescom 2021
Gamescom 2021 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
PS5 Tudtad?
PSC Gyorsszavazás
State of Play 2020. augusztus 6.
State of Play 2020. február 25.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
The Game Awards
The Game Awards 2020
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Mikroblog – a Twitter után szabadon

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kezdőoldal Fórumok Dühöngő Mikroblog – a Twitter után szabadon

1,788 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      Anori
      Felhasználó
      • Kommentek: 63
      • LvL.1

Nem nehéz kitalálni, milyen nóta szól.

Anori
      Felhasználó
      • LvL.1

kedvenc sori

az uccsó vége totál kép beállva, júj

Anori
        Felhasználó
        • LvL.1

ez a rövidebb, amiben nincs benne a macska

Anori
      Felhasználó
      • LvL.1
      Anori
      Felhasználó
      • LvL.1

Ezt az írást azoknak ajánlom, akiket elijesztettek az idióták az új He-Man soritól.

“A szumó, a vonatok és más hasonlók mellett számos He-Man (és Masters of the Universe, továbbiakban: MOTU) csoport tagja is vagyok, ezért most mesélek egy kicsit.

A MOTU egy bugyuta amerikai rajzfilmsorozat a nyolcvanas évek második feléből. Főhőse He-Man aki civilben Prince Adam, a jóságos király fia, aki ha megfog egy csodatevő kardot, és üvölt, hogy “by the power of Grayskull, illetve hogy “I got the power” akkor egy nagyon kigyúrt, egy szőrös alsónadrág meg egy kis mellkaspáncél kivételével (igen, akkora rejtett gay utalás, hogy a fal adja a másikat) szuperhőssé változik, aki legyakja a főgonosz Skeletort.

A történet és a szereplők pont annyira gagyi, mint amennyire gagyinak hangzik. Maga a sorozat így visszanézve simán a Mattel jól sikerült marketingakciója lehetett, mivel a férfi és a női szereplők is egy-egy formára fröccsönthetők. A fiúk nagyon-nagyon izmosak, a lányok hosszú combú, jó seggű harci Barbie-k. De a lényeg alighanem az lehetett, hogy a fiús anyukákra is nagyon sok babát lehessen rásózni.

Mivel azonban az egykori célközönség mára negyvenéves, a Netflix csinált folytatást. A gyártást Kevin Smith-re (Jay és Néma Bob) bízták, a hangok között Mark Hamill, Sarah Michelle Gellar, Alicia Silverstone, illetve személyes kedvencem a Evil Lynn (a főgonosz csaja) hangját adó Lena Headey. Nyilván ő Cersei Lannisterrel azért elég jól bemelegített a gonosz női szerepbe, de a hangjával konkrétan még egy dimenziót hozzáad az egyébként is összetett karakterhez.

És itt el is érkezünk oda, hogy miért tört ki a rajongók között a parasztgyalázat. A harmincöt évvel ezelőtti mese primkó nyolcvanas évekbeli csihipuhi volt. Negyvenévesen megnézve hemzseg az egész az alkotók homoszexuális vagy szexuális utalásaitól, de kb. mint a Shrek esetében, ezt gyerekként nem lehet észrevenni. (van pl. egy Fisto nevű karakter, hatalmas ököllel…)

Az új filmben kivétel nélkül mindegyik karakter (már amelyek öt percnél többet beszélnek a sorozatban) kilép ebből a kétdimenziós létből. Leglátványosabban a két nő, a “jó” Teela (az eredeti sorozatban He-Man nője, illetve hát ilyen harcostársa) és Evil-Lynn a főgonosz Skeletor ugyanilyenje.

Nem akarom a cselekmény részleteit lelőni, ezért csak annyit, hogy a sorozat igazi főszereplője Teela és nem He-Man. Ráadásul Teela egy ponton a hosszú hajú harci Barbie-ból átváltozik felnyírt hajú, testhez simuló dressz helyett nadrágot és mellényt hordó kemény csajjá, akinek állandó harcostársa egy színesbőrű, afrofizurás geek lány.

Na erre kitört a balhé. A facebookos MOTU-csoportokban elindul a “gilébek ebből a dszopordból” járvány, mert hogy meg van gyalázva a MOTU szellemisége, gagyi a sztori (emlékeztetőül: az original series kb. lehetne a gagyi illusztrációja bármilyen lexikonban, én se kedvelném, ha nem gyerekkori kedvenc lenne), megbzzzzlás fenyeget, elgenderítették, beleinkluzivizáltak oda nem illő karaktereket, bla-bla-bla.

Miközben csináltak egy gagyi régi mesefilmből egy közepesen nézhetőt, nagyszerű szinkronhangokkal. Nem tudom mennyire szórakoztató ez bárkinek, aki nem látta az eredetit, de érdemes megnézni, ilyen limonádé egy estés szórakozásnak tökéletes. És közben lehet röhögni az inceleken, akik a világ férfiait ettől féltik.”

Anori
      Felhasználó
      • LvL.1

xD

gabe82_
      Felhasználó
      • Kommentek: 551
      • LvL.6

18 éve kezdtem a pályafutásomat, a mostani munkakörömben 13 éve vagyok. Azt érzem, hogy mostanra kiégtem, ennek így számomra jövője nincs. Ezért és pár egyéb okból kifolyólag is a váltáson gondolkodom. Beiratkoztam egy képzésre, hogy elvégezzek egy szakmát, aztán meglátom. De az első lépést megtettem…

HolfyTeebee
        Felhasználó
        • Kommentek: 1233
        • LvL.13

Én 10 év vendéglátózás után döntöttem. Szakács voltam. Mai napig imádok főzni, de max a családnak, vagy egy baráti közösségben. Napi 14-16 óra melóval magamra se volt időm heti 6x.

Aztán nemcsak munkát, hanem országot is váltottam 9 és fél éve, azóta boldog vagyok. Sok szerencsét az újrakezdéshez 😉

gabe82_
          Felhasználó
          • LvL.6

Köszi! Meglátjuk, mi lesz belőle, de ha bejön, nem fogok gondolkodni. Igen, a vendéglátás sem egyszerű. Az öcsém pincér, de pár éve váltott. Igaz, nem szakmát, csak országot ő is. Mondjuk napi szinten megy Ausztriába, nincs 1 óra az út. De a fizuja sokkal több és végre el tud menni szabadságra is. Szóval neki is bejött.

Greg
        Felhasználó
        • Kommentek: 3965
        • LvL.31

Ennyi. Ha úgy érzed váltani kell akkor váltani kell. ✌️👍

gabe82_
          Felhasználó
          • LvL.6

Tettek róla az “illetékesek”, hogy úgy érezzem…

Greg
          Felhasználó
          • LvL.31

Igen sajnos ez így szokott lenni… tesznek róla… 😞

Hot Sauce
          Felhasználó
          • Kommentek: 154
          • LvL.2

Hajrá! Ismerősi körben a többségnek jól sült el a váltás, felszabadultak lettek, azt bánták egyedül hogy nem hamarabb léptek ki a megszokottból az ismeretlenbe.

gabe82_
          Felhasználó
          • LvL.6

A saját ismeretségi körömben (sokan a volt kollégám) is ez a helyzet. Nem bánták meg a váltást és mind azt mondják, hogy sokkan nyugodtabban vannak azóta. És nem ritkán a fizu is több. Ezen gondolkoztam én is, hogy jobb lett volna korábban, de így, közel a 40-hez is ez a cél most. Nem látok jövőt a jelenlegi helyemen.

Greg
      Felhasználó
      • LvL.31

Még több kép a: Tégy arcot… topikban.

Greg
      Felhasználó
      • LvL.31

Gengszter fotózás a budai várban.

1,788 hozzászólás mutatása