Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Keresés hírekben
Keresés cikkekben
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
PS5 Tudtad?
PSC Gyorsszavazás
State of Play 2020. augusztus 6.
State of Play 2020. február 25.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
The Game Awards
The Game Awards 2020
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Koronavírus

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kezdőoldal Fórumok Dühöngő Koronavírus

59 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      gabe82_
      Felhasználó
      • Kommentek: 528
      • LvL.6

Este kezdtem a melóhelyen kb. két hét után. Mintha egy másik helyre érkeztem volna. Kötelező kesztyű, maszk, semmi kézfogás, előírt helyiség- és eszközfertőtlenítések, valamint olyan szag, mint egy kórházban.

.

ColdHand
        Felhasználó
        • Kommentek: 3793
        • LvL.31

Nálunk is ezek mennek.

Nem én írom a szabályokat. Én csak kitalálom őket!

Nova
      Felhasználó
      • Kommentek: 1871
      • LvL.19

" I'm my own worst enemy "

Greg
        Felhasználó
        • Kommentek: 3839
        • LvL.31

WTF O.o

LV426

Lackooo
        Felhasználó
        • Kommentek: 2171
        • LvL.22

Na ez már maszk… 😀

PSN ID: Lacek84 -==#1HUN in Dead Nation==-

Aki23
      Felhasználó
      • Kommentek: 1001
      • LvL.11

Amúgy azt hittem fasza lesz itthon karanténban, de amúgy már kezdek kiegni. 4 napja vagyunk itthon igazából levegőzni se megyünk ki, tényleg folyamat lakásba vagyunk és hiába tudok napi 24 játszani, filmezni már elhiszem, h olaszban miért szoknek sokan, hát nem tudom mi lesz később.

gabe82_
        Felhasználó
        • LvL.6

Nekem is kezd kicsit tele lenni a tököm, de úgy ezzel az egésszel. Nem mondom, most inkább örülnék, ha maradhatnék itthon, mert tegnap véget ért a szabim és vele a “jóvilág”. Ma este már egy 14 órás éjszakázással indítok, szóval innentől nem tehetem meg, hogy itthon maradjak. A sport viszont hiányzik. Azért nem kell beszarni, megoldottam egy órás reggeli gyaloglással a közeli kerékpárúton, ahol kb. senkivel nem találkozom közben. Bárki bármit mond, ha teheted, mozdulj ki kicsit valamerre, amerre kevesen járnak, mert azzal csak teszel az egészségedért.

.

Aki23
          Felhasználó
          • LvL.11

Ki fogok szerintem ma is elmegyunk sétálni, amúgy családi ház lenne szerintem leszarnam, de egy panelban bezarva azért elég lehangolo tud lenni, nekem még szabira megy egy hétig utána lehet semmire xD

Névtelen
      Inaktív
      • Kommentek: 390
      • LvL.4
        Sakamoto
        Felhasználó
        • Kommentek: 3013
        • LvL.31

A férfi tette jól, igaza is volt. Végül is nem kapta el a koronát, remekül megelőzte.

VictorVance
      Felhasználó
      • Kommentek: 2597
      • LvL.26

Örülünk?

Fájlok:
      TCr
      Felhasználó
      • Kommentek: 4196
      • LvL.31
      Nova
      Felhasználó
      • Kommentek: 1871
      • LvL.19

Tokyo 2020-as olimpia elhalasztva.

" I'm my own worst enemy "

Sakamoto
        Felhasználó
        • Kommentek: 3013
        • LvL.31

Mára ennél jobb hír nem is kell.

gabe82_
      Felhasználó
      • LvL.6

Vannak vélekedések, melyek szerint a vírus elterjedésében a kínai kormány keze van. Az ok: a közelmúltban zajlottak radikális megmozdulások, demonstrációk. Tartottak tőle, hogy ezek az erőszakos tüntetések veszélyes mértékben elterjednek az ország területén. A tüntetések pedig annál nagyobb veszélyt jelentenek a hatalomra, minél nagyobb tömegek vesznek rajtuk részt. Kellet valami, ami hatásosan bevethető az elégedetlenkedő nép ellen. Ami elveszi az emberek kedvét, hogy tömegbe verődjenek. Semmi kétség, a koronavírus elég hatékonynak bizonyult, és jókor jött a kínai kormány számára…
      Egy másik lehetséges forgatókönyv szerint az USA keze lehet a dologban, ugyanis egy ideje már kereskedelmi háborúban áll Kínával. Veszélyt jelent rá nézve már nem csupán gazdaságilag, hanem katonailag is. Egy ilyen vírus, és a vele járó pánik a kínai gazdaságban is komoly károkat okozhat, ami akár térdre is kényszerítheti az országot.
      Egy további elgondolkodtató adalék, hogy a Bill & Melinda Gates Alapítvány évek óta érintett az oltóanyag-bizniszben. Érdekes egybeesés, hogy 2019. októberében ők szerveztek egy szimulációt (Event 201), melyen egy halálos vírus elterjedését, és annak lehetséges pusztítását modellezték. Micsoda véletlen, hogy a szimulációra választott “szereplő” a koronavírus egyik változata volt…

Mindenki vigyázzon magára, én is azt teszem.

.

Fájlok:
        KaiRong
        Felhasználó
        • Kommentek: 1189
        • LvL.12

“Semmi kétség, a koronavírus elég hatékonynak bizonyult, és jókor jött a kínai kormány számára…”

Ja, persze, végülis csak egy akkora óriási középosztálybeli backlash lett belőle, hogy szerencsétlen Xi Jinping egy hónapig ki se merte dugni az orrát a nép elé, nehogy “az égi megbizatás” (tianming) meginogjon a nép szemében, és az ő, valamint a KKP gyengeségét lássák a sztoriban. Szerencsétlen Li Keqiang miniszterelnök vitte el a balhét az első hónapban, még a kínai újévi ünnepségen se mondott a Xi Jinping beszédet, amivel egy nagyon sokévtizedes tradíciót tört meg. Ez a teória a nettó bullshit, amit egy olyan nyugati kezdett el terjeszteni, akinek gőze sincs arról, hogy Kína hogy működik. Ezek a “radikális tömegmegmozdulások” is Hong Kongra korlátozódnak, ami egy teljesen más tőről eredő, 1997 óta fennálló lokális issue, amit ráadásul nem is oldott meg a vírus.

Vannak ennél cifrább teóriák is – mikor jöttek a hírek, hogy néhányan újrafertőzödtek, akkor kapott több országban is lángra az a teória, hogy ez egy mesterséges vírus, ami az influenza és az AIDS keresztezéséből jött létre, és hogy hiába kapod el egyszer, mindig újrafertőződhetsz mert nem ad immunitást 😀 De nyilván ez is kamu.

Szerintem lehet megbarátkozni azzal a gondolattal, hogy a globalizáció és urbanizáció okozta klímahelyzet még több ilyen komoly csúfságot fog a felszínre hozni. Lásd pl. az antarktiszi jégtakaró olvadásával kapcsolatban több neves tudós is pedzegeti, hogy évezredekkel ezelőtt hibernált mikroorganizmusok jöhetnek majd elő, ezek között pedig simán lehet vírus meg baktérium is.

物の哀れ

• A hozzászólás módosításra került: 11 months, 2 hét telt el-KaiRong.
          kobe
          Felhasználó
          • Kommentek: 101
          • LvL.2

“Lásd pl. az antarktiszi jégtakaró olvadásával kapcsolatban több neves tudós is pedzegeti, hogy évezredekkel ezelőtt hibernált mikroorganizmusok jöhetnek majd elő, ezek között pedig simán lehet vírus meg baktérium is.”

Pontosan. Erről van szó.

Put me on a pedestal and I’ll only disappoint you.

Aki23
        Felhasználó
        • LvL.11

Annyira szeretem ezeket, főleg mivel kis millió különböző terjeng a neten és mindenki a saját igazát szórja mindenfele. Amúgy rengeteg dologra vannak már szimulációk mivel az ember szeretne fel készülni arra amire alap esetben nem tudna, földrengés, árvíz, atomcsapasokrol is vannak szimulációk, gondolom minden amerikai tornádót is Kína küld oda. A másik, h sokan azzal jönnek, h évszazadok óta azt eszik persze eddig nem történt semmi, istenem, mintha evolúció se létezne meg semmi. Az a gond, h ezek az elméletek is ezer sebből véreznek, sokszor szimplán olyan hülyeségek vannak beállítva ténynek ami közel se az. X ember vuhanban járt y hónapja és pont a vírus labor előtt mentek el z időben, tuti, h vmi köze van hozzá.

VictorVance
          Felhasználó
          • Kommentek: 2597
          • LvL.26

Úgysem fogjuk megtudni az igazságot, így szerintem felesleges összeesküvés-elméleteket gyártani.

Örülünk?

59 hozzászólás mutatása