Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Keresés hírekben
Keresés cikkekben
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
EA Play Live 2021
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Future Games Show: Spring Showcase
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Gamescom 2021
Gamescom 2021 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
PS5 Tudtad?
PSC Gyorsszavazás
State of Play 2020. augusztus 6.
State of Play 2020. február 25.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
The Game Awards
The Game Awards 2020
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

High Definition Video

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Kezdőoldal Fórumok Audio & Video High Definition Video

2,123 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      Lotar
      Felhasználó
      • Kommentek: 906
      • LvL.10

Laptopot vennék, 200 körül. Help kellene. Vhol vmi jó akció? Köszi

cervezas90
      Felhasználó
      • Kommentek: 1950
      • LvL.20

itt még csak zöld szerda van,a sony xh 9096 most 1000euró az 55ös,pár napja még 5 év garanciával 1150 volt.Azt jobban megérte volna,mert a plusz 3 év garancia 188 euró…ps plusz 1 év most is benne van

WhiteWolf
      Felhasználó
      • Kommentek: 406
      • LvL.5

Media Marktnal mindjárt kezdődnek a BLack Friday napok, de a Sony 55 XH 90xx-t már előre leakciózták 250k-ra!!! nem gyenge akció, ennyiért kurvára megéri. Én 65-ösre vadászom, annak sajna még nem esett le az ára.

• A hozzászólás módosításra került: 6 months, 1 hét telt el-WhiteWolf.
      cervezas90
      Felhasználó
      • Kommentek: 1950
      • LvL.20

Nekem,amikor még jótállás alatt elromlott a 800€s lg,házhoz jött a szaki,elvitte,megcsinálta,visszahozta,a gyereknek még a ps4et is bekötötte,mert én melóban voltam:)Szóval korrektek voltak.Sajnos a gari lejárt,a hiba ugyanúgy,és ugyanaz visszajött,javíttatni nem tudom a közelben sehol,meglatom mi lesz,de már nézelődök.Eddig sony kd xh9096,ami 1250€,de ilyen-olyan akcióban 5 év garanciával,ps plusz 1 évvel most olyan 1150re kijön.Azon filózok,hogy megvegyem,vagy ugye lassan blekkfrajdej,karácsony stb.Majd meglátom.A másik az lg cx 55 valami oled,csakhát ez az lg nem jött be,ami van.Tetszene az oled,csak amilyen pechem van biztos beég,meg picit zavar,hogy nincs benne dts….meglátjuk

LaXiKa
      Felhasználó
      • Kommentek: 393
      • LvL.4

Visszajött a az NU8000 a szervízből 3 hét!!! után, és amellett hogy konkrétan be sem kapcsolták (még arra se vették a fáradságot, hogy gyári beállítoskat nyomjanak rajta, hogy úgy tűnjön csináltak rajta vmit. az itthoni wifire rögtön csatlakozott ami azért szép, mert ha csa egyszer is más hálózatra mész, elveszíti a jelszót ergo nem nézték meg ami miatt bevitték csak porosodott egy sarokban), legalább egy jó 2 centis karcolást basztak a tv képernyőjébe a jobb szélén!!! természetesen nem elérhetőek azóta, megálláy nélkül hívom őket és sose veszi fel senki.

Azt hiszem sose veszek többet samsung cuccot és nem a márka miatt, mert azzal sztem nincsen baj, hanem a tipikusan magyar leszarom stílusú okádék szervíz miatt.

eléggé ki van a fatyom hogy Őszinte legyek.

Rockstar69
        Felhasználó
        • Kommentek: 757
        • LvL.8

A Sony telefonos részlegének is gusztustalan egy szervize van. Volt, hogy felpuffadt akkumulátorral küldték vissza a telefont. De tényleg érthetetlen, hogy ilyen giga cégek ilyenek szarakodnak. Komolyan mondom még a Lidl is jobb. Igaz csak egy 8000 forintos sütővel volt baj, de szó nélkül visszaadták a pénzt, nem baszakodtak.

TCr
        Felhasználó
        • Kommentek: 4196
        • LvL.31

“Kinőtte” a szerviz az ügyfélcentrikusságot, igazi szarfaszú semmirekellő banda lett. Máshonnan is hallottam hasonló sztorikat. Nekem egyszer még régen volt velük dolgom, akkor 1,5-2 hét után szó nélkül adták a csereutalványt. Azóta az áraik is elszálltak és a szerviz is buzi lett.

probi
          Felhasználó
          • Kommentek: 456
          • LvL.5

Sajnos ugyanez elmondható a Sony Magyarországról is, az igénytelenség csúcsa. Nem tudom ezt hogyan engedhetik meg maguknak ezek a hivatalos márkaszervizek. Elég csak kirakni a cégnevet a falra és indulhat a biznisz.

Kenshinxxx
          Felhasználó
          • Kommentek: 625
          • LvL.7

Őket meg kell, hogy védjem. Akit hozzám kiküldtek az nagyon rendes, korrekt és segítőkész volt. Hozzáteszem, ez egy külső cég, aki a Sony-nak javít. Több is van, a hivatalos Sony oldal irányított hozzájuk (valami XI. kerületi cég).

Bátran merem ajánlani, ha valakinek szüksége lenne rá.

Nálam nyáron volt gond, de azóta hibátlan a készülék.

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Szerencsére még nem volt velük dolgom.

RajkoS
      Felhasználó
      • Kommentek: 8
      • LvL.1

Kis kiegészítés az előző irományomhoz.

Gondolom az várható, hogy a hdmi 2.1 megjelenik a közel jövőben 55 col alatt is.

RajkoS
      Felhasználó
      • LvL.1

Helló Mindenkinek!

Egy kérdésem lenne hozzátok! Szeretnék Tv-t cserélni. Jelenleg egy régi Samsung FHDt használok 32 colban. Vágynék a 4kra és a jó képre ha már van mellette egy Ps4 pro! Tervezem a ps5 beszerzését is valamikor a jövő év első felében. Tehát leginkább játékra szeretném és némi filmezésre.

Régóta szemezek a Sony xh9005-el. De csak a 49 colos verzióval. A kérdés az hogy ha jól láttam akkor ebben nincs hdmi 2.1 csak a nagyobb méretekben. A jövőt tekintve szerintetek mennyire lehet majd probléma a hdmi 2.1 hiányának?

Vagy esetleg más alternatívát tudtok ajánlani ami megáll olyan 1000 euró környékén? Ha lényegesen olcsóbb az nem baj csak minőségben jó legyen és nincs helyem 50 collnál nagyobbra.

Előre is köszönöm a segítséget.

TCr
        Felhasználó
        • LvL.31

5″-lal sem tudsz fölé menni?

A Sony 55XH9096 lenne a te tévéd, de sajnos nincs 49″ méretben.

Frissítéssel megkapja a HDMI 2.1 szabványt (vagy már meg is kapta), jó az input lagja, FALD háttérvilágítás.

Sajnos az ára még kicsit húzós.

RajkoS
          Felhasználó
          • LvL.1

Boccs elirtam nem 9005 hanem 49XH9505

Amúgy miben különböznek ezek a típusok? Az oké hogy 9es széria de mit jelöl a többi? 9505,9096…

Zsubi
          Felhasználó
          • Kommentek: 1485
          • LvL.15

Az X a 4K TV, a mögötte lévő betű jelöli az évjáratot, ami 2020-ban a H, 2019-ben a G volt, stb. Utána az első szám a hmmm.. legyen széria (7, 8, 9). A második szám a szérián belül a tudás(?). Ez általában 0,3 és 5. Minél magasabb, annál jobb a TV. Az utolsó kettő a TV és a talp színét jelöli, nagy jelentősége nincs.
          Idén a 9505 a csúcs, de nincs benne 2.1-es HDMI, így játékra nem ez való. Viszont filmekhez az egyik legjobb TV. Játékhoz a 90xx-esek valók, de ez csak 55″-tól felfelé létezik, tehát nem olcsó. Novemberben (Joy kupon hétvége, aztán black friday) szinte biztos, hogy kapható lesz megint 305ezer Ft környékén, de az új konzolok miatt akár egy komolyabb 299-es ár is befigyelhet.

RajkoS
          Felhasználó
          • LvL.1

Köszönöm a típus számos eligazítást neked!

LaXiKa
      Felhasználó
      • LvL.4

no hát egy kis élménybeszámoló az ec 715-ről:

Már a csomagolás kinézete és kivitele is, igényes, és egyszerűen szétszdehető. nem kellett a tv-t kiemelni a csomagból, a csomagot lehetett leemelni magáról a tv-ről. az “összeszerelés” nem tartott sokáig, hiszen össz a talpat kellett felrakni.

Első blikkre ez a tv batár nagy! de éppen ez a jó, ez a megfelelő méret a nappalinkba! A tv nagyon igényesen van összerakva, látszik rajta a jó minőség, nem hat bazárinak. A távkapcsoló egyszerű, semmi extra, az nu 8000-hez képes annyival lemarad, hogy ne BT-n kommunikál, hanem klasszik rf-en, de sebaj. legalább van dedikált netflix gomb, hurrá 😀

első bekapcsoláskor megindul a szokásos beállítás. pár perc alatt kész is, és bent is vaygunk a főmenüben. már out of the box is elég korrekt a kép és a szín, de azért látszik, hogy lehet rajta tökéletesíteni, aminek neki is kezdtem. gyors beállítottam, majd elkezdtem nézni a kezelőfelületet.

Nem rossz ez az android tv, de tényleg kicsit lassúcska, legalábbis az nu8000-em tizenjéhez képest. ettől függetlenül eléggé magától értetődően megtalálható minden, nem kell órákat keresgélni, minden kézre áll.

Kezdjünk neki a tesztelésnek!

Első körben netflix anyagokat pakoltam rá, megnézni, hogy mi, hogyan is néz ki, milyen a szín, milyen a kontraszt a fekete stb. én nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség lesz az nu 8000 és eközött az ec715 között, de azt kell mondjam, hogy a tcl messze szebb és komplettebb képet ad mint a samu. our planet-nél az államat kerestem, annyira gyönyörűen részletgazdag minden, a színek pompásak, a sötét részeknél, is minden jól kivehető panasz nem lehet rá. jött az altered carbon, és annak is a sötétebb jelenetei. a feketék szinte mindenhol teljesen korrekt, néhány jelenetnél kisebb szürkülést láttam a fekete helyett, de nem vészes.

vinyót előszedtem, és mivel android tv-ről van szó, a kodit le is töltöttem gyorsan médialejátszónak. első körben klasszik 480p home video-val kezdtem. nem gondoltam volna, de elég szép és a mérethez képest korrektül kinéző képet kaptam. mivel dvd anyagom nincsen azt nem tudtam megnézni rajta, 720p anyagot ugyancsak nem, így következett az 1080p blu ray anyag. csak úgy mint a netflix anyagok esetében, itt is gyönyörű összképet kaptam, panaszra nincs ok. a gond a nagyobb bitrátájú 4k anyagokkal van, na nem a képminőséggel van gond, hanem magával a lejátszással. az első 10-15 mp után a kép megfagy, majd ugrál, majd leáll a video teljes mértékben. kisebb bitrátájú spiderman into the spiderverse viszont minden gond nélkül megy, a látvány pedig álleejető, egyszerűen mesés!

A hanggal nincsen semmi extra, kellemesen szól, természetesen nagy mélyekkel nem fogunk találkozni, de tv hangszóróhoz teljesen korrekt. A különböző preset hangbeállítások jól működnek, és hűek a nevükhöz.

Legutoljára a számomra talán legfontosabb részt néztem meg, ez pedig nem más, mint a videojáték. Az kicsit bosszantó, hogy a game mód nem kapcsol be automatikusan, ha valamelyik konzol forrására megyek, hanem ezt manuálisan kell ki be kapcsolgatni. Az nu8000 ezt mindig intelligensen megoldotta, de ennyit talán el lehet nézni. mind a switch, mind a ps gyönyörű ahogy kinéz, talán itt lehet a legnagyobb különbséget látni a két készülék között. az ec715 fényévekkel szebb képet ad összeségében, és nem mellesleg az input lag is érezhetően alacsonyabb, pedig a samunak sem volt magas.

Összeségében nagyon jó vétel volt ez a batár dög, főleg ezen az áron. csak ajánlani tudom annak, aki ekkora méretben gondolkodik.

TCr
        Felhasználó
        • LvL.31

Nincs rá lehetőség, hogy forrásváltásnál eleve valami játék legyen megadva és így automatikusan bekapcsoljon a game mód? Képi profilra, vagy valami ilyesmire gondolok.

Sony-nál legalábbis így van.

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

igen, samunál is így, de itt sajnos semmilyen lehetősévg nincs rá. pedig a tv tudja, hogy konzolról van szó, mégsem áll át game módba. de mondom legnagyobb bajom ez legyen a képminőség kárpótol!

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Jut eszembe, milyen képjavító miatt érdemes állandóan kikapcsolgatni a játék módot?

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Mozgás milyen 24p tartalmaknál, interpoláció nélkül?

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

ezt nem igazán néztem hogy őszinte legyek. ennyire mélyen nem mentem bele.

2,123 hozzászólás mutatása