Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Keresés hírekben
Keresés cikkekben
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
State of Play 2020. augusztus 6.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show 2020 Online
Ubisoft Forward

High Definition Video

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Fórumok Audio & Video High Definition Video

2,117 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      RajkoS
      Felhasználó
      • Kommentek: 4
      • LvL.1

Helló Mindenkinek!

Egy kérdésem lenne hozzátok! Szeretnék Tv-t cserélni. Jelenleg egy régi Samsung FHDt használok 32 colban. Vágynék a 4kra és a jó képre ha már van mellette egy Ps4 pro! Tervezem a ps5 beszerzését is valamikor a jövő év első felében. Tehát leginkább játékra szeretném és némi filmezésre.

Régóta szemezek a Sony xh9005-el. De csak a 49 colos verzióval. A kérdés az hogy ha jól láttam akkor ebben nincs hdmi 2.1 csak a nagyobb méretekben. A jövőt tekintve szerintetek mennyire lehet majd probléma a hdmi 2.1 hiányának?

Vagy esetleg más alternatívát tudtok ajánlani ami megáll olyan 1000 euró környékén? Ha lényegesen olcsóbb az nem baj csak minőségben jó legyen és nincs helyem 50 collnál nagyobbra.

Előre is köszönöm a segítséget.

TCr
        Felhasználó
        • Kommentek: 4186
        • LvL.31

5″-lal sem tudsz fölé menni?

A Sony 55XH9096 lenne a te tévéd, de sajnos nincs 49″ méretben.

Frissítéssel megkapja a HDMI 2.1 szabványt (vagy már meg is kapta), jó az input lagja, FALD háttérvilágítás.

Sajnos az ára még kicsit húzós.

"Mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!"

RajkoS
          Felhasználó
          • Kommentek: 4
          • LvL.1

Boccs elirtam nem 9005 hanem 49XH9505

Amúgy miben különböznek ezek a típusok? Az oké hogy 9es széria de mit jelöl a többi? 9505,9096…

Zsubi
          Felhasználó
          • Kommentek: 1483
          • LvL.15

Az X a 4K TV, a mögötte lévő betű jelöli az évjáratot, ami 2020-ban a H, 2019-ben a G volt, stb. Utána az első szám a hmmm.. legyen széria (7, 8, 9). A második szám a szérián belül a tudás(?). Ez általában 0,3 és 5. Minél magasabb, annál jobb a TV. Az utolsó kettő a TV és a talp színét jelöli, nagy jelentősége nincs.
          Idén a 9505 a csúcs, de nincs benne 2.1-es HDMI, így játékra nem ez való. Viszont filmekhez az egyik legjobb TV. Játékhoz a 90xx-esek valók, de ez csak 55″-tól felfelé létezik, tehát nem olcsó. Novemberben (Joy kupon hétvége, aztán black friday) szinte biztos, hogy kapható lesz megint 305ezer Ft környékén, de az új konzolok miatt akár egy komolyabb 299-es ár is befigyelhet.

Gyűjtői kiadások: http://mycollection.blog.hu

LaXiKa
      Felhasználó
      • Kommentek: 387
      • LvL.4

no hát egy kis élménybeszámoló az ec 715-ről:

Már a csomagolás kinézete és kivitele is, igényes, és egyszerűen szétszdehető. nem kellett a tv-t kiemelni a csomagból, a csomagot lehetett leemelni magáról a tv-ről. az “összeszerelés” nem tartott sokáig, hiszen össz a talpat kellett felrakni.

Első blikkre ez a tv batár nagy! de éppen ez a jó, ez a megfelelő méret a nappalinkba! A tv nagyon igényesen van összerakva, látszik rajta a jó minőség, nem hat bazárinak. A távkapcsoló egyszerű, semmi extra, az nu 8000-hez képes annyival lemarad, hogy ne BT-n kommunikál, hanem klasszik rf-en, de sebaj. legalább van dedikált netflix gomb, hurrá 😀

első bekapcsoláskor megindul a szokásos beállítás. pár perc alatt kész is, és bent is vaygunk a főmenüben. már out of the box is elég korrekt a kép és a szín, de azért látszik, hogy lehet rajta tökéletesíteni, aminek neki is kezdtem. gyors beállítottam, majd elkezdtem nézni a kezelőfelületet.

Nem rossz ez az android tv, de tényleg kicsit lassúcska, legalábbis az nu8000-em tizenjéhez képest. ettől függetlenül eléggé magától értetődően megtalálható minden, nem kell órákat keresgélni, minden kézre áll.

Kezdjünk neki a tesztelésnek!

Első körben netflix anyagokat pakoltam rá, megnézni, hogy mi, hogyan is néz ki, milyen a szín, milyen a kontraszt a fekete stb. én nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség lesz az nu 8000 és eközött az ec715 között, de azt kell mondjam, hogy a tcl messze szebb és komplettebb képet ad mint a samu. our planet-nél az államat kerestem, annyira gyönyörűen részletgazdag minden, a színek pompásak, a sötét részeknél, is minden jól kivehető panasz nem lehet rá. jött az altered carbon, és annak is a sötétebb jelenetei. a feketék szinte mindenhol teljesen korrekt, néhány jelenetnél kisebb szürkülést láttam a fekete helyett, de nem vészes.

vinyót előszedtem, és mivel android tv-ről van szó, a kodit le is töltöttem gyorsan médialejátszónak. első körben klasszik 480p home video-val kezdtem. nem gondoltam volna, de elég szép és a mérethez képest korrektül kinéző képet kaptam. mivel dvd anyagom nincsen azt nem tudtam megnézni rajta, 720p anyagot ugyancsak nem, így következett az 1080p blu ray anyag. csak úgy mint a netflix anyagok esetében, itt is gyönyörű összképet kaptam, panaszra nincs ok. a gond a nagyobb bitrátájú 4k anyagokkal van, na nem a képminőséggel van gond, hanem magával a lejátszással. az első 10-15 mp után a kép megfagy, majd ugrál, majd leáll a video teljes mértékben. kisebb bitrátájú spiderman into the spiderverse viszont minden gond nélkül megy, a látvány pedig álleejető, egyszerűen mesés!

A hanggal nincsen semmi extra, kellemesen szól, természetesen nagy mélyekkel nem fogunk találkozni, de tv hangszóróhoz teljesen korrekt. A különböző preset hangbeállítások jól működnek, és hűek a nevükhöz.

Legutoljára a számomra talán legfontosabb részt néztem meg, ez pedig nem más, mint a videojáték. Az kicsit bosszantó, hogy a game mód nem kapcsol be automatikusan, ha valamelyik konzol forrására megyek, hanem ezt manuálisan kell ki be kapcsolgatni. Az nu8000 ezt mindig intelligensen megoldotta, de ennyit talán el lehet nézni. mind a switch, mind a ps gyönyörű ahogy kinéz, talán itt lehet a legnagyobb különbséget látni a két készülék között. az ec715 fényévekkel szebb képet ad összeségében, és nem mellesleg az input lag is érezhetően alacsonyabb, pedig a samunak sem volt magas.

Összeségében nagyon jó vétel volt ez a batár dög, főleg ezen az áron. csak ajánlani tudom annak, aki ekkora méretben gondolkodik.

PSN ID: LaXiKa_hun

TCr
        Felhasználó
        • LvL.31

Nincs rá lehetőség, hogy forrásváltásnál eleve valami játék legyen megadva és így automatikusan bekapcsoljon a game mód? Képi profilra, vagy valami ilyesmire gondolok.

Sony-nál legalábbis így van.

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

igen, samunál is így, de itt sajnos semmilyen lehetősévg nincs rá. pedig a tv tudja, hogy konzolról van szó, mégsem áll át game módba. de mondom legnagyobb bajom ez legyen a képminőség kárpótol!

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Jut eszembe, milyen képjavító miatt érdemes állandóan kikapcsolgatni a játék módot?

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Mozgás milyen 24p tartalmaknál, interpoláció nélkül?

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

ezt nem igazán néztem hogy őszinte legyek. ennyire mélyen nem mentem bele.

LaXiKa
      Felhasználó
      • LvL.4

hát egyelőre nem akar adni utalványt a samu, hanem be akarják vizsgálni a tv-t. az azért lesz jó, mert eddig bármikor magyaráztam a szervizeseknek mi a baj, egyik sem fogta fel, és állandóan azt kérdezték hogy mobilnetet próbáltam-e. kérdem hogy ha a wifi nem működik a tv-ben akkor minek? hát semmilyen hálózatot nem lát! a bajom az, hogy elég hektikusan szarik be ez a genyó, és tuti mikor elviszik akkor gond nélkül fog náluk menni és visszaküldik, hogy semmi baja mivel általában én ennyire szerencsés vagyok…

• A hozzászólás módosításra került: 2 hét, 1 nap telt el-LaXiKa.
        TCr
        Felhasználó
        • LvL.31

Ne hagyd magad.

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

semmiképp sem. amint előjön a baj megint, ki se kapcsolom a tv-t, hogy lássák saját szemükkel mi van, mert video alapján nem akatnak hinni nekem úgy néz ki. közben megérkezett az ec715. most próbálgatom, kalibrálom.

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Véleményt várunk. 🙂

LaXiKa
      Felhasználó
      • LvL.4

nem telt el 3 nap, hogy megint kicerélték a komplett alaplapot a tv-n (ez volt a 3. alaplap a tv-ben már) és megfint szar. megint nem megy a wifi modul. beszarok. és egy hónap múlva lejár a gar. Nem gond, kértem csereutalványt, szerintem meg is adják, mert azért ez elég meleg, hogy 3 napot se bírt már a tv, és ismét szar. kicsit azért kiborító, hogy őszinte legyek.

TCr
        Felhasználó
        • LvL.31

A csereutalvánnyal járnál a legjobban.

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

persze, azért is kérvényeztem rögtön. ha csak samut vehetek megint, akkor egy q80t jönne ki ami azért nem olyan rossz, főleg nu 8000-hez képest. majd kiderül hamarosan. majd beszámolok.

Zsubi
          Felhasználó
          • LvL.15

A csereutalványt arra váltod be, amire akarod az adott kereskedőnél.

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

Hat Zsubi ha meg ott vagy a corvinban akkor hozzad mennek. Mar ez neked er barmit is bonuszban. Ebben nem voltam biztos hogy meg mindig igy van hogy barmit vehetsz belole

Zsubi
          Felhasználó
          • LvL.15

Még ott vagyok. Érdemes megvárni most a kuponos hétvégét, talán lesznek jó áron QLED Samu TV-k. A csereutalványra akár még pénzt is adnak vissza (tehát mi is, csak nem szeretjük 🙂 ), vagy ha nem kapsz idegrángást a hiteltől, akkor abba is be lehet számolni, aztán viszel egy Q95-öt. 😀

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

hitel nálam nem játszik, főleg nem szórakoztató elektronikára, de köszi a tippet.

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

mindeközben berendeltem a 65ec715-öt pont negyed órával azelőtt, hogy megint beszart a wifi. elég murphy. 😀

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Most találtam:

https://prohardver.hu/teszt/tcl_c715_qled_4k_teve/kepminoseg.html

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Végigolvastam, ritka szar “teszt”, teli ellentmondással és egy orbitális ökörséggel.

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Megsértődött. 😀

Akkor lemondod a TCL-t?

Vagy megvárod a Q80-at és amelyik jobban tetszik, az marad?

LaXiKa
          Felhasználó
          • LvL.4

Ez jo kerdes. Lehet marad mind2. A tcl-t a vodatol tudom rendelni uh ott a csereutalvany nem mervado. Meg 2 evre lenne havi 10 ropi igy nem razna. Es nagyon bizergalja a fosomat ez a tcl. Nagyon kivancsi vagyok ra!

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Akkor majd számolj be róla. 🙂

Zsubi
      Felhasználó
      • LvL.15

Hisense-szel van már tapasztalatotok? Nem rég kezdtük el árulni, sajnos a boltba csak a gagyi széria jutott, de vannak elég jó QLED TV-ik. A 8-as széria 55-ös méretben 132 zónás FALD-dal rendelkezik és alig 250ezer forint. Persze nem 10 bites (8bit+FRC) a panel, nincs 2.1-es HDMI rajta és a teszteket olvasva a mozgásmegjelenítés sem a a legjobb, de ilyen árkategóriában nincs még egy ilyen tudású TV. Esetleg a TCL, de olyat még nem láttam élőben.

WhiteWolf
      Felhasználó
      • Kommentek: 396
      • LvL.4

Látta már valaki a Sony új XH9000-es tv-jét? Hozza a XF9000 vagy a tavalyi XG9500 szintjét?

Zsubi
        Felhasználó
        • LvL.15

Még nem, de mindenhol nagyon dicsérik, az OLED után a legjobb ár-érték arányú TV a nextgen gépekhez.

TCr
        Felhasználó
        • LvL.31

Én csak áruházi körülmények között, úgyhogy az semennyire sem mérvadó.

HUN_hatrix
      Felhasználó
      • Kommentek: 7904
      • LvL.31

Hmmmm lentebb olvastam… még mindig vannak beégések a TV-knél?

Mert nekem 9 éves LCD-m van, de nekem ennél már nincs beégés pedig van benne 1400 óra Monster Hunter, meg pár ezer óra Battlefield… stb.

Azt hittem Ledeknél ez már végkép eltűnt. Ezek szerint mégse?

PSN ID: HUN_hatrixx ... Nincs hiszti! 😉

Hot Sauce
        Felhasználó
        • Kommentek: 129
        • LvL.2

Egyedül az OLEDeknél van beégés, az egy másik technológia. Pár évvel ezelőtt sokkal vészesebb volt, egyáltalán nem volt ajánlott videojátékhoz, a mostaniak már jobban bírják, de azért extrémebb helyzetekben azok sem.

LCD-nél, LEDnél, QLEDnél nincs és nem is volt. Utoljára a plazmáknál volt ilyen veszély. Ez már csak ilyen. Pont azok a technológiák vannak leginkább veszélynek kitéve, amelyeken a legszebb a kép. Mert az OLED is magasan ver mindent, ami nem OLED. Én beruháztam rá, mert kellőképpen változatos tartalmakat fogok nézni rajta. Végigviszek egy játékot, aztán jön a következő. De akinek mindig ugyanaz megy, az veszélyes.

nem szósz, hanem száúcse

• A hozzászólás módosításra került: 3 hét, 6 nap telt el-Hot Sauce.
          gugello
          Felhasználó
          • Kommentek: 1560
          • LvL.16

Ezzel vitatkoznék, az oled tévék nagyon precízek, mivel egyenként kikapcsolható pixelek baromi jó feketét tudnak, viszont a fekete közeli árnyalatokban még mindig nem tökéletesek! A szín, ami kb. 300 nitig korrekt, viszont afölött már bekapcsol egy fehér alpixel ami színszaturáció vesztést okoz! Annó én is oledet akartam, de a prémium led lcd tévék valódi rgb színskálát tudnak még 1000 nit fölött!

- úgy is be kapcsolom a péest -

Hot Sauce
          Felhasználó
          • LvL.2

Erről a színszaturáció vesztésről még nem hallottam, lehet csak a régebbieknél probléma? Mindenesetre ez a hátrány egyedül napközben napsütötte világos szobában jöhet csak ki, aki besötétít vagy este játszik, az eleve nem nézi abban a helyzetben már vakítónak számító fényerővel a TV-t, amiben ezek a Samsung QLED-ek a legjobban tündökölnek. Tehát komolyan, 1000 nit kit érdekel, hacsak nem délben nézed és 6 ablakból süt be a nap, egyenesen rá a TV képernyőre? 😀 Én szerintem kb 100 nittel használom, igaz sötétben.

nem szósz, hanem száúcse

gugello
          Felhasználó
          • Kommentek: 1560
          • LvL.16

1000 nit fölötti led lcd tévék és nem Samsung qled, mert vannak olyan premium samuk, amik kb. 5 mp-ig képesek tartani az 1000 nitet 10%-os ablakban, majd szépen lecsökkennek 800-500 nitig! A valódi hdr 1000 nitél kezdődnek, olyan hatásosak, hogy félelmetes, teljesen elvarázsol egy filmnél vagy egy játéknál! 🙂

- úgy is be kapcsolom a péest -

drasztikus
      Felhasználó
      • Kommentek: 44
      • LvL.1

Szervusztok,szep estet mindenkinek,nem jartam feletek megint kb 2 eve :(,remelem mindenki jol van,egeszseges es hordja a maszkjat:)
      Naszoval,megintcsak abszolut kiestem a temabol,fiam ugyanakkor felult a ps5 hypera,erdeklodnek milyen televiziot ajanlanatok. 350-500 kozotti a budzse,tehat 1000-maximum 1500 euro a tv-re.
      Fontos lenne: egyertelmuen ps5 “kompatibilis”, 55 colos,kisebb ne,nagyobb se nagyon
      Sony,lg,samsung elonyben.Tudom nehez es osszetett,de ha par tipust ajanlanatok le tudnam szukiteni a dolgot,nagyon megkoszonnem.
      Elore is hala….

Hot Sauce
        Felhasználó
        • LvL.2

55″-ben: ha sötét, vagy félsötét szobába kell, és nem fogsz kíméletlenül sokat játszani rajta (ezer óra nagyságrendben ugyanazzal a játékkal, aminek van statikus kijelző eleme), akkor simán bőven az LG OLED CX a legjobb amit kaphatsz minden tekintetben. B9 van lényegesen olcsóbban, és talán annyival nem gyengébb, amennyivel olcsóbb.

Ha véletlenül kaphatsz még C9-et a CX-nél olcsóbban és újonnan, akkor arra csapj le.

Ha viszont világos szobába használod, tehát szükség van a nagy fényerőre és többet fogsz videojátékkal játszani, mint egy átlag gamer, tehát ilyen napi 8-10 órákat, ráadásul hónapokon keresztül ugyanazzal a játékkal (tehát a gyakorlatban: rá vagy kattanva egy játéknak a multiplayer módjára amibe ezer órán felül tolsz bele), akkor nagy az esélye a beégésnek. Ebben az esetben OLED nem ajánlott, én egy Samsung Q90T-t ajánlok, vagy esetleg ha sokkal olcsóbb, akkor Q80T-t. Esetleg Sony XH9005, ha nem drágább, mint a Q80T.

Ha a 65″ méret is szóba jöhet, akkor LG OLED B9-et most még elcsíphetsz jutányos áron sötét szobába, a rászánt összeged felső határáért, én éppen így tettem. Annyira nem szép, mint a CX, de nagyobb.

nem szósz, hanem száúcse

drasztikus
          Felhasználó
          • Kommentek: 44
          • LvL.1

Koszonom szepen a gyors valaszt es leirast.szoba vilagos,neztem a q90 samsungot,az 55os meg kereten belul lenne eppen hogy.
          Utolso kerdesem mint laikus,ma este belevetem magam a reszletekbe,de pillanatnyilag egy
          50uk6470plc tulaja vagyok.erdemes egyaltalan mar azonnal lecserelni,kvazi tenylegesen egetvero a kulonbseg a 2 keszulek kozott? Megegyszer elnezest a noob kerdesekert,de mas elfoglaltsagok miatt kiesett ugy 3 év az iparbol.koszi elore is

TCr
          Felhasználó
          • LvL.31

Konkrétan ég és föld a különbség a belépő, IPS paneles LG és Q90 között.

Hot Sauce
          Felhasználó
          • LvL.2

Ez szubjektív, szerintem nagy a különbség. Q90T a legjobb QLED ami kapható. Q95T gyakorlatilag ugyanaz, ha véletlenül azt látsz olcsóbban, arra érdemes lecsapni. Q90R tavalyi modell, annak kicsivel még szebb a képe, viszont nem rendelkezik HDMI 2.1 kimenettel, csak 2.0-val, ami a jövőt illetően hátrányos lehet, pl a PS5 is kihasználhatja a HDMI 2.1 előnyeit a 2.0-hoz képest.

nem szósz, hanem száúcse

• A hozzászólás módosításra került: 3 hét, 6 nap telt el-Hot Sauce.
2,117 hozzászólás mutatása