Generic selectors
Csak
Keresés címben
Keresés a tartalomban
Post Type Selectors
Keresés a fórum hozzászólások között
Keresés a fórum témákban
Kategória szerinti szűrés
Classic PlayStation
Comix
E3
EA Play Live 2020
EA Play Live 2021
Esemény
Future Games Show: Gamescom 2020
Future Games Show: Spring Showcase
Gamescom
Gamescom 2020
Gamescom 2020 Opening Night Live
Gamescom 2021
Gamescom 2021 Opening Night Live
Heti hírösszefoglaló
Hírek
Komment
Nacon Connect
New Game+ Expo
Nyereményjáték
PlayStation 5 Showcase
PlayStation Indies
PlayStation Network
PlayStation.Community
Podcast
PS5 Future of Gaming
PS5 Tudtad?
PSC Gyorsszavazás
State of Play 2020. augusztus 6.
State of Play 2020. február 25.
Stream
Summer Game Fest
Szavazás
Techno
The Game Awards
The Game Awards 2020
Tokyo Game Show
Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward
Videó

Gran Turismo 7

Kezdőoldal Fórumok PlayStation 5 játékok Gran Turismo 7

Címkézve: 

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
156 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      Binder
      Felhasználó
      • Kommentek: 3337
      • LvL.31

2014-es fennállása óta először nyert a GraTurismo.

2022 Best Sports / Racing Game: GT7

Binder
      Felhasználó
      • LvL.31

Na Jordan kipróbálta Sophy-t…
      https://www.gtplanet.net/hands-on-with-gran-turismo-sophy-gt7s-new-artificial-intelligence-system/

Angolul kevésbé tudóknak, dióhélyban:

Nagyon tisztán, türelmesen, és pontosan vezet. Jordan is leírta azt, amit én magam is gondolok erről az egészről, és megosztottam veletek még év elején a GT7 cikkemben. Ez a funkció tökéletes lehetőség lesz a tanulásra és a közös játékra is. Egy biztos. Ez a legjobban várt fejlesztés sokunk részéről. Hogy miért?

Akik szoktak online játszani, tudják hogy mennyire nehéz igazodni egymáshoz, fix futamokhoz (túl korai vagy késői időpontokhoz). Ebben hatalmas segítség volt a GTSportban debütáló Sport mode, amivel bármikor tudtunk szervezett online futamokon részt venni, hajnal 2-kor ugyanúgy, mint reggel 8-kor.

A másik hatalmas probléma az emberi ellenfelek vehemenciájából adódik. Mindig van egy (de inkább több) gyökér, aki a 16. helyen is vérre menő küzdelmet folytat, kilöki az ellenfeleit, befékezget és hasonlók.

Erre kínált megoldást, a szintén a GTSportban bemutatott DR / SR rendszer. Ez bár sokat javított a helyzeten, sajnos nem tudta teljes mértékben megoldani a problémákat, mivel az ember ilyen. Ezt a rendszert is hamar kitanulták, és a kiskapukat kihasználva, most a legmagasabb SportmanshipRating mellett is ugyanakkora gyökérként viselkednek, elrontva ezzel sokunk versenyét/élményét.

Nos a Sophy ezt meg fogja változtatni. Még nem tudjuk pontosan milyen módon vehetjük igénybe a szolgálatait, de ha komplett versenyeket is képes lesz lebonyolítani, akkor nagyban meg fog változni az offline versenyzés élménye és értéke. Ha pedig online is bevethető, akkor feltölthetővé válnak a szoba üres rajtrácsai.

Még van rajta mit fejleszteni, mert egyenlőre egy külön PS5-ön fut a Sophy, és egy privát LAN partiban lehetett 1v1-ben kipróbálni. Mindjuk a PD képes lenne akár így is kiadni. Emlékeztek még hogy PS3-on a GT5 (vagy a 6, má nem emlékszem) futott 3 monitoris módban??? Kellett hozzá 3 kijelző (vagy TV) és 3 PS sorba kötve…xD Simán el tudom képzelni, hogy a végén olyan koplex lesz a Sophy hogy max így lesz elérhető. XD

Ugye még arról sincs infó, hol tart Sophy a hosszú távú versenyek menedzselésével. Ott már kezelnie kell a gumikopást, benzinfogyást, tudnia kell mikor álljon ki tankolni, vagy gumit cserélni, akár az időjárást is figyelembe véve! A kalibrálhatóságáról sem esett szó, és arról sem hogy hozzávetőleg mikor számíthatunk rá, de mindezek fényében, én nem lennék túlzottan meglepődve, ha ez csak a következő generációban, a következő GT-ben valósulna meg. De ne legyen igazam.

Hun Fly
        Felhasználó
        • Kommentek: 72
        • LvL.1

Köszönet a fordításért!

neo-geo
      Felhasználó
      • Kommentek: 277
      • LvL.3

Sardegnán nagyon jó versenyeket lehet menni, Gr.3-as autókkal, RH/RH gumi cserével, 1-es benzin fogyással! Vioszont van olyan autó, ahol egy kicsit matekozni kell a benzinnel, ha nem jó a heti sport mód, akkor mindig ezt nyomom,
      az összes Gr.3-as autóval megcsináltam, csak az MR gépekkel nem, azok valahogy nem fekszenek. De vagy százszor már lenyomtam már, és mindig jókat tudok menni az AI-vel, főleg amikor nem forgatnak ki.

Binder
      Felhasználó
      • LvL.31

Na egy kis update a farmolashoz:

Tokyo – World Touring Car 600pp – 12 kör

Kb 26 perc – 550.000+275.000=825.000

Az update előtt simán végig lehetet falazni az egész versenyt, egy swap-os Cappuccino-val, 24:50 alatt meg lehetett csinálni az egészet és Clean race bónusszal 825.000 cr-et fizetett!

Jelenleg ahogy Sandor is írta, a legkisebb kocc a fallal is elveszi a CleanRace bonuszt, így csak az eredeti 550.000 cr lesz a nyereményünk, ráadásul falazás nélkül ha tisztán akarunk menni, bőven 26 perc fölött lesz a vége! Hozzáteszem nem lehetetlen megcsinálni a tiszta futamot, de elég stresszes.

Most viszont ajánlok egy másik lehetőséget, ahol nem számít ha falnak csapjátok a verdát, akkor is megadja a Clean Race bonuszt!!! Kipróbáltam. Érdekes hogy Tokyo-ban szigoritottak, máshol meg nem.

Sardegna – World Touring Car 800pp- 15 kör

kb 26 perc – 485.000+242.500=727.500

A 2019-es RedBull-hoz van beállitás, (lentebb berakom a videót) ezt a verdát megkapta mindenki ingyen!

A benzinadagolot 5-ösre kell rakni a legelején aztán a 8. Kör végén box, ott gumi és benya, aztán lentebb lehet tekerni, 3-ason be lehet vinni, de figyeljétek mert a vezetési stilusotoktól függően tud jobban is fogyni a benya! Ha minden jol megy, akár komolyabb ütközések után is megadja a Clean Race bonuszt, így 727.500 cr-et kaptok.

Időben ugyanaz, de pénzben 100.000-el kevesebb, viszont stresszmentes és biztos pénz. Meg hát Tokyo-hoz kell az a swap-os Cappuccino, es ha valakinek nincs meg hozzá az RX-7 blokk, akkor esélytelen.

• A hozzászólás módosításra került: 4 nap, 5 óra telt el-Binder.
        Hun Fly
        Felhasználó
        • Kommentek: 72
        • LvL.1

Köszi az ötletet!

Sandor
        Felhasználó
        • Kommentek: 13
        • LvL.1

Üdv!

Köszi, hogy ránéztél.
        Közben én is találtam egy új ötletet Tokióra:

A vicces, hogy egy Suzuki Cappuccino-ba tessz egy RX-7-es motort, így simán egy perccel lehet verni a mezőnyt és az első kör végére már nem lihegnek a nyakamba. Sokkal könnyebb a clean race. Ráadásul gyorsabb is, mint mondjuk egy GT-R-rel.

Ezzel az opcióval nagyságrendileg ugyanannyi idő alatt egy százassal több a credit, mint Sardegna-n.

Binder
          Felhasználó
          • LvL.31

Ne haragudj, minden jóindulatom ellenére meg kell kérdezzem, elolvastad Te azt amit írtam??? Idézem: “Időben ugyanaz, de pénzben 100.000-el kevesebb, viszont stresszmentes és biztos pénz. Meg hát Tokyo-hoz kell az a swap-os Cappuccino, es ha valakinek nincs meg hozzá az RX-7 blokk, akkor esélytelen.”

Igen. Tokyio-t eleve ezzel a swappos Cappuccinoval számoltam. Es leírtam itt többször azt is hogy ez tök jó, csak ha nincs meg a blokk, akkor baszhatod. Mert ezt a blokkot csak megnyerni lehet a napi vagy 6*-os blokk tickettel, megvenni nem!!! És a clean race ezzel (mint írtam) nem lehetetlen, de akkor is stresszes mert ha picit is odakoccintod, elveszi a cleant!

Azt is írtam hogy időben ez a swapos Cappuccino az update eőtt 24:50 korult futotta ezt a versenyt, mert lehetett falazni. Most hogy figyelni kell, így max 2:05 koruli köridőt tud, (falazva volt az 1:44 is) es igy 26 folotti a verseny összideje. Azaz időben hasonlóak, de Sardegna hiába kevesebb egy 100-assal, az biztos 725.000, akkor is ha komolyan odabaszod!!! Tokyo-ban meg egy apro hiba, és csak 550.000-et kapsz!

Szóval fáradtan nem ajánlom Tokyo-t, vagy ha nem tudsz full oda koncentrálni! Mert tuti el fogod bukni. RX7 blokk nélkül meg ugyis felejtős. 🙁

Sandor
      Felhasználó
      • LvL.1

Nem sokat játszottam ez elmúlt időszakban a játékkal. Most szomorúan vettem tudomásul, hogy a Tokiói pályán, ahol farmolni szoktam (27-28 perc alatt 855 cr.), változtattak a büntetési rendszeren. Eddig egy nagyobb koccanást a falon 5 másodperces lassítással büntettek, most a legkisebb érintés miatt elveszik a clean race bónuszt. Azért eddig ilyen apró hibák más pályákon még belefértek. Pláne itt, vizes úton, falak között.
      Komolyan ennyire fáj a Polophony-nak, hogy az egyébként is szűken mért krediteket, odaadja?
      Valakinek még tapasztalat ebben a témában?

HolfyTeebee
        Felhasználó
        • Kommentek: 1456
        • LvL.15

Próbáld ki a Le Mans-i farmolást, ugyanennyi idő/credit.

Bár nem tudom, hogy pályaelhagyásnál is elveszi e a clean race-t…. nem próbáltam. Csak egy tipp, én amúgy is rühellem a tokyo-i pályákat 😅

Sandor
          Felhasználó
          • LvL.1

Sokat mentem ott is hónapokkal ezelőtt, de az annyira unalmas, hogy konkrétan el tudtam rajta aludni. Meg 3-5 perccel hosszabb, mint a Tokiói.

Binder
        Felhasználó
        • LvL.31

Na megnéztem én is. Falazásér még mindig nincs bünti, de a clean race +50% bonusz télleg ugrik..:)

A büntetés már rég kikerült, de ez most új, a mostani frissitéssel jött.

Binder
        Felhasználó
        • LvL.31

Akkor had világosítsalak fel, ez a játék megjelenése óta így volt! Pár frissítéssel ezelőtt lett megváltoztatva. Akkor végig lehetett falazni a picsába, nem kaptál büntetést, csak az auto sérült, de ha elég simán rávezetted, akkor még az srm. 23 perc alatt végig lehetett így csinálni!

Ezekszerint most visszaállt a régi rend mert rájöttek hogy az emberek falaznak mindenhol és ezzel tönkreteszik az élményt.

Tény hogy így nehezebb a farmolás,  de egyrészt nekik nem céljuk hogy farmoljunk, másrészt ez nagyon is jól van így. Ha van tétje, sokkal jobban figyel az ember.

A DirtRally egy nagyon kemeny Rally Szim. Azt imádtam benne, voltak olyan challenge-ek, ahol egy lehetőséged volt. Nem volt restart, ha buktál, akkor vége volt, es ha aprobb hibák miatt mentél szarul, akkor sem lehetett ujra rámenni.

A helyezéseket a közösség alkotta, azaz nem fix időeredményeket kergettél (ezt vette át amugy most a GT is az online TimeTrialban, csak ott akárhányszor próbálkozhatsz).

Szóval itt iszonyú sokat tanultam, mert mindennek hatalmas tétje volt! Jó dolog ez mert alázatra is tanít.

Binder
          Felhasználó
          • LvL.31

Pontosítok sz elején:

Akkor had világosítsalak fel, ez a játék megjelenésekor sokkal durvább volt! Anno kisebbb koccanások miatt is sulyos mp-eket kaptam, fáradtan belealudtam es arra ebredtem hogy 3 perc buntetést kell letöltenem.

zomimi78
        Felhasználó
        • Kommentek: 3531
        • LvL.31

A probléma röviden, tömören:

“Nem sokat játszottam ez elmúlt időszakban a játékkal.”

Sandor
          Felhasználó
          • LvL.1

Sikerült egy kicsit sem hasznos hozzászólást ideírni. Gratulálok.

Miért probléma az, hogy hetente kb. 1 alkalommal megyek 1-2 versenyt és inkább képeket készítek a játékban?

Már hónapokkal ezelőtt attól volt hangos minden fórum, hogy mennyire levették a versenyek után megszerezhető kreditek számát. Igen, értem, hogy az a cél, hogy ne pörgesse ki mindenki 2 hét alatt, de nem ezért maradnak a játékkal a rajongók.
          Havonta egy ingyenes frissítés jön, ami szuper. Rengeteg a plusz tartalom.

Amit Binder írt, azzal is egyet tudnék érteni, ha mindenki annyira hardcore-ba nyomná, mint ő. Az rendben van, hogy ne menjenek végig a falon, mint az utolsó előtti Nascar futamon, Ross Chastain, de azért túlzásnak tartom, hogy a legkisebb hiba sem fér bele. Régebben azért volt egy tűréshatár és 1-2 – hangsúlyozom – pici kocc vagy a többi autóval, vagy a korláton, még belefért.

HolfyTeebee
          Felhasználó
          • Kommentek: 1456
          • LvL.15

Binder nem is hardcore, inkább családanya 😁

neo-geo
          Felhasználó
          • Kommentek: 277
          • LvL.3

LOL! Ez nagyon jó volt, és találó.

Binder
      Felhasználó
      • LvL.31

mmmmmm

Binder
      Felhasználó
      • LvL.31

A Gran Turismo sorozat december 23.-án ünnepli 25. szülinapját! A héten, november 24.-én jön az Anniversary Update, ami tartalmaz többek között új pályát (Road Atlanta), új autókat (Ford Sierra RS Cosworth, BMW F87 M2, S14 Silvia, meg ingyen Ferrari Vision GT és RedBull 2019 ünnepi matricával) és egy teljesen ünnepi köntösbe bújtatott szigetet (menüt).

Emellett lesznek ideiglenesen elérhető eventek is (néhány egeszen január elejéig), továbbá megemelik jónéhány event nyereményösszegét. Az online eventeken 10x-es szorzóval, az online TimeTrial pedig 2x-es szorzóval számolható. Ez utóbbi esetében azt jelenti hogy akinek sikerül elérnie az arany időt, az 4.000.000 cr-el lesz gazdagabb! Ehhez a világranglistán a legjobb 3%-ban kell lenni!!! Ez jelen pillanatban sem könnyű feladat, igen kevés ember jut oda, de most ez hatványozottan nehéz lesz, mert a magasabb nyeremény miatt, biztosan többen tolják majd és jobban odateszik majd magukat. Ebben az eventben ugye nincs fix arany/ezüst/bronz idő, ezeket a kommunity közösen és folyamatosan formája a rendekezésre álló két hét alatt! Így megeshet hogy az első nap megfutott arany idő, pár nap alatt elúszik, és jobban oda kell tennünk magunkat hogy a top3%-ban maradjunk. 🙂

Binder
        Felhasználó
        • LvL.31

Azt suttogják a kismadarak hogy jön az autóeladás!!! 😉

alien576
          Felhasználó
          • Kommentek: 11
          • LvL.1

bizony hogy van! 🙂

Binder
      Felhasználó
      • LvL.31

A Hungaroringen forgatják a Gran Turismo filmet!!!

Hát megtaláltál az egyetlen pályát ami sosem volt benne a GT-ben xD

156 hozzászólás mutatása