Final Fantasy VII Remake

Fórumok PlayStation 4 játékok Final Fantasy VII Remake

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
68 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      Simonyi Zoltán
      Felhasználó

Most végeztem az 5.chapterrel, mit mondjak tetszik, VISZONT abban igazat adok Kenshinxxx-nek,hogy a grafika hàt igen csak elmarad a Square minőségtől és még a Shenmue3-at fikázták az közel sem ennyi pénzből készült! Ettől még a 10 éves FF 13 is szebb komolyan! Nàlam nagyobb FF fanboy nem kell pedig, de én sem fogom csak azért ajnározni, mert most éppen ez az aktuàlis Best játék, hát nagyon nem az+a harc az állandóan össze zavarodó kamerával kib@szott idegesítő! Hiába fogsz be egy ellenfelet, àllandóan vàltogatja az ellenfeleket! Nagyon örülök,hogy kijött a jàték, a kezdő képsoroknál és a zenénél összeszorult a torkom, de ahogy haladtam előre ez sajnos elmúlt😏 Biztos többet vártam én is, de ne legyünk telhetetlenek, most erre futotta! Ja igen, és Tifa kikúrt szexi👍

• A hozzászólás módosításra került: 3 months telt el-Simonyi Zoltán.
        jime
        Felhasználó

ja meg az options-ben állitsd be a camera repositioning-get, ha még nem tetted volna, ez is segit sokat 😉

jime
        Felhasználó

miután látod a kis célkeresztet az ellenfélen, rányomsz megint a lock-ra?

nekem annyira nem szokott elugrálni, bár előfordult már. főleg mikor egy alacsonyabb házon belül kell repkedő ellenfeleket lecsapni, akkor meg tud bolondulni xD

Kenshinxxx
        Felhasználó

Sajnos ezt én is tapasztaltam, hogy hiába lockolom az ellenfelet, amint elkezdem forgatni a kamerát el is mozdul a kijelölés. 😀
        Én a harccal jól elvagyok, idáig még nem sikerült meghalni benne, viszont Cloudon kívül másra nem igazán tudok koncentrálni. Esetleg amikor gyógyítani kell és nem ment tele az ATB-je, akkor váltok.

Egyébként az hadd emeljem ki, hogy ilyen szintű testbeszédet játékban még nem láttam bejátszásokban. Hihetetlen igényes az animáció. Mintha húsvér emberek lennének. Ilyen téren messze felülmúlták az elvárásaim.

Simonyi Zoltán
          Felhasználó

Na majd Shiva-nál, ott szerintem meg fogsz halni 1x2x😁

Kenshinxxx
          Felhasználó

Elsőre meglett. 😀 Ott elég egyértelmű volt, hogy mivel kell támadni.

zodiac55
          Felhasználó

Shiva-nál? Az egyik legsimább harc volt az egész játékban szerintem, normálisan fejlesztett Fire matériával.

Ojoba
      Felhasználó

Szerdán nekem is megjött Platinum-ból, 8 órám van benne. Eddig nagyon adja, imádom minden percét. A harcrendszert szoknom kellett de pár óra után azért belejön az ember. Normál fokozaton szerintem van kihívás benne.Nem csak megyek előre és csapkodok 🙂 De ez így jó.
      Zene is kitünő.
      Must have game!

jime
      Felhasználó

fuuu, hát nem is tudom mit irjak, reggel felkelés után azonnal inditottam, eddig 13 órát belecsorgattam, imádom. te jó ég azok a zenék, aaaaa, a harc, a grafika, iszonyat élmény vele nyomulni.

talán kicsit kevés a harc, állandóan csapatnám, nálam nagyon betalált ez a rendszer, kurva jó!!

nem sok alvás lesz a hétvégén 😀

MrBubbels
        Felhasználó

Tényleg kurva jó lett. Nekem ez lesz az első Final Fantasy game amit végigjátszok. 🙂 Az első fejezeten vagyok mindössze túl, de a karakterek meg a párbeszédek marha jól meg vannak írva.

jime
          Felhasználó

wow, nem is játszottál egy korábbi résszel sem??

MrBubbels
          Felhasználó

De kipróbáltam egy jó párat, többek között ennek a Ps1-es verziójához is volt szerencsém, na meg a XV is megvan megjelenés óta, de valahogy eddig egyik sem fogott meg. Na ez a Remake már más tészta, eddig nagyon betalált nálam.

Kenshinxxx
      Felhasználó

Már kezdtem azt hinni, hogy a hiba az én készülékemben van, de nem!
      http://www.pushsquare.com/news/2020/04/final_fantasy_vii_remake_has_a_serious_texture_quality_issue_on_ps4_and_ps4_pro

Néhol annyira kiábrándító ez az ellentét a részletes karakter és az ultra alacsony textúrájú környezet közt, hogy legszívesebben kikapcsolnám. Borzasztóan igénytelenül fest. Én nagyon remélem, hogy ezt javítják, mert ez így ebben a formában felháborító, elfogadhatatlan.
      Már a legelső nyomortelepen megmutatkozott az ajtónál, akkor azt hittem ez valami egyszeri hiba, de nem, folyamatosan jelentkezik ez a probléma.
      Nem is értem, hogy akik erre 9 pontot dobáltak, hogy nem találkoztak ezzel a jelenséggel, vagy ők valami mással játszottak…?!

martin
        Adminisztrátor

Lehet nem az ajtótextúrákat pontozták.

Kenshinxxx
          Felhasználó

Ha csak az ajtóról lenne szó, nem érdekelne, legyintenék. Sőt még akkor sem hisztiznék, ha egy pár pillanattal később töltené be, de itt nem erről van szó.
          A linkelt oldalon szerintem elég egyértelmű a dolog.
          Szerinted ez 2020-ban egy ekkora cégtől elfogadható 5 év fejlesztési idő után?
          Nagyon remélem, hogy  javítják (ha lehet).

Quentaro
          Felhasználó

Hát, ez a tekksztúra kész tortúra. Mindjárt ketté is töröm a lemezeket, csak még azon agyalok, hogy egyenként, vagy egybefogva.

zodiac55
          Felhasználó

Mekkora szar játék ez…

Kenshinxxx
          Felhasználó

Senki nem írta, hogy szar. Különösen Aerithnél szinte minden ilyen. Úgy látszik a képek nem elég meggyőzőek. Vagy ennyire szeretitek a retrot. 😀

LaXiKa
          Felhasználó

én akármennyire is imádom ezt a játékot, teljesen egyetértek veled. ez nevetséges, hogy ennyire igénytelenül jeleníti meg a játék a textúrákat.

KaiRong
      Felhasználó

Most ment le a chapter 1. A grafika szemkápráztató, a japán szinkron nagyon hangulatos (jó hallani végre az animén kívül máshol is a kedvelt karaktereket beszélni), ezek az apróbb kikacsintások / elszólások a rajongók felé szintén bejövősek. Látszik, hogy sok időt fektettek a fejlesztésbe, részletes minden helyszín, szóval ez csillagos ötös. Csak az a fránya harc… Én meglepődve olvasom, hogy ennyire dicséritek, ezért biztos velem van a baj, de nekem nem áll rá a kezem / fejem egyelőre, és valahol az unalmas és szenvedős között van minden harci rész. Szégyen vagy sem, chapter 1-ben nekem már volt game over. Marha lassan töltődik az ATB gauge, az ellenfél folyamatosan sebez, a dodge mintha semmit nem érne, a guard meg ugye szintén hoz némi damage-et magával, a nem általad irányított karakter buta mint a faék (Barret folyamatosan a skorpió boss elektromos AoE támadás közepében állt). Ezek után valahogy nem várom, hogy háromfős partykkal mászkáljak, és egyelőre azt se látom, hogy hard mode-ban hogy fogok ezen végigmenni. A harcrendszer erősen a Xenoblade Chronicles 2-re emlékeztet, csak az valahogy sokkal jobb volt, nem ennyire kaotikus.

Mindenesetre most adok még neki egy pár chaptert, hátha jobb lesz a helyzet, de ha nem, akkor nem fogom egyelőre erőltetni. A Persona 5 Royalhoz még éppen csak hozzányúltam, és ott legalább látom, hogy mire számíthatok.

Quentaro
        Felhasználó

Én folyamatosan nyomom a védekezést, ha látok valamit közeledni, gurulás. A csapkodás csak az ATB töltés miatt kell, a háromszöges lehetőségnél és a képességeknél indul a sebzés.
        Nagyon hamar lesz olyan cucc, ami automatikusan gyógyítja néhányszor az inaktív karaktert, de kell a cura/hi-potion használat. Szerintem izgalmas.

Simonyi Zoltán
        Felhasználó

Én csak holnap fogom elkezdeni, de szintén a harc amitől a legjobban tartok, mert a demóban nekem sem volt gyere be😁 Igaz ott normál fokozaton toltam, de nekem már ott is volt game over a főbossnál😂 Na holnap minden kiderül 👍

zodiac55
      Felhasználó

Édes jó Istenem. Hát ez… Brutális. Nem találok szavakat.

LaXiKa
        Felhasználó

hat és fél órát raktam eddig bele, de semerre nem mentem még előre, mert a slumsban megállás nélkül harcolok annyira élvezem 😀

meg ahogyan ez a slums össze van rakva, valami eszméletlen!!

zodiac55
          Felhasználó

Az a csodás benne, hogy olyan az egész, mintha hazaérnél egy hosszú utazás után. Én párszor elérzékenyültem.

Quentaro
      Felhasználó

Ami a játékot illeti: ez elképesztő. Ilyen hangulatot, és részletességet, ezen a grafikai szinten nem tapasztaltam még.
      Szerencsére így a véglegesben már nehezebb a harc, nem olyan ismétlődő, és uncsi kifilézni egy-egy bosst.
      Nem akarom, hogy ennek vége legyen.

LaXiKa
        Felhasználó

folyamatosan azért imádkozom, hogy lehessen harcolni. egyszerűen elképesztő mennyire imádom benne. a karakterek a zene és a kinézet meg egyenesen 10 a 10-ből! egyelőre napirendre nem tudok térni tőle.

Quentaro
      Felhasználó

több részre fogja a square szabdalni a story-t

Igen, ez eddig sem volt titok, hogy ebben Midgar lesz. Optimista becsléssel, még 3 ilyen méretű darab várható. Ugyanakkor semmilyen jelzés nincs rajta, hogy mondjuk VII-1 vagy ilyesmi.
      Ebből gondoltam, hogy akár letölthető formában jöhet – természetesen teljes áron (a PS5 visszafelé kompatibilis, szóval…).

leghamarabb 2022-ben fog jönni

Ezt nem hiszem. Amikor 2005-ben láthattunk egy techdemót, már akkor felmerült egy remake lehetősége (és csak poénból nem dolgoznak ennyit valamin…) 2015-től már biztos a dolog, de akkor már valószínűleg egy team dolgozott rajta. Azt gondolom, a következő dózis már a közel-kész állapotban van, és szintén időleges exkluzivitással 2021-ben már tolhatjuk PS5-n. 🙂

és mindegyik játék önállóan is játszható lesz.

Remélem, hogy olyan szinten nem lesz tagolva, hogy a fejlődést, a megszerzett dolgok begyűjtését újra kelljen kezdeni… nem sok értelme lenne, főleg a későbbi dózisokra gondolva.

soliduss
        Felhasználó

Sajnos nem osztom az optimizmusodat. Régóta követem a híreket a játékkal és a squarel kapcsolatban. Az, hogy mikor jelentettek be valamit az náluk sajnos nem számít. A japán részlet elég önállóan melózik. Amikor lement a FF 15 utána fogtak hozzá a Kingdom H 3-ak…. majd amikor a KH 3 készen volt utána jött gőzerővel a FF7 remake. Ezt anno több interjúban is elmondták ,hogy többet nem fognak bejelenteni mindnet, mert ebből ők nagyon rosszúl jöttek ki ebben a genben. Túl sok terv… túl kevés team.

Az erdetei tervekben ugye a komplet 7. rész remake szerepelt… de ahogy belfogtak a fejlesztők látták ,hogy ez kegyetlenül nagy falat…. így meghúzták a határt az 1 lemeznél.  Azt bővítették csinosítgatták. De kegyetlenül sok lóvét vitt el. Kb fél évig még azt nyilatkozták, hogy azt se tudják merre tovább. A Remake 1 része majdnem kész, de ,hogy utána hogyan és mint azt nem tudták. Teljes volt a káosz.

Majd gondolom befutottak az előrendelési számok és egy csapásra minden megváltozott. Ez után olyan hírek jöttek ,hogy belefogtak a folytatás készítésébe, nyilván kész vannak bizonyos assetek, de újakat is kell legyártani bla bla bla…. majd jött a rendező nyilatkozata ,hogy ő az életét a FF7 univerzumnak szenteli  tehát a Square igazán komolyan számít az univerzumra ami ismét jó hír.

Most ugye 2020 van… tehát ha hihető volt az interjú akkor kb 2019 év vége fele foghattak bele a folyatásba…. de vegyük figyelembe ,hogy kb 2020 február- márciusa körül került aranylemezre a játék. Tehát egy átlagos folytatás 2-2,5 évével kalkuláva szerintem leghamarabb 2022 körül várhatunk episode 2-őt.

Ami még külön jó hír, hogy a Square enixnek nincs most már bejelentett projekre ami elvonná az erőforrásokat. A secret of manna stb nyilván kisebb team heggesztik szerintem, ami szerintem igazán jó hír. Ha a teljes japán divízió ezen fog melózni akkor szerintem tartható lesz a 2022-23 megjelnés nyilván ps5-re.

68 hozzászólás mutatása