Final Fantasy VII Remake

Fórumok PlayStation 4 játékok Final Fantasy VII Remake

• Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
68 hozzászólás mutatása
  • Szerző
    Kommentek
      zodiac55
      Felhasználó

Ha lesz blogszekció, akkor kiírom magamból azokat az érzéseket, melyeket a játék generált bennem. Néhány harcot leszámítva – jellemzően nem bossfightok voltak – nagyon jól szórakoztam, viszont van olyan eleme, amellyel nem értek egyet, illetve némileg feleslegesnek vélem. Plusz amikor nagyon FF7 akar lenni, akkor nagyon tud, viszont vannak olyan dolgok benne, amelyek nem nőttek fel a feladathoz. Hol van a következő rész? 🙂

jime
      Felhasználó

ne már, hard-on nem lehet item-eket használni??… ezt a gyökérséget…

Simonyi Zoltán
        Felhasználó

Az biztos,hogy ez nem lesz egy gyors platina, mint amikhez hozzá szoktál😂

LadyV
        Felhasználó

Jujj 😀 De jó, hogy én csak egyszer fogom végig vinni. Azóta meglett a staggerolós cucc?

jime
          Felhasználó

azóta se… xD

Kenshinxxx
          Felhasználó

Egyszer nekem is elég volt. 😀 Nekem az magától beadta, illetve különösebben nem álltam rá, és meglett.

Boldog szülinapot!^^

LadyV
          Felhasználó

Én még csak 8 órát raktam bele, szal mondhatni eléggé az elején vagyok, de így is sikerült valahogy 3x, szóval annyira nem aggódom, hogy nem lesz meg a maradék 40 óra alatt. 😀

jime
          Felhasználó

nekem? nem ma van 😀

LadyV
          Felhasználó

Holnap lesz, nem?

Kenshinxxx
          Felhasználó

LadyV adatlapján a mai nap van megadva, de nekem is holnap lesz. 😀

LadyV
          Felhasználó

Az csak valami bug lehet, mert most jelentkeztem be évek után először. Biztos azt hitték, meghaltam. És most újjá születtem. 😀

Kenshinxxx
          Felhasználó

Auto-Life, nice! 😀

Kenshinxxx
      Felhasználó

Én most végeztem vele, tegnap este annyi faszság után már nem volt kedvem nekivágni a zárócsatának, lefárasztott agyilag.
      Az eredeti sztori ismeretében számomra nagy csalódás ez a játék. Túl sokat változtattak rajta, és ahol lehetett húzták, mint a rétestésztát. Sephiroth gyakorlatilag a legelejétől feltűnik, már-már az unalomig ismételve a kérdést a fejekben, hogy ez most akkor ő, vagy még sem. Ezáltal szerintem teljesen vesztett a misztikumából, ami anno az eredeti játéknak szerves része volt.
      Ilyen hatalmas történeti katyvaszt a Kingdom Hearts-ban tapasztaltam utoljára, nem lett volna szabad a rendezői székbe ültetni Nomurát. Persze azt is elhiszem, hogy valakinek így tetszik az egész ahogy van – látva a rengeteg pozitív kritikát.
      Már egyáltalán nem várom a második felvonást.

jime
        Felhasználó

pedig amúgy a Shinra épületig nem volt “gond” a sztorival, addig csak hozzátettek, de onnantól, hát csak pislogtam én is. van egy olyan érzésem, hogy csak azért lett az, ami, mert ilyen epizodikus formában jelenik meg, és akartak valami nagyon epiket a végére. ami amúgy sikerült is, csak hát igen… lehet vakargatni a fejeket xD

a 15. chapter-ben azért megmosolyogtam azt a pixeles wallpaper hátteret 😀

komolyan mintha nem is ugyanazok csinálták volna,

Kenshinxxx
          Felhasználó

Oh, pedig olyan sok olyan háttér volt a játékban. Nekem nagyon elvették a kedvem Casperékkel.

jime
      Felhasználó

most végeztem. egyelőre nagyon meg vagyok kavarodva. az utolsó 3 chapter átírt pár dolgot.

de az biztos, ilyen kibaszott epik utolsó pár órát még szerintem nem láttam videojátékban.

jime
      Felhasználó

Srácok, valaki segitsen ezzel, akárhogy csinálom az istrenért nem megy feljebb 5röl..

valaki segitsen már ezzel srácok, akárhogy próbálom csinálni nem megy feljebb 5ről. értem mit ir, staggerelt enemy-ken a unique képességet, aztán a töltsem az atb-t, próbáltam már az utóbbi 15 órában párszor, egyszer se fogadta el.

valaki esetleg megcsinálta ezt??

• A hozzászólás módosításra került: 2 months, 4 hét telt el-jime.
      • A hozzászólás módosításra került: 2 months, 4 hét telt el-jime.
        LadyV
        Felhasználó

Azóta már utána néztem, mert engem is felpiszkált: Staggerolod az ellent, aztán Punisher módban csapkodsz, míg felmegy az ATB, aztán elhasználod Spellel vagy Abilityvel, majd újratöltöd Punisher módban, és minden alkalommal, ahogy eléri az ATB a maximumot, haladsz egyet.
        (És ezzel felavattam az új profilomat. xD)

Simonyi Zoltán
        Felhasználó

Semmi extra,mint azt előttem is írták táposabb ellenfeleket kell püfölni 10mp-ig amíg stagerrelve vannak, de majd hardon úgy is meglesz ha most nem jön össze,mert 3 ütésből megölsz mindenkit😁

jime
          Felhasználó

vagy 6 boss-t volt még hátra, most 7-en áll, még mindig nem értem, hogy kellene ezt rendesen, na de már mindegy 😀

ColdHand
        Felhasználó

Nálam 8/10-en áll ha jól emlékszem. Voltaképpen csak a keményebb ellenfeleknél érdemesebb próbálkozni vele. Gyengébbek hamar fűbe harapnak ha bekómáltatod, majd rácsapsz valamit. Vagy folyamatosan kúrálod őket. 🙂 Ma majd rálesek. Még az elején vagyok, csak most indult el a csapat a második reaktorhoz.

jime
      Felhasználó

Most ment le a Don Corneo-s rész, hát ez parádés volt, az egyik trailer alapján pedig féltem h nagyon gáz lesz, de esküszöm, férfi létemre is tetszett 😀

A Boss a fejezet végén, meglepö mód, úgy meghágott 3x h azt se tudtam mi van xD

KaiRong
      Felhasználó

Chapter 6-ben vagyok, de nekem ez a harcrendszer továbbra is gyászos. Ez a hibrid megoldás nem volt egy túl jó ötlet, praktikusan az FFXII és az FFXV harcrendszerét eresztették egymásnak. Külön-külön nem is volt baj egyikkel sem, de együtt ez így ocsmány. A szembe jövő nímand kis szörnyeket simán levágom, az a része a dögunalom kategória, amint bossfightra kerül a sor onnantól kezdve meg mintha egy teljesen más dimenzió lenne, nem győzöm healelni a csapatot. Ez így nem annyira balanced. Továbbra is úgy érzem, hogy a dodge lószerszámot se ér, mintha dísznek lenne. Kár érte, mert a sztorit sikerült érdekesen és jól felöltöztetni, az egészen leköt, de a harcoknál túlságosan felhúzom magam. És ez még csak a normal, és akkor majd még hardon is végig kéne játszani, jó vicc… Tényleg nem tudom, hogy simán csak béna vagyok, az agyam nem tud átállni arra, hogy ez se nem akció, se nem turn-based, a cuccaim gyengék, nem jól olvastam a tutorialt, amikor a játék magyarázta, hogy mit kéne csinálnom, de ez nem fun így sajnos. Mindegy, lerakom n00b easy fokozatra, aztán legalább a sztorit majd végignyomom, remélem, hogy easyn nem halok meg minden bossfightnál kétszer.

Kenshinxxx
        Felhasználó

Már a vége felé tartok, idáig egy boss okozott komolyabb kihívást, de kb. harmadjára összejött.

Én azt tanácsolom, hogy Cloudra koncentrálj főként, ha telemegy a többieknek az ATB-jük, add ki a parancsot, de ne válts karaktert. Főként Punisher mode-ban harcolok vele.
        Érdemes egy Barrier, illetve egy Healing (ez min. 2 karakternél legyen) matériát magadnál tartani.

Továbbá be lehet rakni egy olyan tárgyat magadnak 500 gilért, ami tartalmaz auto-life tulajdonságot, egy csatában ez egyszer lép életbe, utána a tárgy többé nem lesz használható.

KaiRong
          Felhasználó

Köszi a tippet, megpróbálok majd Cloudra fókuszálni. Én eddig folyamatosan váltogattam közöttük, hogy az ATB gyorsabban nőjön, mert az AI által irányított karakterek konkrétan semmit nem csinálnak, hogy nőjön lol. Az auto phoenix down fülbevalót megvettem, de egyelőre még azt is nehéz felmérnem, hogy hogy alakul itt a pénz, nem mertem egyelőre használni 😀 Az itemfogyás is csak azért zavar, mert nem tudom, hogy a Gil amit kapok, az mire elég – azt jó lenne elkerülni, hogy teljes fejezeteket kelljen végigjátszani újra, csak mert a végén a bossnál elfogy az élettöltő. Meg mintha azt is olvastam volna, hogy hardon az item használat is korlátozva van… Nem hangzik jól.

Kenshinxxx
          Felhasználó

Nos, a hír igaz. A lóvé nagyon gyéren jön, mint a valóságban. 😀
          Be tudod állítani, hogy a karakterek maguktól tevékenykedjenek-e (erre a végén jöttem rá 😀 ), azt hiszem equip menü, vagy ahol lehet fejleszteni a fegyvereket. Számomra Cloud a leghasznosabb tag. Egy jó tanács… amint van lehetőséged, cseréld le Barret gépágyúját olyan fegyverre, amivel ütni lehet, nem lőni. Sokkal többet ér (oké, légi ellenfeleknél szar, de arra ott van Tifa, meg te).

Kenshinxxx
          Felhasználó

Hülyeséget írtam, az csak a fegyver fejlesztésére vonatkozik. Sry. A többi igaz. 😀

Simonyi Zoltán
        Felhasználó

Kétszer? Akkor eléggé türelmetlen vagy ne haragudj! Én Shiva-nak neki futottam vagy 10x mire rájöttem a gyenge pontjára! Most meg a 9. Chapter Arénában szopok az utolsó bossal, és már 10 felett járok, most én is pihentetem kicsit😂 Akkor te nem vagy egy Soulsborne jàtékos gondolom😂 Mivel ott vannak olyan bossok,hogy egy egész napod rámegy simán, nekem volt olyan Bloodborne meg DS-ben,hogy simán 50 felett haltak 1-1 bossnál, még sem adtam fel! Egyedül a Shekiro-t adtam fel az utolsó bossnál, azt egyszerűen nem tudtam megcsinálni!

KaiRong
          Felhasználó

Csak tudnám, hogy honnan a búbánatos jó égből került elő a diskurzusba a Dark Souls meg a Bloodborne… Mintha ennél nehezebb játékot nem szült volna világra egyik stúdió se. De ha ez megnyugtat: ez a kettő pont nem az esetem, de a Sekirót platináztam, a Nioh 2-t szintén, a Nioh 1-et pedig DLC-stől 100%-ra pörgettem, nem azzal van a bajom, hogy többször neki kell menni egy bossnak, ha a harcrendszer tetszik meg fair meg tudom, hogy mit rontok el. Egy hagyományos akciójátékban ezt azért érzi az ember (túl greedy, nem jókor dodge-olt, stb.), egy JRPG-ben is (gyengék a cuccok, alacsony a level, rossz a taktika), de ebben a hibrid vacakban én tényleg nem tudom megmondani, hogy hol rontok el egy-egy boss fightot. Eddig a motoros csókát tudtam úgy elverni, hogy tudtam, mit csinálok, de az inkább hasonlított egy akciójáték dueljére, mint bármelyik másik harc (meg ugye ott nem voltak csapattársak).

Kenshinxxx
          Felhasználó

Fire plusz Ifrit matéria és csókolom. 😀

Simonyi Zoltán
          Felhasználó

Be van téve minden, és Ifrit lófaszt sem sebez a házikón, plusz amilyen elementàlt használ éppen ha azzal tàmadod akkor még gyógyítod is pluszban, tehàt annyira nem csókolom😏 Nem egy rövid bossharc ráadásul főleg,hogy állandóan a végén halok meg amikor kb 1mm élete van, most egy kicsit elment a kedvem…de biztos én vagyok a béna majd állítgatok a karaktereken is,hogy mit csináljanak, mert alapon voltak eddig, és úgy csak áll mint a fasz az éppen nem használt karakter,tehát sok haszna nincs így!

• A hozzászólás módosításra került: 2 months, 4 hét telt el-Simonyi Zoltán.
          Kenshinxxx
          Felhasználó

Én azt Shivára értettem.

jime
      Felhasználó

Airbuster boss-nál az a zene, nem térek magamhoz komolyan..

Simonyi Zoltán
        Felhasználó

Igen a zenék fantasztikusak valóban, maga a játék is az amúgy összességében, az mekkora már amikor Barret elkezdi harsogni a győzelmi dalt😂

Kenshinxxx
        Felhasználó

Dobjak egy Mega-potiont…? 😀

68 hozzászólás mutatása