Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Feltámadt a Brawn-Mercedes, kettős győzelmet szereztek az Olasz nagydíjon

A mai Olasz nagydíjat kíváncsian várták az olaszok, hiszen ez a Ferrari hazai versenye, Räikkönen nyerte az előző Belga nagydíjat, plusz egy olasz, Fisichella ül a Ferrariban, aki ellentétben elődjével a középmezőnyből indulhat. A mezőnyben van még egy olasz akire érdemes figyelni, Liuzzi, aki Fisichella helyére ült be és a hetedik helyre kvalifikálta magát.[11994] Hamilton rajtolhatott az első helyről, de ez nem sikerült hiba nélkül, mert kissé beragadt, amit Räikönnen próbált kihasználni, de le kellett húzódnia a fűre, így épp csak a második helyre tudott előre jönni Sutilt megelőzve, Hamilton maradt elöl. Webber már az első körben kiesett, mikor Kubica hátulról felöklelte és kiforgatta őt. Liuzzi is jól rajtolt, megelőzte Kovalainent, akinek KERS van az autójában. Vettel a verseny elején nagyon csúszkált, ezért szinte mindenki megelőzte aki akkor mögötte volt.[12008] Néhány kör után a versenybírók kirendelték Kubicát egy első vezetőszárny cserére, mert a Webberrel való ütközéskor az megsérült és fityegett egy alkatrészdarab rajta, ami balesetveszélyes volt.Sutil tartotta Räikkönen tempóját hiába a KERS ami a Ferrariban van, de Kimi maga mögött tudta tartani, miközben Hamilton már 6,5 másodperces előnyt autózott ki.Az első boxkiállás után Kimi az ötödik helyre jött vissza Liuzzi mögé és Alonso elé, akik egy kiállásos taktikán voltak. Ekkor az élen a sorrend Barichello, Button, Hamilton, Liuzzi, Räikkönen, Alonso és Sutil volt.[12007] A 22. körben Liuzzi – aki egyébként első versenyén parádés teljesítményt nyújtott – egy műszaki probléma miatt ki kellett, hogy álljon. A két Brawn az élen haladt továbbra is, senkitől sem zavartatva, Hamilton a harmadik, Kimi a negyedik helyen de már jócskán leszakadva az élen állóktól.[12002] Az élmezőnyből Button kezdte meg a kerékcserét és teljesen üres pályára jöhetett vissza, senkitől sem zavartatva, mint ahogy csapattársa is egy körrel később aki még növelte is előnyét Buttonnal szemben.[12006] Hamilton a 30. körben jött ki második kerékcseréjére és közvetlenül Button mögé jött vissza a harmadik helyre. Räikkönen és Sutil egyszerre mentek ki friss gumikért és annyira siettek, hogy mindketten elkövettek egy kis hibát, de az állás ettől függetlenül nem változott mikor visszajöttek a pályára. Kimi majdnem lefulladt elinduláskor, Sutil pedig túlcsúszott megálláskor a boxban és majdnem elütötte a szerelőjét.[12011] A verseny vége felé az élen az állás változatlan volt, Sutil tapadt Kimire, 1 másodpercen belül autóztak, rá is szóltak a csapatrádión, hogy használhatja az előzés gombot – ami magasabb fordulatszámon engedi működni a motort – de Sutil nem tudott előzni. [12009] 5 körrel a vége előtt a két Toyota majdnem kiütötte egymást, miután Nakajima betartott nekik, ami azzal végződött, hogy Trulli kicsúszott a kavicságyba, ahonnan ugyan visszajött, de a csapat biztos megdicsérte mindkettőjüket.Az utolsó körre is maradt izgalom. Hamilton 1 másodpercre volt már csak Buttontól és túlhajszolta az autóját, aminek a következtében 2 kanyarral a vége előtt megdobta a rázókő és falnak csapta az autóját. Be is küldték a Safety Cart, aminek a következtében a pályán már nem lehetett előzni. Barichello nyert, Button lett a második és Räikkönen a harmadik.[12013] [F12009:13R]