Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Európai nagydíj időmérőedzés eredménye

Több szempontból érdekes időmérőedzést láthattunk. Láthattuk egy újonc – Roman Grosjean – bemutatkozását és Luca Badoer – valamilyen szinten újonc ő is, hiszen 10 éve versenyzett utoljára 🙂 – vesszőfutását.A fiatal francia élete első időmérőedzésén a 14. helyet szerezte meg azzal a Renault-val, amivel Piquet csak csetlett botlott úgy, hogy már 2. éve vezette. Grosjeantól ez az eredmény igen kiváló persze azt se feledjük el, hogy a francia pár hete még aktív versenyzője volt a GP2-nek, ahol a 2. helyen áll jelenleg is. Badoer pedig az utolsó lett úgy, hogy 1,5 másodperccel elmaradt a szintén újonc utolsó előtti Alguersuritól. Ez mindenképpen egy borzasztó rossz eredmény egy Ferrarival. Nem hiszem, hogy sokáig lesz a Massát helyettesítő pilóta, hamar helyére ülhet a másik tesztpilóta Marc Gene.[11232] A Force India az edzés elején nagyon jól ment, úgy látszott mindkét pilóta tovább megy a Q2-be, ami végül csak Sutilnak sikerült. A Q1 végén Fisichella, Nakajima, Trulli, Alguersuari és Badoer estek ki.[11240] A Q2-ben Grosjean nagyon jól autózott, csapattársától csak 2 tized másodperccel volt lemaradva. Végül Alonso a 8. lett, míg Grosjean kiesett Heidfeldel, Sutilal, Glockal és Buemivel együtt.[11245] A Q3-ban a vége előtt 3 perccel még nem volt ideje a két Red Bullnak és Barrichellonak sem. Elképzelhető, hogy gumit akartak megspórolni a versenyre, ami nagy előny lehet majd a számukra.Az edzést végül Hamilton nyerte csapattársa Kovalainen előtt, harmadik Barrichello, negyedik Vettel, a további sorrend: Button, Räikkönen,Rosberg, Alonso, Webber, Kubica.[11244] [F12009:11Q][F12009:11G]