Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

Barrichello nyerte az Európai Nagydíjat

Unalmas futam volt a mai. Vagy mégsem, de erről később. Ami miatt unalmas volt, hogy nem láttunk előzést. Ami előzés volt az mind a boxban történt.A világbajnokság éllovasai mind alulmúlták önmagukat. Vettel műszaki hiba miatt nem szerzett pontot, csapattársa Webber versenyben nullázott, míg Button is csak 2 pontot tudott ma begyűjteni.Ezzel szemben Barrichello, aki a világbajnokság negyedik helyén állt, megnyerte a futamot és a szerzett 10 pontjával megelőzve a két Red Bull versenyzőt, a második helyre ugrott előre csapattársa mögé.Az eddig gyengébb teljesítményt nyújtó McLaren – leszámítva a Hungaroringi futamgyőzelmét Hamiltonnak -, viszont jól szerepeltek és szereztek egy második és egy negyedik helyet, míg Räikkönen a dobogó harmadik fokára állhatott fel.De szóljunk pár szót magáról a futamról is mert bár nem voltak izgalmas előzések, mégis jókat derülhettünk köszönhetően a 10 év után visszatérő Luca Badoernek.[11283] A két McLaren pilóta indulhatott az élről, ami nem is volt veszélyeztetve senki által, köszönhetően a KERS-nek, amit bőszen használtak is. Ugyanez a rendszer hozta meg Räikkönennek a negyedik helyet az első kanyarhoz érve.A rajt után volt egy kis csetepaté, az újonc Grosjean első vezetőszárnya bánta és ugyancsak a vezetőszárnya törött le Bueminek aki Glockal ütközött, neki hátsó defektje lett emiatt.Button a rajtnál máris hátracsúszott, ahonnan előrébb a verseny során sem sikerült kerülnie.[11294] Az újonc Grosjean miután visszaesett elkezdte nyomni neki, aminek az lett a következménye, hogy driftelt egy szépet, szerencsére sem palánk, sem autó nem volt az útjában és mintha mi sem történt volna, mehetett tovább. Vettelnek már a verseny első harmadában sem volt szerencséje, mert kétszer kellett kiállnia a boxba, mivel elsőre nem ment rá a tankolócső a helyére, ezzel visszaesett a 15. helyre.Ekkor Barrichello nagyon gyors köröket ment, amivel esélye volt megelőzni a boxban mindkét McLaren pilótát, eredménye képen Kovalainent meg is előzte és közvetlenül Hamilton mögé jött vissza.[11293] A 23. körben Vettel végleg befejezte a versenyt, mert a motorja megadta magát.[11298] Ekkor jött amolyan levezetés képen az amúgy nem túl izgalmas futamon Luca Badoer manővere a boxutcában. Éppen végzett a tankolással és a kerékcserével és bőszen jött vissza a pályára ahogy kell, de talán megijedhetett a mögötte érkező Grosjeantól és lehúzódva elengedte azt, akivel egyébként versenyben volt. Ennek következtében egyrészt veszélyeztette a Safety Carokat – nem lett volna olcsó, ha összetöri azokat – másrészt ráment a boxutca kivezető szakaszán található vonalra, aminek következtében még egy boxutca áthajtásos büntetést is kapott…A verseny következő és egyben utolsó izgalmas momentuma az volt, amikor Hamilton az első helyről kiállt a boxba, ám a szerelők épp az öt órai teájukat fogyaszthatták, mert nem érkeztek ki időben a kerekekkel, sőt még a gumimelegítő paplanokat sem tudták levenni, ami 5 másodpercbe került Hamiltonnak.Ezt látván a Brawn csapat azonnal rászólt Barrichellora, hogy tapossa a gázpedált, mert most megfoghatja Lewist. Barrichello ügyesen meg is oldotta ezt és a boxkiállása után az első helyre jöhetett vissza.Még történt egy helycsere, Räikkönen megelőzte Kovalainent – amit a kommentátorok csak a verseny vége felé vettek észre.[11300] Ezzel el is dőlt a végeredmény, Barrichello majd 5 év után újra futamot nyert – amit a tőle megszokott sírással ünnepelt – Hamilton a második lett, Räikkönen pedig a harmadik.[F12009:11R]