Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

A Williams pilótái Malajziában is az élen

Úgy néz ki a meteorológiai előrejelzés nem jött be, hiszen a csütörtökre jósolt trópusi vihar elkerülte a maláj pályát. A 2009-es Formula 1-es világbajnokság másodika szakaszának első szabadedzését is a Williams pilótája, Nico Rosberg nyerte, akit csapattársa, a japán Kazuki Nakadzsima követett a második helyen. A második sor harmadik helyét a melbourne-i nagydíj győztese, Jenson Button kaparintotta meg, míg csapattársa, a brazil Rubens Barrichello a negyedik helyen végzett.Az installációs köröket követően a csapatok visszamentek a bokszba és legalább 25 percig nem tértek vissza a pályára. Miután végeztek a beállításokkal a Ferrari finn pilótája, Kimi Raikkönen gurult a pályára és 1:42.194-es idővel teljesítette első gyors körét. Ám néhány kör elteltével sikerült tovább javítania köridején.A finnt nem volt nehéz megverni, a pályán autózó japán Kazuki Nakadzsima rögtön átvette tőle a vezetést. Kis szünet után Massa Ferrarija is megjelent a pályán és egy ragyogó 1:37.343-as idővel a képzeletbeli második helyre szorította a Williams japán pilótáját. Nem kellett sokat várni a melbourne-i edzésmenőre, Nico Rosbergre sem, aki valami fantasztikus teljesítménnyel azonnal az élre repült a Williams-ével. [5724] Az edzés vége felé már kezdett körvonalazódni a kép, a Brawn GP brit pilótája, Button és a Williams-es Nico Rosberg diktálta a tempót. Hol az egyik, hol a másik futott egyre jobb időket. A melbourne-i futam győztese az edzés vége felé egy szenzációs 1:36.430-as idővel tovább erősítette első pozícióját. Már nagyon úgy tűnt, hogy a Brawn GP-t nem lehet megverni az első szabadedzésen, ám újra a pályára gördült az edzés utolsó perceiben a Williams két versenygépe. A két pilóta a 2009-es melbourne-i szabadedzés mintájára hozta az első két helyet. Rosberg 1:36.260-os idejével az első, míg csapattársa, Kazuki Nakadzsima 1:36.305-ös idejével a második helyet szerezte meg a Maláj Futam első szabadedzésén. A Ferrari duója, Felipe Massa és Kimi Raikkönen az ötödik, illetve a hatodik helyen végezett. Ám a finn ezt a szabadedzést sem úszta meg probléma nélkül, ugyanis a KERS [A http://www.youtube.com/watch?v=s_Rfc3iOT2o][B]kigyulladt[/B][/A] a pilótafülkéjében. De nemcsak Raikkönen küszködött problémákkal, a brazil Nelsinho Piquet is elhagyta a pályát és a kavicságyba sodródott, miután leszakadt egy alkatrész az autója elejéről. Nem szerepeltek túl fényesen a McLaren Mercedesek sem, Heikki Kovalainen hét kör megtételével az utolsó huszadik, míg csapattársa, a brit Lewis Hamilton a hetedik helyen végzett. A mezőny kétszeres világbajnoka, Fernando Alonso sem remekelt a Renault-val, ugyanis a 16. helyen sikerült befutnia, ám egészségügyi problémái miatt érthető a gyenge szereplés. A többi pilóta helyezését megtekinthetitek a táblázatban.[B]A 2009-es Formula 1-es világbajnokság Maláj Nagydíjának, első szabadedzésének végeredménye.[/B][F12009:02P1]