Tokyo Game Show 2020 Online
Tokyo Game Show 2021
Ubisoft Forward

A Brawn GP altatott””

Meglehetősen páradús körülmények közepette indult a Maláj Nagydíj időmérő edzése. A szél felerősödött és a felhők is megérkeztek a sepangi pálya fölé. Az első mért kört a Williams japán pilótája, Kadzuki Nakadzsima teljesítette 1:38:014-es köridővel. Közben a Ferrari pilótái is pályára léptek, Kimi Raikkönen az első gyors körén megcsúszott és elhagyta a pályát. Már itt látszott, hogy a Ferrarikkal valami nagyon nem stimmel. Majd a Williams német pilótája, Rosberg is teljesítette az első mért eredményét, 1:36:596-os idővel. Nem sokkal később a Ferrari finn pilótája is összeszedte magát és futott egy hibátlan kört, ami olyan jól sikerült, hogy rögtön az élre tört. Közben a Ferrari brazil pilótája is megfutotta első kvalifikációs körét, de az idő csak a harmadik helyre volt elég. Az észrevehető volt, hogy a Brawn GP a szabadedzéseken csak „altatott”, és ezzel megbolondította a többi csapatot, ugyanis Button egy szenzációs 1:35.173-as idővel átvette a vezetést már 5 perccel az időmérő edzés megkezdése után. Közben Barrichello feljött a harmadik helyre. Rosberg 3 perccel a Q1 vége előtt a 2. helyre hozta be a Williams-et. Majd Trulli egy szenzációs 1:34.745-ös idővel átvette a vezetést. Ám a történet itt még nem ért véget, ugyanis csak úgy szaporáztak a jobbnál jobb idők. Az i-re a pontot a Brawn GP tette fel, ugyanis Barrichello egy bombasztikus 1:34.681 –es idővel megnyerte a Q1-et.Az első etap nagy meglepetése, hogy Felipe Massa kiesett, mivel önhibáján kívüli okból nem tudott több mért kör teljesíteni gumiproblémák miatt. A Ferrari finn pilótája, Kimi Raikkönen sem brillírozott, ugyanis csak a 14. időt autózta. A Q1 öt kiesője sorrendben: Felipe Massa, Nelsinho Piquet, Giancarlo Fisichella, Adrian Sutil, és Sébastien Buemi volt.[5741] A Q2-ben elsőnek a japán Kazduki Nakadzsima és a finn Kimi Raikkönen gördült a sepangi aszfaltcsíkra, a két pilóta után a többi csapat autója is pályára gurult, ugyanis nagyon úgy nézett ki, hogy elered az eső. Közben Nakadzsima teljesítette első körét a Q2-ben. Ám míg a japán hibátlan kört ment, addig Raikkönen ismét hibázott és elhagyta a pályát. Minél többen voltak a pályán, annál gyorsabb ütemben változott az eredmény. Egy dolog azonban biztos volt, még pedig az, hogy Alonsonak, Hamltonnak, és Raikkönennek nagyon nehéz dolga lesz, ha be akarnak kerülni a Q3-ba. Hamilton fel is adta és beállt a bokszba, míg a finn és a kétszeres világbajnok spanyol tovább küzdött a pályán. Ám míg a két világbajnok szenvedett, addig a melbourne-i futam győztese, J. Button egy brutális 1:33.784-es idővel tönkreverte a mezőnyt a Q2-ben. Végül Alonso az utolsó pillanatban megfutotta a 10. időt és ezzel bejutott a Q3-ba, ahogy a Ferrari finn pilótája, Kimi Raikkönen is. A Q2 öt kiesője sorrendben: Nick Heidfeld, Nakadzsima Kazuki, Lewis Hamilton, Heikki Kovalainen, és Sébastien Bourdais volt.[5740]A Q3-at a Ferrari egyszeres világbajnoka, Kimi Raikkönen kezdte meg. A finn a megtankolt autóval 1:37.020-as idővel nyitott. Közben a Williams német pilótája, N. Rosberg is a pályára lépett, aki azonnal átvette a vezetést, ami szintén nem tartott sokáig, ugyanis Barrichello 1:36.420-al a második helyre szorította vissza Nicot. Teljes kavarodás volt az élmezőnyben, egyszer Trulli, egyszer Button, egyszer Barrichello volt az élen. Az első körök végeztével a csapatok visszatértek a bokszba új gumikért. Az új abroncsokon Rubens Barrichello bizonyult a leggyorsabbnak 1:35.651-es köridejével. Ám a Brawn GP brit pilótája már megint más dimenzióban járt, és nem csak csapattársát, hanem az egész mezőnyt elverte 1:35.181-ös időeredményével! Közben Webber a 7. helyre hozta be a Red Bullt-t, míg Rosberg a 6. pozícióban végzett. Az energiaital gyártók fiatal német tehetsége, S. Vettel a 3. helyen zárt, így ő a melbourne-i büntetését követően a holnapi versenyt a 13. helyről kezdheti meg. Már mindenki azt hitte, vége az edzésnek, amikor megjelent a pályán Jarno Trulli, aki még mért körön volt. Az olasz olyan jó időt ment, hogy csak 0.092 ezreddel maradt el az élen álló Jenson Buttontól és így a 2. helyen végzet. [F12009:02Q][F12009:02G]El ne felejtsetek szavazni a [A http://playstationlive.hu/formula2009/contest/4][B]futamra[/B][/A]!