Megosztás
Értékeld a blogot!
GT5 - Online Drift Bajnokság - Nyári kupa «««Szabályzat
ODB 07 - 2013 Április 28 - Circuito de Mardid / Reverse !!!VÉGE!!!
Összefoglaló (a bajnokság állása, előző és elkövetkező futamok, versenynaptár stb)
-Időpont: 2013.04.28. 21:00 (vasárnap) !!!VÉGE!!!

Beszámoló:

Ahogy az már lenni szokott, az online rendszer "stabilsága" most is betett nekünk. De erről annyit beszéltem már, hogy inkább hagyjuk...ha érdekel mi történt, olvass vissza előző értékelésekre...dettó. xD
Nos jött pár új arc is, már már úgy tűnt hogy top8 lesz belőle, ugyanis egy pillanatra voltunk 12-en is...de ledobálta az embereket, elegük lett és így maradtunk 10-en...a végén mégis csak 8-an tudtuk befejezni. DriftD1GP (szokás szerint) nem tudott végül részt venni. MMariot is ledobálta, de végül ő stabilan tudott menni.

A gumikopás ellenére, ismét 20-40 perces döntők voltak, bár az is igaz, hogy itt Madridban, szakaszokra bontottuk a pályát, mivel rengeteg volt az egyenes, azokban nem kellett driftelni.
Hogy ilyenek ne fordulhassanak elő, mostmár át(vissza) fogunk térni a szigorúbb elbírálásra, mert a GT5mentés feltörésével, rendesen tudunk nézni mindenkit verseny közben is!

Eredeti képek letöltése: KATT
30 napig elérhető...utána automatikusan törlődik...tehát 2013.Június 3.-áig szippantható, a 153db Driftkép. :)
---------------------------

***Kvalifikáció(selejtező):
Már nem mondok semmit...de komolyan...minden gyakorlás alatt, bénázunk össze vissza, kicsúszunk, odaverjük, egyikünk sem hiszi hogy itt lesz hibátlan kvali...és eddig mindíg volt...nem is egy. Most sem volt ez másképp. Madridban, aadam, Facelift, gabeszli és Én(Binder) mentünk hibátlan kört.
MMario és Empi körönként egy-egy hibával, Bandage második körében egy hibával, szecsi pedig szintén a másodikban, 3 hibával zárt. Első körében most csak apróbb kicsúszásféle korláthozcsapkodás volt. :)

Megemlíteném még itt, hogy sokan variáltok, pedig a szabályzatban kifejezetten kértem hogy nemcserélgessétek az autókat.
A következő futamra mindenki a végleges autójával jöjjön, ami utána legye is VÉGLEGES!!!

-------------

***Párbajok:
**(Top4)
*Binder vs gabeszli
Összekerültem egyik újoncunkkal, gabeszlivel. Nagyon jól megy a srác...csak még szoknia kell a tandemet. Az első körben többször letolt, megelőzött. Aztán belejött hamar, bár utána meg inkább lemaradt, mikor elől ment akkor meg elhúzott...dehát ezt szokni és gyakorolni kell. :)
Nos lement a 3 kör, jelentősebb hiba nélkül, így megfordultunk, ahol a második szakaszban a balos nagykanyarban gabeszli orra beakadt a szallagkorlátba.

*aadam vs Facelift
Egy körrel bírták tovább, mint mi. 9 perc után, az ötödik körben Face, egy kanyarral előbb mint gabesz, szintén szűkre vette, így aadam jutott tovább.

--------------

**(Elődöntő) 3. helyért
*gabeszli vs Facelift
Na ez egy igazi TH (TitánokHarca) lett. Igazán szépen együtt tartották a vasakat, nagyon érezték egymás ritmusát. A gumik 26 percig bírták, a benya pedig 30 percnél, a 15. körben fogyott ki, viszont mikor kimentek a boxba tankolni, a játék úgy vélte, elég már ebből, így véget vetett a versenynek. Emiatt friss gumikkal és tele tankkal, visszamentek még további 12 percre...így ha a 45 perces TH rekordunkat nem is döntötték meg, szép hosszút mentek, ráadásul gumi nélkül! :) Szóval lényegében új rekord, mert a 45 perc gumikopás nélkül volt, bár ott meg "4kerékapályán" volt. :)
Nos végül a 21. körben, gabeszli hibázott, ezzel vetett véget a gigászi küzdelemnek. Face állhatott fel a dobogó harmadik fokára.
Megjegyzem, ha kicsit is szigorúbban vesszük, már a harmadik körben, ugyanilyen végeredménnyel zárhattuk volna a futamot. :)

**(Döntő)
*aadam vs Binder
Mi nem mentünk olyan sokáig, de gabeszli így is lelépett, mondván másnap suli. :) Tehát mi 20 percig húztuk...a 10. körben aadam megpördült az utolsó szakaszban (visszafelé a Diadalív körüli nagy visszafordító elején), így a hetedik fordulót én (Binder) nyertem.
Megjegyzem, itt is lehettünk volna szigorúbbak...akkor ár az első 3 körben lehetett vola győztest hirdetni, de ehhez az kell hogy minél több embernek legyen hekkelt kamerája.

Mindent összevetve, ez egy igen izgalmas futam volt.