Megosztás
Értékeld a blogot!
GT5 - Online Drift Bajnokság - Tavaszi kupa «««Szabályzat
ODB 03 - 2013 Febuár 17 - Grand Walley Speedway !!!VÉGE!!!
Összefoglaló (a bajnokság állása, előző és elkövetkező futamok, versenynaptár stb)
-Időpont: 2013.02.17. 21:00 (vasárnap) !!!VÉGE!!!

Beszámoló:

A harmadik hivatalos forduló ért véget tegnap éjjel. Ismét izgalmas verseny volt. A Sony rendszere most sem volt kegyes hozzánk, MMario ismét nehezen tudott csak beépni a játékba, szecsi-nek egyáltalán nem sikerült, DriftD1GP-t pedig, a kvali után, pont úgy mint a multkor, többször kivágta a játék...tartósan visszalépni nem tudott, de (ahogyan legutóbb is) a bajnokság menetébe ez nem zavart bele, mert nem jutott a top4-ba. (sajnos)

K É P E K

Videóanyagokkal most nem szolgálhatok...pontosabban szolgálhatnék, de nem akarok...ugyanis nekem rengeteg időmbe telik az anyagokat felvenni, utána szépen feltölteni, tag-elni stb...de a legutóbbi feltöltéseket látva, ahol a videók jórészét nulla, azaz nulla darab megtekintés dicséri, mind a mai napig...hát...így nem látom sok értelmét szenvedni vele.
Aki ottvolt az tudja, látta, mentette, aki nem, azt meg úgysem érdekli.
Így marad a szóveli beszámoló.

***Kvalifikáció(selejtező):
Most visszatértünk a lazább elbíráláshoz, mert sajnos nem jött be a szigorítás, mivel a kamera miatt nem látunk sokmindent.
A 2 kör kötelező volt...a pálya pedig hosszú, így eléggé elhúzódott a selejtező...ellenben a top4-nek és a 3x1 körös párbajoknak köszönhetően, éjjfél körül végeztünk is...:)

Duplanullás kvalit csupán ketten mentünk, aadam és Én. Para is szépen ment, de 2 hibátlan kör után, a végén "eztfigyeljétek...dobok egy 360-at" felkiáltással, falhozbaszta az autót...xD Majmegfútuk úgyröhögtünk...xD
Ettől a "hibától" függetlenül is bekerült a döntőbe (top4).
Negyedik továbbjutónk horvath volt, aki ugyan csak egy hibátlan kört ment, de azt elsőre.
Drift és MMario ment még elsőre hibátlant, de Drift második körében többször is hibázott, MMario tiszta köre pedig nem volt teljesen makulátlan...Face és Bandage szintén nem került be a top4-be, mivel ők csak második körben tudtak hibátlanul autózni...
Tehát mind a 8 Drifterünk, tudott legalább egy hibátlan kört produkálni ezen a nehéz és hosszú (2:30) pályán...ezért külön gratulálok mindenkinek...:)

-------------

***Párbajok:
**(Top4)
*horvath vs paracska
Az első körben horvath ment elől...és bár mindketten hibátlanul mentek és kötötték a kanyarokat, paracska nagyon lemaradt, így viszonylag könnyen tudott autózni.
A második körben, para ment elől, és a harmadik kanyarban, a hosszú sikán felső részén, külsőre sodródott és szallagkorlátra kenődött...
Mivel a harmadik körben egyikük sem hibázott, így horvath jutott tovább, ezzel bebiztosítva magának a dobogót.

*Binder vs aadam
Már megint...ismét vele hozott össze a sosr...nem tudunk elszakadni...eddig minden elődötőben vele kerültem össze. A 2 Corvette. :) C5 a C7 ellen...mindkét autó gyári, kb 450 paci...így nagyon jókat szoktunk meccselni. Most aadam dobta el, hasonlóan horvath-ék meccséhez, itt is a második körben, amikor aadam ment elől, pontosan ugyanabban a kanyarban ahol para, csak pár méterrel később.
Lényegében nem is hibázott akkorát mint para, csak erősen súrolta a seggével a szallagkorlátot, szikrázott is kicsit...de a Drift nem szakadt meg...ellenben mivel én nem hibáztam, így ez a kör az enyém lett.
A harmadik midkettőnk részéről hibamentes volt, így itt Én jutottam tovább.

--------------

**(Elődöntő) 3. helyért
*paracska vs aadam
Ez egy hosszú menet volt! Több mint 20 percig néztük őket.
Para kezdett, az első kört szépen végignyomták, hiba nélkül, de aadam a célegyenes előttti utolsó kanyart elszúrta...túlkorrigálta és elszállt, nyílegyenesen a homokban kötött ki. Ezt a menetet ő bukta...a másodikban para ment elöl, ott meg Ő hibázott, nagyjából ott, ahol előzőleg is...kb 10 méterrel később, most a szemben lévő falnak vágta oda az autót.
Ezt követte egy hibátlan kör, így mivel döntetlenre álltak, elindultak visszafelé. Így autóztak 2 hibátlan kört, a harmadikban viszont aadam hibázott, még a célegyenesben, az első kanyar előtt besokallt, ezzel lecsúszott a dobogóról.
Paracska lett a 3.

Azt azért hozzá kell tenni, hogy para redszerint lemaradt, ha hátul ment, jó 50 méterről követte aadamot, így kevesebb füstben könnyebb volt a dolga.
Ellenben aadam, sokkal laposabb íveket autózik, ezáltal gyorsabban, biztosnágosabban halad. Ezt nevezzük "stílusnak", nem autófüggő! :)
Mindkettőjüknél volt több ívmegszakjítás, egyenesítgetés...néhol komolyabbak is...de ezt már nem nézzük...pont azért, mert ezt csak külső/felső nézetből látom, a visszajátszást nézve.

**(Döntő)
*Horvath vs Binder
Ez sem volt egy rövid kaparás...mi korrektül nyomtunk 3 hibátlan kört...majd megfordultunk és így mentünk további egy hibátlan kört. Ellenben a második visszafelében, horvath kicsúszott az első kis sikánban...az egy nehéz kanyar...könnyű besokallni.
Így a harmadik fordulóban, Én állhatam fel a dobogó legfelső fokára.

A visszajátszásokat visszanézve, itt nem igazán voltak észre nem vett hibák...köszönhetően a lazább szabályoknak, a komolyabb dolgokat, kamera nélkül is észrevesszük...sajnos viszont így, a verseny húzódhat el...ezért alakítottuk át a dolgokat, ezért lett 3x1 körös a párbaj...stb. Ezzel sokat gyorsítunk a dolgon...ez a verseny is 21:15-ös kezdéssel, éjfélre véget ért. :)